Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for P'u Hsin-yü på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
P'u Hsin-yü: de besøgendes perspektiv
Besøgende åbner PEAR FLOWER AND BIRD oftere end noget andet maleri af P'u Hsin-yü: 200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 4% af det samlede antal. Derefter følger AUTUMN COUNTRYSIDE og Kneeling by the River. P'u Hsin-yü fik 4.800 besøg: 1.200 på kunstnerprofilen og 3.600 på malerierne. Momentum er positivt: 100% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 3.800 besøg. Besøg efter enhed: enheder (81%), telefoner (17%) og tablets (2%). Smagen er klar: Sammenhængende palette (Farveharmoni) står for 87% af besøgene, men udgør kun 74% af kataloget.
P'u Hsin-yü: de 10 malerier, som besøgende ser først
De 10 malerier af P'u Hsin-yü med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
PEAR FLOWER AND BIRD
200 besøg · 4,3%
-
2
AUTUMN COUNTRYSIDE
200 besøg · 4,3%
-
3
Kneeling by the River
200 besøg · 4,3%
-
4
Trekking in the Winter Mountains
200 besøg · 4,3%
-
5
Letter to Zhang Daqian
200 besøg · 4,3%
-
6
WINTRY FOREST
100 besøg · 2,1%
-
7
FIVE PINES
100 besøg · 2,1%
-
8
Autumn Landscape Calligraphy
100 besøg · 2,1%
-
9
BEE AND FLOWERS HORSE
100 besøg · 2,1%
-
10
SUNSET OVER THE AUTUMN MOUNTAINS
100 besøg · 2,1%
Hvordan ændrer besøgene på P'u Hsin-yü-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 3.200 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
| Okt 2026 | 300 | 100 |
Hvordan ændrer besøg på P'u Hsin-yüs malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af P'u Hsin-yü matcher det, som de besøgende vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 0,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 0,0% | 4,3% |
| Lysende balance | 18,0% | 19,1% |
| Lysstærk | 82,0% | 76,6% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 70,0% | 66,0% |
| Dæmpet farvemætning | 20,0% | 23,4% |
| Afbalanceret blød | 10,0% | 8,5% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 2,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 64,0% | 57,5% |
| Pastelfarver | 26,0% | 34,0% |
| Monokrom | 10,0% | 6,4% |
| Jordagtig | 0,0% | 2,1% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 26,0% | 23,4% |
| Afbalanceret | 64,0% | 63,8% |
| Levende og mættet | 10,0% | 12,8% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 42,0% | 48,9% |
| Blid | 32,0% | 29,8% |
| Balanceret | 14,0% | 8,5% |
| Kraftig kontrast | 8,0% | 8,5% |
| Udsagn | 4,0% | 4,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 4,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 22,0% | 12,8% |
| Sammenhængende palette | 74,0% | 87,2% |
Hvilke malerier af P'u Hsin-yü vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Visiting Friend on a Snowy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| SCHOLAR'S AUTUMN FIELD TRIP | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Kneeling by the River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| FIVE PINES | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| HORSEBACK RIDER | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bodhidharma Crossing the Ri… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scholars in the Winter Woods | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| LI XIANGJUN | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| FIGURE AND HORSE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Visiting Friends in the Mou… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvad er enhedenfordelingen for P'u Hsin-yü-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 3.900 | 81,2% |
| telefoner | 800 | 16,7% |
| tablets | 100 | 2,1% |
Hvilke sprog bruger besøgende hos P'u Hsin-yü til at navigere på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| tysk | 100 | 33,3% |
| engelsk | 100 | 33,3% |
| fransk | 100 | 33,3% |
Hvor mange besøg om dagen får P'u Hsin-yü, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 100 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 100 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 100 |
| tir 3 Nov | 400 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 400 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 100 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 100 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 400 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 100 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 100 |
| man 23 Nov (forventet) | 100 |
| tir 24 Nov (forventet) | 500 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 100 |
Om P'u Hsin-yü på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af P'u Hsin-yü har flest besøg?
- PEAR FLOWER AND BIRD: 200 besøg, 4% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er P'u Hsin-yü-målgruppen?
- 4.800 besøg over tolv måneder, 1.200 på kunstnersiden og 3.600 på malerierne.
Hvilke enheder bruger de besøgende hos P'u Hsin-yü?
- Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (81%), telefoner (17%) og tablets (2%); enheder er mest udbredt med 81%.
Hvilken stil inden for malerier af P'u Hsin-yü tiltrækker besøgende?
- Sammenhængende palette (Farveharmoni) malerier: 87% af de besøgende, 74% af kataloget.