Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.759kunstværker 53.420kunstnere 5.406museer 32sprog

Max Beckmann Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1884 – 1950

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Max Beckmann på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Max Beckmann: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Max Beckmann på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Natten: 17.200 besøg, hvilket svarer til 51% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Jernbroen (Visning af Frankfurt) og Store Scene af Agonien. Max Beckmann har i alt genereret 38.800 besøg, heraf 7.700 på kunstnerprofilen og 31.100 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 60% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 16.800 besøg. Købere gennemser i engelsk (42%), koreansk (12%) og spansk (10%). Købere browser på enheder (63%), telefoner (34%) og tablets (4%). Købere har en tendens til Blød lysstyrke (Lysstyrke): 80% af besøgene, mod 38% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Max Beckmann, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Max Beckmann der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. Natten 1 Natten, 1919 17.200 besøg · 50,7%
  2. Jernbroen (Visning af Frankfurt) 2 Jernbroen (Visning af Frankfurt), 1922 3.500 besøg · 10,3%
  3. Store Scene af Agonien 3 Store Scene af Agonien, 1906 1.400 besøg · 4,1%
  4. Skuespillerne 4 Skuespillerne, 1942 600 besøg · 1,8%
  5. Odysseus and Calypso 5 Odysseus and Calypso, 1943 600 besøg · 1,8%
  6. Self Portrait with a Bucket Hat 6 Self Portrait with a Bucket Hat, 1921 600 besøg · 1,8%
  7. Columbine 7 Columbine, 1950 500 besøg · 1,5%
  8. Rugby players 8 Rugby players, 1929 500 besøg · 1,5%
  9. Bird's hell 9 Bird's hell, 1938 500 besøg · 1,5%
  10. Dancing bar in Baden-Baden, Bayerische St 10 Dancing bar in Baden-Baden, Bayerische St, 1923 500 besøg · 1,5%

Hvor meget interesse får Max Beckmann hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100300
Jul 20261.50015.300
Aug 20267007.600
Sept 20265.4007.900

Hvor ofte bliver malerierne af Max Beckmann vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Max Beckmann er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Natten0000000005.3006.4004.200
Store Scene af Agonien000000000800200400
Jernbroen (Visning af Frank…000000001001.1003001.500
Columbine0000000000100200
Skuespillerne000000000400100100
Actresses00000000010000
Perseus. Triptych000000000000
Self-Portrait with Trumpet00000000020000
Temptation00000000020000
Self-Portrait in Florence0000000002000100

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Max Beckmann?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder24.30062,6%
telefoner13.10033,8%
tablets1.4003,6%

Hvilke sprog bruger købere af Max Beckmann til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
engelsk1.70042,5%
koreansk50012,5%
spansk40010,0%
italiensk3007,5%
tysk2005,0%
japansk2005,0%
russisk2005,0%
fransk1002,5%
kroatisk1002,5%
hollandsk1002,5%

Hvor mange daglige besøg er der hos Max Beckmann, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
søn 4 Okt400
man 5 Okt0
tir 6 Okt500
ons 7 Okt300
tor 8 Okt400
fre 9 Okt500
lør 10 Okt300
søn 11 Okt800
man 12 Okt1.100
tir 13 Okt1.100
ons 14 Okt500
tor 15 Okt700
fre 16 Okt700
lør 17 Okt300
søn 18 Okt1.300
man 19 Okt800
tir 20 Okt700
ons 21 Okt1.500
tor 22 Okt700
fre 23 Okt1.100
lør 24 Okt500
søn 25 Okt (forventet)1.500
man 26 Okt (forventet)1.100
tir 27 Okt (forventet)1.400
ons 28 Okt (forventet)1.400
tor 29 Okt (forventet)1.100
fre 30 Okt (forventet)1.400
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)1.700
man 2 Nov (forventet)1.300
tir 3 Nov (forventet)1.600
ons 4 Nov (forventet)1.600
tor 5 Nov (forventet)1.300
fre 6 Nov (forventet)1.600
lør 7 Nov (forventet)800
søn 8 Nov (forventet)2.000
man 9 Nov (forventet)1.500
tir 10 Nov (forventet)1.800
ons 11 Nov (forventet)1.800
tor 12 Nov (forventet)1.400
fre 13 Nov (forventet)1.800
lør 14 Nov (forventet)900

Max Beckmann: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Max Beckmann er mest efterspurgte?

Natten fører med 17.200 besøg (51% af Max Beckmanns visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Max Beckmann?

38.800 besøg i løbet af tolv måneder: 7.700 på kunstnersiden og 31.100 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Max Beckmann?

Købere browser på enheder (63%), telefoner (34%) og tablets (4%); enheder står for 63% af besøgene.

Hvilke sprog bruger besøgende hos Max Beckmann?

engelsk (42%), koreansk (12%) og spansk (10%). engelsk er førende med 42%.

Hvilken type malerier af Max Beckmann foretrækker køberne?

Blød lysstyrke (Lysstyrke): 80% af besøgene for 38% af kataloget.