Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.784kunstværker 53.423kunstnere 5.406museer 32sprog

Gerrit Dou Hvad købere kigger på

1613 – 1675

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gerrit Dou på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Gerrit Dou: køberens perspektiv

Købere åbner A Fisherman's Wife oftere end noget andet maleri af Gerrit Dou: 3.700 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 23% af det samlede antal. Derefter følger Astronomer og Self-Portrait. Gerrit Dou fik 16.800 besøg: 2.200 på kunstnerprofilen og 14.600 på malerierne. Momentum aftog: 13% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 11.500 besøg. Besøg efter enhed: enheder (65%), telefoner (31%) og tablets (4%). Smagen er klar: Seren (Stemning) står for 29% af besøgene, men udgør kun 0% af kataloget.

Gerrit Dou: de 10 malerier, som købere ser først

De 10 malerier af Gerrit Dou med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.

  1. A Fisherman's Wife 1 A Fisherman's Wife, 1653 3.700 besøg · 23,1%
  2. Astronomer 2 Astronomer, 1650 600 besøg · 3,8%
  3. Self-Portrait 3 Self-Portrait, 1665 500 besøg · 3,1%
  4. English The Moneylender Français Le peseur d'or 4 English The Moneylender Français Le peseur d'or, 1664 500 besøg · 3,1%
  5. The Night School (detail) 5 The Night School (detail), 1660 500 besøg · 3,1%
  6. Dentist by Candlelight 6 Dentist by Candlelight, 1660 400 besøg · 2,5%
  7. Selvportræt i et vindue 7 Selvportræt i et vindue, 1657 400 besøg · 2,5%
  8. Old Woman Reading a Bible 8 Old Woman Reading a Bible, 1630 400 besøg · 2,5%
  9. The Dropsical Woman 9 The Dropsical Woman, 1663 400 besøg · 2,5%
  10. Self-Portrait 10 Self-Portrait, 1640 400 besøg · 2,5%

Hvordan ændrer besøgene på Gerrit Dou-siden sig per måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202601.000
Jul 20261.30010.200
Aug 20263002.000
Sept 20266001.400

Hvordan ændrer besøg på Gerrit Dous malerier sig efter måned?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Gerrit Dou vækker størst interesse, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Old Woman Reading a Bible0000000030000100
The Silver Ewer00000000020000
English The Moneylender Fra…0000000020030000
A Fisherman's Wife0000000002.2001.200300
Self-Portrait0000000003000100
Self-Portrait000000000000
The Physician00000000020000
The Night School00000000030000
Reading the Bible00000000020000
An Evening School00000000000100

Hvad er enhedenfordelingen for Gerrit Dou-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder11.00065,5%
telefoner5.20031,0%
tablets6003,6%

Hvilke sprog bruger køberne af Gerrit Dou til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
russisk60046,2%
Chinese30023,1%
tjekkisk1007,7%
engelsk1007,7%
italiensk1007,7%
portugisisk1007,7%

Hvor mange besøg om dagen får Gerrit Dou, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
lør 3 Okt100
søn 4 Okt200
man 5 Okt300
tir 6 Okt400
ons 7 Okt100
tor 8 Okt200
fre 9 Okt0
lør 10 Okt300
søn 11 Okt200
man 12 Okt200
tir 13 Okt600
ons 14 Okt300
tor 15 Okt100
fre 16 Okt100
lør 17 Okt0
søn 18 Okt100
man 19 Okt100
tir 20 Okt0
ons 21 Okt300
tor 22 Okt200
fre 23 Okt500
lør 24 Okt (forventet)100
søn 25 Okt (forventet)100
man 26 Okt (forventet)200
tir 27 Okt (forventet)300
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)100
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)100
søn 1 Nov (forventet)100
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)300
ons 4 Nov (forventet)200
tor 5 Nov (forventet)100
fre 6 Nov (forventet)200
lør 7 Nov (forventet)100
søn 8 Nov (forventet)100
man 9 Nov (forventet)200
tir 10 Nov (forventet)300
ons 11 Nov (forventet)200
tor 12 Nov (forventet)100
fre 13 Nov (forventet)200

Om Gerrit Dou på AllPaintingsStore.com

Hvilket maleri af Gerrit Dou har flest besøg?

A Fisherman's Wife: 3.700 besøg, 23% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.

Hvor stor er Gerrit Dou-målgruppen?

16.800 besøg over tolv måneder, 2.200 på kunstnersiden og 14.600 på malerierne.

Hvilke enheder bruger de besøgende hos Gerrit Dou?

Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (65%), telefoner (31%) og tablets (4%); enheder er mest udbredt med 65%.

Hvilken stil inden for malerier af Gerrit Dou tiltrækker købere?

Seren (Stemning) malerier: 29% af de besøgende, 0% af kataloget.