Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.514kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Ramon Casas Hvad købere kigger på

1866 – 1932

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Ramon Casas på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Ramon Casas: køberens perspektiv

Købere åbner Sommerstudie eller Først passer du over min krop oftere end noget andet maleri af Ramon Casas: 600 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 11% af det samlede antal. Derefter følger Out of Doors og La Sargantain. Ramon Casas fik 12.600 besøg: 7.500 på kunstnerprofilen og 5.100 på malerierne. Momentum er positivt: 986% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den bedste måned var Sept 2026: 7.600 besøg. De gennemser i estisk (87%), tysk (4%) og japansk (4%). Besøg efter enhed: enheder (61%), telefoner (35%) og tablets (4%). Smagen er klar: Elegant (Stemning) står for 30% af besøgene, men udgør kun 10% af kataloget.

Ramon Casas: de 10 malerier, som købere ser først

De 10 malerier af Ramon Casas med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.

  1. Sommerstudie eller Først passer du over min krop 1 Sommerstudie eller Først passer du over min krop, 1893 600 besøg · 10,9%
  2. Out of Doors 2 Out of Doors, 1891 400 besøg · 7,3%
  3. La Sargantain 3 La Sargantain, 1907 400 besøg · 7,3%
  4. Entre to kapitler 4 Entre to kapitler, 1890 300 besøg · 5,5%
  5. A l'estiu tota cuca viu 5 A l'estiu tota cuca viu, 1886 300 besøg · 5,5%
  6. La pereza 6 La pereza, 1898 200 besøg · 3,6%
  7. Det XIX århundrede fremrykker 7 Det XIX århundrede fremrykker, 1902 200 besøg · 3,6%
  8. Dance at the Moulin de la Galette 8 Dance at the Moulin de la Galette, 1890 200 besøg · 3,6%
  9. Female nude 9 Female nude, 1894 200 besøg · 3,6%
  10. Portrait of Charles Deering 10 Portrait of Charles Deering, 1914 200 besøg · 3,6%

Hvordan ændrer besøgene på Ramon Casas-siden sig per måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100100
Jul 20267003.400
Aug 2026200500
Sept 20266.5001.100

Hvordan ændrer besøg på Ramon Casass malerier sig efter måned?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Ramon Casas vækker størst interesse, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Dance at the Moulin de la G…00000000020000
Portrait of Charles Deering0000000001001000
Julia00000000000100
Foreshortened female nude00000000000100
Out of Doors0000000002000100
White Lady00000000010000
Nude with a guitar000000000000
La pereza0000000001000100
Det XIX århundrede fremrykk…0000000001000100
Female portrait00000000020000

Hvad er enhedenfordelingen for Ramon Casas-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene
EnhedBesøgDel
enheder7.70061,1%
telefoner4.40034,9%
tablets5004,0%

Hvilke sprog bruger køberne af Ramon Casas til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
estisk6.20087,3%
tysk3004,2%
japansk3004,2%
bulgarsk1001,4%
fransk1001,4%
koreansk1001,4%

Hvor mange besøg om dagen får Ramon Casas, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
tor 24 Sept300
fre 25 Sept300
lør 26 Sept300
søn 27 Sept0
man 28 Sept100
tir 29 Sept0
ons 30 Sept0
tor 1 Okt0
fre 2 Okt300
lør 3 Okt0
søn 4 Okt0
man 5 Okt100
tir 6 Okt100
ons 7 Okt200
tor 8 Okt0
fre 9 Okt200
lør 10 Okt0
søn 11 Okt200
man 12 Okt0
tir 13 Okt0
ons 14 Okt0
tor 15 Okt (forventet)0
fre 16 Okt (forventet)100
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)0
man 19 Okt (forventet)0
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)0
tor 22 Okt (forventet)0
fre 23 Okt (forventet)0
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)0
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)0
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)0
tir 3 Nov (forventet)0
ons 4 Nov (forventet)0

Om Ramon Casas på AllPaintingsStore.com

Hvilket maleri af Ramon Casas har flest besøg?

Sommerstudie eller Først passer du over min krop: 600 besøg, 11% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.

Hvor stor er Ramon Casas-målgruppen?

12.600 besøg over tolv måneder, 7.500 på kunstnersiden og 5.100 på malerierne.

Hvilke enheder bruger de besøgende hos Ramon Casas?

Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (61%), telefoner (35%) og tablets (4%); enheder er mest udbredt med 61%.

På hvilke sprog læser købere om Ramon Casas?

På estisk (87%), tysk (4%) og japansk (4%). estisk: 87%.

Hvilken stil inden for malerier af Ramon Casas tiltrækker købere?

Elegant (Stemning) malerier: 30% af de besøgende, 10% af kataloget.