Allan Ramsay — 3D-virtuaalimuseo
Kävele virtuaaligalleriassa, joka on täytetty Allan Ramsay teoksilla, joita on yhteensä 32.
- Kuningatar Charlotten ja hänen kahdella lapsenlapsellaan
- George III (1738–1820) – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Allan Ramsay, teos: George III:n porträtt
- Queen Charlotte (1744-1818), with her Two Eldest Sons – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Mary Degg, Lady Robert Manners (1737 - 1829) – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- DAVID WEMYSS, LORD ELCHO
- Flora Macdonald – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Allan Ramsay, teos: Captain Sir William Peer Williams, Bt, of the 16th Light Dragoons
- George III (1738–1820) – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Portrait of Lady Susanna Campbell, n�e Bernard (d. 1751) – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- James Haughton Langston
- Allan Ramsay: Sir Andrew Mitchell
- Prinssi Georg August Mecklenburg-strelitsiläinen, Allan Ramsay
- Portrait of the Artist's Wife
- Alexander Boswell, Lord Auchinleck – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Elizabeth Cunyngham, Mrs Daniel Cunyngham – öljylaikkuversio
- Emily (1731–1814), Marchioness of Kildare, Allan Ramsay
- Henry Bellenden
- Miss Craigie – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Mrs. Lindesay of Eaglescarnie – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Anne Bayne (d.1743), Wife of the Artist Allan Ramsay
- Lady Frances Wemyss, Lady Steuart Denham, 1722 - 1789 – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Richard Grenville, 2nd Earl Temple – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Philip Dormer Stanhope, 4th Earl of Chesterfield – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Allan Ramsay, teos: Mary Adam
- Queen Charlotte (1744-1818)
- King George III, Allan Ramsay
- Jane Nisbet, Lady Dirleton, Allan Ramsay
- Portrait Of Sir William Pulteney, Earl Of Bath – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
- Arabella Pershall, Lady Glenorchy
- Portrait of Mary Atkins (Mrs. Martin)
- Portrait of David Hume – öljylaikkuversio – taiteilija Allan Ramsay
Allan Ramsay
3D-virtuaalimuseo
⚠
Museon lataaminen epäonnistui



