Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.446kunstværker 53.409kunstnere 5.406museer 32sprog

Lyonel Feininger Populære malerier og besøgsdata

1871 – 1956

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Lyonel Feininger på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Lyonel Feininger: de tal der tæller

The honeymooners er det mest viste maleri af Lyonel Feininger: 1.100 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 13% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Jesuits III og Gelmeroda IX. I alt 12.100 besøg: 4.800 på kunstnersiden og 7.300 på malerierne. Stigning på 26% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 6.800 besøg. Hovedsprog: tysk (69%), tjekkisk (6%) og spansk (6%). Hovedlande: Tyskland (48%), Italien (16%) og Østrig (6%). Enhedsfordeling: enheder (59%), telefoner (31%) og tablets (10%). Mørke toner (Farvepalette) er den foretrukne stil: 40% af besøgene, 9% af kataloget.

Top 10 malerier af Lyonel Feininger efter antal besøg

Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Lyonel Feininger, som folk åbner mest.

  1. The honeymooners 1 The honeymooners 1.100 besøg · 13,1%
  2. Jesuits III 2 Jesuits III, 1915 600 besøg · 7,1%
  3. Gelmeroda IX 3 Gelmeroda IX 600 besøg · 7,1%
  4. Blue Coast 4 Blue Coast 400 besøg · 4,8%
  5. Gelmeroda, VIII 5 Gelmeroda, VIII 300 besøg · 3,6%
  6. Carnival 6 Carnival 300 besøg · 3,6%
  7. Architecture II (Man of Potin) 7 Architecture II (Man of Potin) 300 besøg · 3,6%
  8. Boats 8 Boats, 1917 200 besøg · 2,4%
  9. Carnival in Arcueil 9 Carnival in Arcueil, 1911 200 besøg · 2,4%
  10. Gaberndorf II 10 Gaberndorf II 200 besøg · 2,4%

Hvad er den månedlige trafik på Lyonel Feininger-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tabellen
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260100
Jul 20262.1004.700
Aug 20269001.400
Sept 20261.8001.100

Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Lyonel Feininger?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan klarer de bedste malerier af Lyonel Feininger sig måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tabellen
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The honeymooners000000000400100200
Boats0000000001001000
Sailing Boats000000000000
Blue Coast00000000040000
Gelmeroda XI000000000000
Gelmeroda IX0000000004000200
Carnival0000000000200100
The Green Bridge00000000010000
Zeitungsleser (Newspaper Re…00000000001000
On the Bridge (Ober-Weimar)00000000001000

Telefoner eller computere: hvor har Lyonel Feininger læst?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tabellen
EnhedBesøgDel
enheder7.10058,7%
telefoner3.80031,4%
tablets1.2009,9%

Hvordan er den sproglige sammensætning af Lyonel Feiningers publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tabellen
SprogBesøgDel
tysk2.40068,6%
tjekkisk2005,7%
spansk2005,7%
italiensk2005,7%
koreansk2005,7%
engelsk1002,9%
finsk1002,9%
portugisisk1002,9%

Hvor mange daglige besøg er der hos Lyonel Feininger, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tabellen
DagBesøg
man 5 Okt300
tir 6 Okt200
ons 7 Okt100
tor 8 Okt400
fre 9 Okt300
lør 10 Okt0
søn 11 Okt1.100
man 12 Okt0
tir 13 Okt100
ons 14 Okt200
tor 15 Okt500
fre 16 Okt200
lør 17 Okt200
søn 18 Okt200
man 19 Okt300
tir 20 Okt200
ons 21 Okt400
tor 22 Okt100
fre 23 Okt400
lør 24 Okt1.000
søn 25 Okt0
man 26 Okt (forventet)200
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)300
tor 29 Okt (forventet)400
fre 30 Okt (forventet)300
lør 31 Okt (forventet)500
søn 1 Nov (forventet)500
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)200
ons 4 Nov (forventet)300
tor 5 Nov (forventet)400
fre 6 Nov (forventet)300
lør 7 Nov (forventet)500
søn 8 Nov (forventet)500
man 9 Nov (forventet)200
tir 10 Nov (forventet)200
ons 11 Nov (forventet)300
tor 12 Nov (forventet)400
fre 13 Nov (forventet)300
lør 14 Nov (forventet)500
søn 15 Nov (forventet)500

Efterspørgsel på spørgsmål om Lyonel Feininger

Hvad er det mest sete maleri af Lyonel Feininger?

The honeymooners, med 1.100 besøg eller 13% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.

Hvor mange besøg får Lyonel Feininger på AllPaintingsStore.com?

12.100 i løbet af tolv måneder (4.800 på kunstnersiden, 7.300 på malerierne).

Bliver Lyonel Feininger oftest set på telefoner eller computere?

Besøgene er fordelt på enheder (59%), telefoner (31%) og tablets (10%); enheder fører med 59%.

Hvilke sprog bruges til at gennemse Lyonel Feininger?

tysk (69%), tjekkisk (6%) og spansk (6%). tysk fører med 69%.

Er der en stil fra Lyonel Feininger, som de besøgende foretrækker?

Ja, Mørke toner (Farvepalette): 40% af besøgene mod 9% af kataloget.