Rahatagastus garantii · 100 päeva Tasuta kohaletoimetamine üle maailma
646784teosed 53423kunstnikud 5406muuseumid 32keeled

Aubrey Beardsley

1872 - 1898

Lühike ülevaade

  • Also known as:
    • Aubrey Vincent Beardsley
    • aubrey beardsley
  • Creative periods: late period
  • Born: 1872, Brighton, Suurbritannia
  • Color intensity: monokroomne
  • Room fit: elutuba
  • Topics explored:
    • characters
    • women
    • designs and sketches
    • men
    • art nouveau style
  • Corpus themes:
    • beardsley's signature style
    • dark romanticism
    • art nouveau influence
    • art nouveau aesthetics
    • decadent art nouveau
  • Museums on APS:
    • Yale Center for British Art
    • Briti Raamatukogu
    • Bratislava City Gallery

varase elu ja karjääri

aubrey vincent beardsley, kuulus inglise illustraator ja autor, sündis 21. augustil 1872 Brightonis, Sussexis, Inglismaal. Tema elu oli iseloomustatud sotsiaalse ebastabiilsuse ja emotsionaalse intensiivsusega, kus korduvad tuberkuloosi rünnakud mõjutasid tema tervist kogu elu jooksul. Vaatamata neile väljakutsetele rohkastas Beardsley'i ema tema kunstilisi talente, ning ta arendas endas sügava armastuse muusika ja kirjanduse vastu.

kunstiline stiil ja mõjud

Beardsley'i musta tindi joonistustest mõjutsid jaapani puidutrikovõtted, kujutades groteski, dekadentsi ja erootikat. Tema tööd iseloomustavad keerukad kompositsioonid, peened jooned ning teemade uurimine, nagu seksuaalne identiteet. Beardsleyl oli oluline panus Art Nouveau arengule, vaatamata tema traagiliselt lühikesele elule.

olulised teosed ja koostöö

  • salome, Oscar Wilde'i näidri, mille illustratsioone Beardsley loas
  • the yellow book, ajakirja, mida Beardsley kaasas asutas, esitledes oma Art Nouveau stiili /et/art/list/
  • a book of fifty drawings, Beardsley'i teoste kogumik, mis sisaldab tema ainulaadset groteski ja erootika segu

pärand ja mõju

Beardsley'i tööl oli sügav mõju Art Nouveau arengule. Tema mõju on nähtav prantsuse sümbolistide ja hilisema Art Nouveau ajastu kunstnike loomingus. [https://AllPaintingsStore.com/@/aubrey-vincent-beardsley](https://AllPaintingsStore.com/@/aubrey-vincent-beardsley)
  • vaadake Beardsley'i teoseid AllPaintingsStore platvormil: [https://AllPaintingsStore.com/@/aubrey-vincent-beardsley](https://AllPaintingsStore.com/@/aubrey-vincent-beardsley)
  • lugege Beardsley'ist rohkem Wikipedia's: [https://en.wikipedia.org/wiki/aubrey_beardsley](https://en.wikipedia.org/wiki/aubrey_beardsley)

olulised teosed ja muuseumid, kus Beardsley'i tööd esitletakse

Beardsley elu lõpetas tuberkuloos 25. aasta eas, kuid tema pärand jätkab kunstnike inspireerimist ja mõjutamist ka tänapäeval.

Küsimused ja vastused

Kas saan Aubrey Beardsley teoseid meediumi järgi sirvida?

Et leida kõik Aubrey Beardsley teosed teatud tehnikas, külastage artisti lehte Kõik tehnikad.

Kust leida Aubrey Beardsley teoseid, mis on grupeeritud märksõnade järgi?

Aubrey Beardsley lehel Märksõnade kaupa on kunstniku teosed gruppitud vastavalt nende märksõnadele.

Millises ajaloolises perioodis töötas Aubrey Beardsley?

Aubrey Beardsley töötas Modernism perioodil. See ajastu aitab määratleda kunstniku tegevust ajaloolises kontekstis.

Kunstiteaduse kvartett

Iga küsimuse kohta on ainult üks õige vastus.

Küsimus 1:
Aubrey Beardsley oli peamiselt tuntud oma illustratsioonide poolest milles kunstiliikumises?
Küsimus 2:
Milline haigus mõjutas oluliselt Aubrey Beardsley elu ja lühendas tema karjääri?
Küsimus 3:
Mis väljaanne sisaldas Aubrey Beardsley illustratsioone, mis tõstsid ta kuulsuse tippu?
Küsimus 4:
Beardsley kunstiteosed kujutasid sageli milliseid teemasid:
Küsimus 5:
Milline kunstistiil mõjutas tugevalt Beardsley iseloomulikke musta tindiga joonistusi?