Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Adriaen van Ostade sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Adriaen van Ostade: merkitykselliset luvut
Peasant at a Window on Adriaen van Ostade -taiteilijan katsotuin maalaus: 600 katselukertaa kahdessa kuukaudessa, 6% taiteilijan kokonaiskatseluista. Sitä seuraavat The Schoolmaster ja Drinking Figures And Crying Children. Yhteensä 11 400 vierailua: 1 400 taiteilijan sivulla ja 10 000 maalauksissa. Lasku 50% välillä Elo 2026 ja Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (9 600 käyntiä). Laitetyyppien jakauma: tietokoneet (96%), puhelimet (3%) ja tabletit (2%) Nostalginen (Tunnelma) on suosituin tyyli: 38% vierailuista, 25% luettelosta.
Katsotuimmat 10 Adriaen van Ostade -taidemaalausta katselukertojen perusteella
Sijoitettu AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tehtyjen käyntien, ei katalogipisteiden perusteella. Sija 1 on Adriaen van Ostade -taiteilijan maalaus, jota on katsottu eniten.
Mikä on Adriaen van Ostade-sivun kuukausittainen kävijämäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taulukko
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
100
500
Hei 2026
1 300
8 300
Elo 2026
0
800
Syy 2026
0
400
Kuinka monta kävijää Adriaen van Ostade -taiteilijan maalauksilla on kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä ostajat valitsevat Adriaen van Ostade maalauksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taulukko
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Levollinen
37,5%
45,8%
Nostalginen
25,0%
37,5%
Klassinen
0,0%
8,3%
Dramaattinen
12,5%
4,2%
Maanläheinen
25,0%
0,0%
Leikkisä
0,0%
4,2%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Pohtiva
42,9%
47,8%
Iloinen
14,3%
26,1%
Lohduttava ja turvallinen
14,3%
13,0%
Melankolinen
14,3%
8,7%
Jännitteinen
14,3%
4,3%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
58,0%
65,7%
Pehmeä varjo
12,0%
13,9%
Pehmeä valoisuus
20,0%
9,3%
Kirkas tasapaino
6,0%
8,3%
Valoisa
4,0%
2,8%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
40,0%
41,7%
Hienovaraiset värit
46,0%
39,8%
Tasapainoisen pehmeä
12,0%
15,7%
Selkeä värikylläisyys
2,0%
2,8%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
75,0%
75,8%
Neutraalit sävyt
15,9%
18,2%
Tumma
4,5%
5,1%
Monokromaattinen
2,3%
1,0%
Pastellisävyt
2,3%
0,0%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
64,0%
61,1%
Tasapainoinen
34,0%
36,1%
Voimakas
2,0%
2,8%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
22,0%
33,3%
Pehmeä
30,0%
18,5%
Tasapainoinen
10,0%
12,0%
Voimakas
8,0%
10,2%
Lausunto
30,0%
25,9%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
2,0%
0,9%
Pehmeästi sekoitettu paletti
2,0%
3,7%
Tasapainoinen harmonia
8,0%
5,6%
Vahva väriyhtenäisyys
44,0%
53,7%
Yhtenäinen väripaletti
44,0%
36,1%
Miten Adriaen van Ostade -taiteilijan suosituimmat teokset menestyvät kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taulukko
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Portrait of a Boy
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Scholar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Peasant at a Window
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
0
In a Tavern
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Merrymakers in an Inn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Interior of a Tavern
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Peasants in an Inn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Children Playing in a Barn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Room in an Inn with Peasant…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Interior of an Inn with Thr…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Puhelimet tai tietokoneet: missä Adriaen van Ostade on selannut?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä taulukko
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
10 900
95,6%
puhelimet
300
2,6%
tabletit
200
1,8%
Mikä on Adriaen van Ostade -yleisön kielijakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä taulukko
Kieli
Käynnit
Jaa
espanja
100
100,0%
Kuinka monta päivittäistä käyntiä Adriaen van Ostade -sivulla on, ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taulukko
Päivä
Käynnit
ke 23 Syy
0
to 24 Syy
100
pe 25 Syy
0
la 26 Syy
0
su 27 Syy
0
ma 28 Syy
0
ti 29 Syy
0
ke 30 Syy
0
to 1 Lok
100
pe 2 Lok
0
la 3 Lok
0
su 4 Lok
0
ma 5 Lok
100
ti 6 Lok
0
ke 7 Lok
200
to 8 Lok
0
pe 9 Lok
100
la 10 Lok
0
su 11 Lok
300
ma 12 Lok
0
ti 13 Lok
0
ke 14 Lok (ennuste)
200
to 15 Lok (ennuste)
200
pe 16 Lok (ennuste)
100
la 17 Lok (ennuste)
0
su 18 Lok (ennuste)
300
ma 19 Lok (ennuste)
100
ti 20 Lok (ennuste)
0
ke 21 Lok (ennuste)
200
to 22 Lok (ennuste)
200
pe 23 Lok (ennuste)
100
la 24 Lok (ennuste)
0
su 25 Lok (ennuste)
300
ma 26 Lok (ennuste)
100
ti 27 Lok (ennuste)
0
ke 28 Lok (ennuste)
300
to 29 Lok (ennuste)
300
pe 30 Lok (ennuste)
100
la 31 Lok (ennuste)
0
su 1 Mar (ennuste)
400
ma 2 Mar (ennuste)
100
ti 3 Mar (ennuste)
0
Adriaen van Ostade-kyselyt
Mikä on Adriaen van Ostadein katsotuin maalaus?
Peasant at a Window, jolla on 600 vierailua tai 6% katseluista. Täydellinen lista sijoittuu sijalle 10.
Kuinka monta käyntiä Adriaen van Ostade saa sivustolla AllPaintingsStore.com?
11 400 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana (1 400 taiteilijan sivulla, 10 000 maalauksissa).
Selaavatko Adriaen van Ostade -teoksia enemmän puhelimilla vai tietokoneilla?
Käynnit jakautuvat seuraavasti: tietokoneet (96%), puhelimet (3%) ja tabletit (2%); kärjessä on tietokoneet osuudella 96%.
Onko jokin Adriaen van Ostade tyyli, jota vierailijat suosivat?
Kyllä, Nostalginen (Tunnelma): 38% vierailuista suhteessa 25% luettelosta.