Augustus Edwin John — 3D-virtuaalimuseo
Kävele virtuaaligalleriassa, joka on täytetty Augustus Edwin John teoksilla, joita on yhteensä 32.
- Augustus Edwin John, teos: Study in Provence
- Dorelia with a Feathered Hat, Augustus Edwin John
- Villiers David – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Augustus Edwin John, teos: Sir Edmund Craster (1879–1959)
- Major Clifford Hugh Douglas (1879–1952) – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Scottish Canadian Soldier – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- The Emir Feisal – öljylaikkuversio
- Yvonne
- Augustus Edwin John: Lord Conway of Allington
- Harry Stuart Goodhart Rendel (1887–1959), PRIBA – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Edwin John – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Portrait of the Rt. Hon. William Morris Hughes – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Two Jamaican Girls
- Dr Louis C. G. Clarke (1881–1960), Fellow (1929–1960), Augustus Edwin John
- Jane Ellen Harrison, Newnham College (1874–1879), Lecturer in Classical Archaeology (1899–1922) – öljylaikkuversio
- David and Caspar – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Corner, Vielle, France, Augustus Edwin John
- Dorothea Head, née Ashley Cooper (1907–1987) – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Augustus Edwin John, teos: Sir William Nicholson (1872–1949)
- Olives in Spain – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Reverie – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- David and Dorelia in Normandy – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Caspar
- Girl Leaning on a Stick – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Thomas Hardy (1840–1928) – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Augustus Edwin John, teos: The Blue Pool
- George Bernard Shaw (1856–1950) – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Madame Suggia
- T. E. Lawrence, Augustus Edwin John
- Nainen luolassa – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- The Woman of Ower – öljylaikkuversio – taiteilija Augustus Edwin John
- Dorelia Wearing a Turban, Augustus Edwin John
Augustus Edwin John
3D-virtuaalimuseo
⚠
Museon lataaminen epäonnistui



