Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.759kunstværker 53.420kunstnere 5.406museer 32sprog

Tizian Populære malerier og besøgsdata

1490 – 1576

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Tizian på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Tizian: de tal der tæller

Assumption of Mary er det mest viste maleri af Tizian: 15.200 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 8% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Helligdommens Opstigning og Venus af Urbino. I alt 180.900 besøg: 12.400 på kunstnersiden og 168.500 på malerierne. Faldt med 12% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 113.800 besøg. Hovedsprog: engelsk (21%), spansk (13%) og russisk (7%). Hovedlande: USA (11%), Italien (9%) og Japan (9%). Enhedsfordeling: enheder (65%), telefoner (32%) og tablets (3%). Dramatisk (Stemning) er den foretrukne stil: 48% af besøgene, 21% af kataloget.

Top 10 malerier af Tizian efter antal besøg

Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Tizian, som folk åbner mest.

  1. Assumption of Mary 1 Assumption of Mary, 1516 15.200 besøg · 8,5%
  2. Helligdommens Opstigning 2 Helligdommens Opstigning, 1516 14.700 besøg · 8,2%
  3. Venus af Urbino 3 Venus af Urbino, 1538 4.600 besøg · 2,6%
  4. Diana og Aktaeon 4 Diana og Aktaeon 4.500 besøg · 2,5%
  5. Bacchus og Ariadne 5 Bacchus og Ariadne, 1523 4.200 besøg · 2,3%
  6. Korsfæstelsen 6 Korsfæstelsen, 1555 4.000 besøg · 2,2%
  7. Portræt af Karl V siddende 7 Portræt af Karl V siddende, 1548 3.500 besøg · 2,0%
  8. Portræt af Alfonso d’Avalos, i rustning med en page 8 Portræt af Alfonso d’Avalos, i rustning med en page, 1533 1.900 besøg · 1,1%
  9. Jomfru Marias himmelfart (detalje) 9 Jomfru Marias himmelfart (detalje), 1516 1.900 besøg · 1,1%
  10. Champetrekoncert 10 Champetrekoncert 1.700 besøg · 0,9%

Hvad er den månedlige trafik på Tizian-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tabellen
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202602.800
Jul 20265.400108.400
Aug 202670033.500
Sept 20266.30023.800

Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Tizian?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan klarer de bedste malerier af Tizian sig måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tabellen
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Venus af Urbino000000001002.4006001.500
Helligdommens Opstigning0000000001.70011.900900
Sacred and Profane Love00000000050000
Bacchus og Ariadne000000001001.9001.800400
Abduction of Europa000000000000
The Feast of the Gods000000000000
Portrait of Emperor Charles…00000000000200
Champetrekoncert000000000600400500
Diana og Aktaeon000000001001.6004002.300
The flaying of marsyas, sta…000000000000

Telefoner eller computere: hvor har Tizian læst?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tabellen
EnhedBesøgDel
enheder117.40064,9%
telefoner58.00032,1%
tablets5.5003,0%

Hvordan er den sproglige sammensætning af Tizians publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tabellen
SprogBesøgDel
engelsk2.80021,4%
spansk1.70013,0%
russisk9006,9%
italiensk8006,1%
japansk8006,1%
slovakisk7005,3%
rumænsk6004,6%
tysk5003,8%
polsk5003,8%
portugisisk5003,8%

Hvor mange daglige besøg er der hos Tizian, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tabellen
DagBesøg
søn 4 Okt1.500
man 5 Okt1.400
tir 6 Okt1.000
ons 7 Okt2.800
tor 8 Okt3.400
fre 9 Okt2.200
lør 10 Okt2.300
søn 11 Okt1.400
man 12 Okt3.000
tir 13 Okt1.800
ons 14 Okt2.500
tor 15 Okt1.800
fre 16 Okt1.900
lør 17 Okt1.700
søn 18 Okt2.500
man 19 Okt4.800
tir 20 Okt3.000
ons 21 Okt4.300
tor 22 Okt2.700
fre 23 Okt2.400
lør 24 Okt3.200
søn 25 Okt (forventet)2.800
man 26 Okt (forventet)4.700
tir 27 Okt (forventet)3.000
ons 28 Okt (forventet)4.900
tor 29 Okt (forventet)4.000
fre 30 Okt (forventet)3.300
lør 31 Okt (forventet)3.700
søn 1 Nov (forventet)3.100
man 2 Nov (forventet)5.200
tir 3 Nov (forventet)3.300
ons 4 Nov (forventet)5.500
tor 5 Nov (forventet)4.500
fre 6 Nov (forventet)3.700
lør 7 Nov (forventet)4.100
søn 8 Nov (forventet)3.300
man 9 Nov (forventet)5.700
tir 10 Nov (forventet)3.600
ons 11 Nov (forventet)5.900
tor 12 Nov (forventet)4.900
fre 13 Nov (forventet)4.000
lør 14 Nov (forventet)4.500

Efterspørgsel på spørgsmål om Tizian

Hvad er det mest sete maleri af Tizian?

Assumption of Mary, med 15.200 besøg eller 8% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.

Hvor mange besøg får Tizian på AllPaintingsStore.com?

180.900 i løbet af tolv måneder (12.400 på kunstnersiden, 168.500 på malerierne).

Bliver Tizian oftest set på telefoner eller computere?

Besøgene er fordelt på enheder (65%), telefoner (32%) og tablets (3%); enheder fører med 65%.

Hvilke sprog bruges til at gennemse Tizian?

engelsk (21%), spansk (13%) og russisk (7%). engelsk fører med 21%.

Er der en stil fra Tizian, som de besøgende foretrækker?

Ja, Dramatisk (Stemning): 48% af besøgene mod 21% af kataloget.