Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

Dollar Without Value

Nimi Klass Kuupäev

Mladen Stilinović, Dollar Without Value (1993). Reprodukteeritud allujoonaseks; õigused on kaitstud õiguste valdaja poolt. Vaadake seda künist liikudes: joon, lakki all asuv tõeline värv ja puhas pigment

Faktid

Kunstnik
Mladen Stilinović allpaintingsstore.com/et/artists/mladen-stilinovic/
Kunstniku eluaastad
1947 – 2016
Maalatud
1993

Kontekstis

Dollar Without Value — Mladen Stilinović

Millal see maalis on tehtud?

  1. 1940
  2. 1950
  3. 1960
  4. 1970
  5. 1980
  6. 1990
  7. 2000
  8. 2010

Ülemine rida: aastad. Alumine rida: kunstniku vanus iga perioodi alguses ja lõpus — 0 sünni hetkel, 69 surumisel.

Maalatud siis, kui kunstnik oli 46 aastane. Kunstnik elas 69 aastani. 1 meie kataloogis olevatest selle kunstniku 3 dateeritud teosest on loodud varem.

Varjatud: Mladen Stilinović eluajal (1947–2016) ▲ see teos, 1993 iga dateeritud maal, aastakümne kaupa

Sarnased teosed

  • Hands, 2006 allpaintingsstore.com/et/art/mladen-stilinovic-hands-D7C2P9-en/
  • Sing!, 1980 allpaintingsstore.com/et/art/mladen-stilinovic-sing-D7BNXL-en/

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: allpaintingsstore.com/et/art/similar/mladen-stilinovic-dollar-without-value-D7BVST-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Putty #d6d2af

    Salvestatud palett

    • #D6D2AF
    • #F2B892
    • #585A4D
    • #97977F

    Need värvid kunstniku kogu paleti sees Leia teisi maaleid värvi järgi

    Palett
    Neutrals Pildis domineeriv värvigrupp.
    Peavärvi nimi
    Putty
    Intensiivsus
    Vivid Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Serene Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Strong Color Unity Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Brilliant Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Balanced Soft Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Kus maailmas seda maali vaadatakse?

    • alla 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ja rohkem
    Selle maali külastajate arv on dokumenteeritud liiga vähe, et teha kaardi koostamist, seega on plaat kujutanud kõik Mladen Stilinović teosed viimase zwölf kuuga — kokku 1 riiki. Kust need numbrid pärinevad

    Üheksakümmend juhtivat riiki

    1. 1 Eesti 100,0%

    Leia kaardilt kolm kõige pimedamat riiki. Kas seda maali hoiustav muuseum asub mõnes neist? Kirjuta üles üks põhjus, miks kauguse poolest inimesed seda vaadata võivad.

    Mladen Stilinović kõige vaadatavamad teosed (kokku 1)

    1. 1 Dollar Without Value, 1993 see maalaus 100,0%

    Koos kattavad need teosed 100,0% kogu sellest tähelepanust, mida selle kunstniku maalid möödunud zwölf kuud on saanud. Kataloogis on 3 seda kunstnikku kuuluvat teost, millest 1 on vähemalt üks kord vaadatud. See maalid on nende seas 1 kohal, selle tähelepanu osaga 100,0%. Sama arv, kuu-kuu põhjal

    Tugid mõõdavad tähelepanu, mitte kvaliteeti. Valige tippkohtadel olevad teosed ja see üks: nimetage üks asi, mis võib muuta maali kuulsaks, lisaks sellele, kui hästi on see maalitud.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    Mladen Stilinović

    Sündinud koht: Belgrade, Serbia

    Mladen Stilinović (1947–2016): A Conceptual Pioneer of Yugoslav Avantgarde

    Mladen Stilinović (born April 10, 1947, Belgrade, Serbia; died July 18, 2016, Pula) was a Croatian conceptual artist and one of the foremost figures of Yugoslavia’s “New Art Practice,” marking a pivotal moment in artistic expression during the Cold War era. His formative years were steeped in intellectual ferment—influenced by thinkers like Sartre and Camus—and fueled by an unwavering fascination with cinema and literature, particularly Rimbaud, Lautréamont, Saint-John Perse, Khlebnikov, Osip Mandelstam, Mayakovsky, T. S. Eliot, Tadeusz Róžewicz—a testament to his profound engagement with the artistic currents of his time. He honed his craft within Belgrade’s vibrant cultural landscape, absorbing inspiration from experimental film and actively participating in student cinema initiatives like Pan 69. This early immersion solidified his commitment to challenging conventional artistic boundaries and exploring new avenues for conveying complex ideas.

    Early Life & Influences: Stilinović's upbringing instilled a deep appreciation for intellectual discourse and artistic experimentation. His father, Marijan Stilinović—a respected editor of Borba newspaper, ambassador to Argentina, and later director of Zagreb Museum of Contemporary Art—provided him with an environment rich in cultural stimulation. This familial legacy profoundly shaped his worldview and nurtured his passion for art as a tool for critical reflection.

    The Group of Six Artists: Stilinović’s artistic trajectory gained momentum through collaboration with fellow Belgrade artists, forming the influential Group of Six Artists (Grupa šestorice autora). Alongside Vladimir Martek, Boris Demur, Željko Jerman, Sven Stilinović and Fedor Vučemilović, they established a collective dedicated to pushing the boundaries of Yugoslav art. Their activities centered around Zagreb from 1975 to 1979, fostering an environment of radical innovation and challenging prevailing artistic conventions.

    Experimental Film & Conceptual Engagement: Recognizing the transformative potential of cinema as both medium and concept, Stilinović dedicated himself to experimental filmmaking during the late 1960s and early 1970s. He embraced techniques pioneered by Dziga Vertov and Jean Vigo, delving into the realm of montage and exploring how visual language could convey profound philosophical ideas. This commitment to conceptual art solidified his position as a vanguard artist—one who prioritized intellectual rigor alongside aesthetic experimentation.

    The Exploitation of the Dead Series & Documenta Kassel: Stilinović’s artistic output reached its zenith with “Exploitation of the Dead” (1984–1990), a series that garnered international acclaim and cemented his reputation as a provocateur of ideas. Exhibited prominently at Documenta Kassel in 2007, this project interrogated notions of mortality and remembrance through meticulously crafted photographic compositions—a striking blend of documentary observation and conceptual reflection.

    Major Achievements & Recognition

    Stilinović’s contribution to Yugoslav art extended beyond individual projects; he spearheaded initiatives that fostered artistic dialogue and promoted critical engagement with societal issues. As director of the Extended Media Gallery (1981–1991), he championed innovative approaches to visual culture, fostering a space for experimentation and intellectual exchange. Furthermore, his involvement in establishing Podroom Gallery alongside fellow artists underscored his dedication to nurturing collaborative creativity—a cornerstone of Yugoslav avant-garde practice. His work was recognized globally through prestigious exhibitions and collaborations with prominent institutions like MoMA and Centre Georges Pompidou, securing his place as one of Croatia’s most celebrated artistic voices.

    Legacy & Influence

    Mladen Stilinović's influence resonates throughout contemporary art—particularly within the realm of conceptualism and photographic exploration. His unwavering commitment to challenging conventions and confronting uncomfortable truths continues to inspire artists today. The “Exploitation of the Dead” series remains a seminal work, prompting ongoing discussions about memory, loss, and the role of art in addressing existential questions. Stilinović’s legacy extends beyond his artistic output; he served as an educator and mentor—inspiring generations of Croatian artists to pursue innovative approaches to creative expression. His unwavering belief in the power of conceptual art to provoke thought and foster social critique ensures that his vision persists as a guiding force within the evolving landscape of global art history.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib Dollar Without Value allalaadimislehele

    allpaintingsstore.com/et/art/download/mladen-stilinovic-dollar-without-value-D7BVST-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Stilinović, Mladen. Dollar Without Value. 1993, https://allpaintingsstore.com/et/art/mladen-stilinovic-dollar-without-value-D7BVST-en/
    APA
    Stilinović, Mladen (1993). Dollar Without Value [Painting]. https://allpaintingsstore.com/et/art/mladen-stilinovic-dollar-without-value-D7BVST-en/
    Chicago
    Mladen Stilinović. Dollar Without Value. 1993. https://allpaintingsstore.com/et/art/mladen-stilinovic-dollar-without-value-D7BVST-en/
    Harvard
    Stilinović, Mladen (1993) Dollar Without Value. Available at: https://allpaintingsstore.com/et/art/mladen-stilinovic-dollar-without-value-D7BVST-en/

    Vaata lähedalt

    Dollar Without Value — Mladen Stilinović

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. Kui palju näiteid sa leiad? ____ (meie kataloog loeb 1 — kas oled sama arvamust?)
    4. Meie kataloog liigitab seda teost kategooria currency, value, washington alla. Olete nõus? Mida te lisaksin või eemaldasite?
    5. Vaadake tagasi selle juhendi alguses esitatud teosele Hands (2006). Tooge kaks asja, mis seda teost sellega ühendavad, ning üks erinevus.

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik, kasutades selle juhendi varasemate osade fakte ja eelmist annetud vastuseid.

    Küsimused ja vastused

    Kas teose "Dollar Without Value" allalaadimist on võimalik teha?

    Teose „Dollar Without Value“, autor Mladen Stilinović tehes digitaalset pilti saab alla laadida selle Laadi alla lehelt vormatsis kõrge resolutsiooniga digitaalse pildi allalaadimine.

    Kuidas teos „Dollar Without Value“, autor Mladen Stilinović seob Contemporary Conceptual Art kunstniku kodumaaga?

    Teose "Dollar Without Value" on loonud Serbia-s sündinud Mladen Stilinović, tuginedes Contemporary Conceptual Art suunale. Kunstniku päritolu seob teose Contemporary Conceptual Art stiiliga, mida praktiseerivad Serbia kunstnikud.

    Kas saan teost "Dollar Without Value" lähemalt uurida?

    Teose „Dollar Without Value“, autor Mladen Stilinović Röntgenkiirgus leht on interaktiivne vaatur, mis võimaldab liikuda läbi teose üheksateist optilise kihti, sealhulgas röntgenlaadunäoga vaadet.