Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.759kunstværker 53.420kunstnere 5.406museer 32sprog

Robert Delaunay Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1885 – 1941

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Robert Delaunay på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Robert Delaunay: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Robert Delaunay på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Byen Paris: 7.600 besøg, hvilket svarer til 44% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Eiffeltårnet og Eiffel Tower. Robert Delaunay har i alt genereret 21.600 besøg, heraf 6.200 på kunstnerprofilen og 15.400 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 159% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Sept 2026 med 9.600 besøg. Købere gennemser i engelsk (24%), italiensk (24%) og fransk (18%). Interessen kommer primært fra Italien (24%), Ukraine (15%) og USA (15%). Købere browser på enheder (69%), telefoner (24%) og tablets (7%). Købere har en tendens til Moderne minimalisme (Stemning): 60% af besøgene, mod 11% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Robert Delaunay, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Robert Delaunay der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. Byen Paris 1 Byen Paris, 1912 7.600 besøg · 44,4%
  2. Eiffeltårnet 2 Eiffeltårnet, 1914 1.900 besøg · 11,1%
  3. Eiffel Tower 3 Eiffel Tower 1.000 besøg · 5,8%
  4. Formes circulaires, soleil (Circular Forms, Sun) 4 Formes circulaires, soleil (Circular Forms, Sun) 700 besøg · 4,1%
  5. The Eiffel Tower 5 The Eiffel Tower, 1910 600 besøg · 3,5%
  6. La ville de Paris 6 La ville de Paris, 1911 500 besøg · 2,9%
  7. Circular Forms 7 Circular Forms, 1930 500 besøg · 2,9%
  8. The Joy of Life 8 The Joy of Life, 1930 400 besøg · 2,3%
  9. Cercles simultanés 9 Cercles simultanés 400 besøg · 2,3%
  10. Simultaneous Contrasts Sun and Moon 10 Simultaneous Contrasts Sun and Moon 300 besøg · 1,8%

Hvor meget interesse får Robert Delaunay hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200100
Jul 20261.7006.300
Aug 20263003.400
Sept 20264.0005.600

Hvor ofte bliver malerierne af Robert Delaunay vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Robert Delaunay er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Byen Paris0000000002.1002.2002.900
Eiffeltårnet0000000004002001.200
The Eiffel Tower000000000100100300
Window000000000000
The Three Graces00000000002000
La ville de Paris00000000000100
Endless Rhythm (Rythme sans…00000000001000
Political Drama00000000010000
Road in Laon000000000000
Eiffel Tower00000000100600200100

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Robert Delaunay?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder14.80068,5%
telefoner5.20024,1%
tablets1.6007,4%

Hvilke sprog bruger købere af Robert Delaunay til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
engelsk1.20024,0%
italiensk1.20024,0%
fransk90018,0%
Chinese4008,0%
spansk2004,0%
polsk2004,0%
portugisisk2004,0%
russisk2004,0%
tjekkisk1002,0%
koreansk1002,0%

Hvor mange daglige besøg er der hos Robert Delaunay, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
man 5 Okt500
tir 6 Okt1.200
ons 7 Okt700
tor 8 Okt600
fre 9 Okt500
lør 10 Okt0
søn 11 Okt200
man 12 Okt600
tir 13 Okt600
ons 14 Okt900
tor 15 Okt1.600
fre 16 Okt400
lør 17 Okt300
søn 18 Okt1.300
man 19 Okt500
tir 20 Okt500
ons 21 Okt600
tor 22 Okt900
fre 23 Okt500
lør 24 Okt900
søn 25 Okt500
man 26 Okt (forventet)500
tir 27 Okt (forventet)800
ons 28 Okt (forventet)700
tor 29 Okt (forventet)1.100
fre 30 Okt (forventet)500
lør 31 Okt (forventet)400
søn 1 Nov (forventet)700
man 2 Nov (forventet)600
tir 3 Nov (forventet)800
ons 4 Nov (forventet)800
tor 5 Nov (forventet)1.100
fre 6 Nov (forventet)500
lør 7 Nov (forventet)400
søn 8 Nov (forventet)700
man 9 Nov (forventet)600
tir 10 Nov (forventet)900
ons 11 Nov (forventet)800
tor 12 Nov (forventet)1.200
fre 13 Nov (forventet)500
lør 14 Nov (forventet)400
søn 15 Nov (forventet)700

Robert Delaunay: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Robert Delaunay er mest efterspurgte?

Byen Paris fører med 7.600 besøg (44% af Robert Delaunays visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Robert Delaunay?

21.600 besøg i løbet af tolv måneder: 6.200 på kunstnersiden og 15.400 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Robert Delaunay?

Købere browser på enheder (69%), telefoner (24%) og tablets (7%); enheder står for 69% af besøgene.

Hvilke sprog bruger besøgende hos Robert Delaunay?

engelsk (24%), italiensk (24%) og fransk (18%). engelsk er førende med 24%.

Hvilken type malerier af Robert Delaunay foretrækker køberne?

Moderne minimalisme (Stemning): 60% af besøgene for 11% af kataloget.