Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Richard Beavis på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Richard Beavis: de tal der tæller
Cattle Raid er det mest viste maleri af Richard Beavis: 200 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 25% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Hauling up a Fishing Boat, The Netherlands og Marauders Swimming the Tweed with Stolen Cattle. I alt 1.500 besøg: 700 på kunstnersiden og 800 på malerierne. Faldt med 40% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 700 besøg. Blød skygge (Lysstyrke) er den foretrukne stil: 50% af besøgene, 20% af kataloget.
Top 7 malerier af Richard Beavis efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Richard Beavis, som folk åbner mest.
-
1
Cattle Raid, 1870
200 besøg · 25,0%
-
2
Hauling up a Fishing Boat, The Netherlands, 1870
100 besøg · 12,5%
-
3
Marauders Swimming the Tweed with Stolen Cattle, 1872
100 besøg · 12,5%
-
4
The Abduction of Isabella Vere, 1872
100 besøg · 12,5%
-
5
The Midnight Ride of Deloraine, 1869
100 besøg · 12,5%
-
6
Scene from 'The Lay of the Last Minstrel' (from the poem by Walter Scott), 1870
100 besøg · 12,5%
-
7
Fruit Boats on the Mediterranean
100 besøg · 12,5%
Hvad er den månedlige trafik på Richard Beavis-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 400 |
| Aug 2026 | 200 | 300 |
| Sept 2026 | 200 | 100 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Richard Beavis?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Richard Beavis?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 12,5% |
| Blød skygge | 20,0% | 50,0% |
| Blød lysstyrke | 56,7% | 37,5% |
| Lysende balance | 13,3% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 33,3% | 25,0% |
| Dæmpet farvemætning | 46,7% | 50,0% |
| Afbalanceret blød | 13,3% | 25,0% |
| Tydelig farveintensitet | 6,7% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 62,5% | 83,3% |
| Neutrale nuancer | 29,2% | 16,7% |
| Mørke toner | 8,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 33,3% | 25,0% |
| Afbalanceret | 56,7% | 62,5% |
| Levende og mættet | 10,0% | 12,5% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 10,0% | 0,0% |
| Blid | 6,7% | 0,0% |
| Balanceret | 3,3% | 12,5% |
| Kraftig kontrast | 30,0% | 37,5% |
| Udsagn | 50,0% | 50,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 26,7% | 25,0% |
| Blødt blandet palet | 6,7% | 12,5% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 25,0% |
| Stærk farveenhed | 40,0% | 25,0% |
| Sammenhængende palette | 6,7% | 12,5% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Richard Beavis sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marauders Swimming the Twee… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Woodcutters, Buckhurst… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Midnight Ride of Delora… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Goats, Outskirts of Cádiz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Marauders Swimming the Twee… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Midnight Ride of Delora… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishing Craft off the Eddys… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Abduction of Isabella V… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| The Charcoal Burners | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Carting Bracken | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Richard Beaviss publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tabellen
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 500 | 83,3% |
| spansk | 100 | 16,7% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Richard Beavis, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 300 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Richard Beavis
Hvad er det mest sete maleri af Richard Beavis?
- Cattle Raid, med 200 besøg eller 25% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 7.
Hvor mange besøg får Richard Beavis på AllPaintingsStore.com?
- 1.500 i løbet af tolv måneder (700 på kunstnersiden, 800 på malerierne).
Er der en stil fra Richard Beavis, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Blød skygge (Lysstyrke): 50% af besøgene mod 20% af kataloget.