Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Carl Newman sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Carl Newman: ostajien näkymä
Ostajat avaavat Standing Nude -teoksen useammin kuin mikään muu Carl Newman -taiteilijan maalaus: 300 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 9% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Abstract Woman ja Two Reclining Female Nudes. Carl Newman sai yhteensä 4 400 käyntiä: 1 100 taiteilijasivulla ja 3 300 maalauksissa. Kasvu on positiivista: Syy 2026 aikana käyntimäärät olivat 150% suuremmat kuin Elo 2026 aikana. Paras kuukausi oli Hei 2026: 3 400 vierailua. Vierailut laitteittain: tietokoneet (100%). Mieltymys on selvä: Valoisa (Valoisuus) saa 71% käynneistä, mutta se on vain 44% luettelosta.
Carl Newman: 10 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Carl Newman -taiteilijan 10 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
Standing Nude
300 käyntiä · 8,6%
-
2
Abstract Woman
200 käyntiä · 5,7%
-
3
Two Reclining Female Nudes
200 käyntiä · 5,7%
-
4
Two Standing Nudes
200 käyntiä · 5,7%
-
5
City Scene Abstract
200 käyntiä · 5,7%
-
6
Two Figures
200 käyntiä · 5,7%
-
7
Female Nude
200 käyntiä · 5,7%
-
8
Portrait of a Woman, 1916
100 käyntiä · 2,9%
-
9
Nude, 1916
100 käyntiä · 2,9%
-
10
Two Women in a Garden, One Seated Woman
100 käyntiä · 2,9%
Miten Carl Newman -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 300 |
| Hei 2026 | 800 | 2 600 |
| Elo 2026 | 0 | 200 |
| Syy 2026 | 300 | 200 |
Miten Carl Newman -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Carl Newman -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 2,0% | 2,9% |
| Pehmeä varjo | 8,0% | 8,6% |
| Pehmeä valoisuus | 14,0% | 0,0% |
| Kirkas tasapaino | 32,0% | 17,1% |
| Valoisa | 44,0% | 71,4% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 36,0% | 34,3% |
| Hienovaraiset värit | 34,0% | 51,4% |
| Tasapainoisen pehmeä | 22,0% | 14,3% |
| Selkeä värikylläisyys | 8,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 61,2% | 57,1% |
| Pastellisävyt | 12,2% | 25,7% |
| Maanläheinen | 18,4% | 11,4% |
| Monokromaattinen | 6,1% | 5,7% |
| Tumma | 2,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 8,0% | 2,9% |
| Tasapainoinen | 72,0% | 85,7% |
| Voimakas | 20,0% | 11,4% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 28,0% | 28,6% |
| Pehmeä | 22,0% | 28,6% |
| Tasapainoinen | 6,0% | 11,4% |
| Voimakas | 10,0% | 14,3% |
| Lausunto | 34,0% | 17,1% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 8,0% | 2,9% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 0,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 2,0% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 10,0% | 5,7% |
| Yhtenäinen väripaletti | 80,0% | 91,4% |
Mitkä Carl Newman -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| (Crucifixion) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Spirit of Christmas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| (Adam and Eve) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Landscape with Pond Newman'… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Abstract | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Standing Figure of a Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| (Head of a Young Girl Facin… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| (Women in Landscape with Bl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mikä on Carl Newman -yleisön laitekohtainen jakauma?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Avaa tilastot
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 4 400 | 100,0% |
Millä kielillä Carl Newman -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Avaa tilastot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 500 | 100,0% |
Kuinka monta käyntiä Carl Newman saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 100 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 100 |
| ma 28 Syy | 100 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 100 |
| su 4 Lok | 100 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 100 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 200 |
| ma 12 Lok | 100 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 200 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 100 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 100 |
| su 25 Lok (ennuste) | 200 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 100 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 100 |
| su 1 Mar (ennuste) | 200 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta Carl Newman palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Carl Newman -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- Standing Nude: 300 katselukertaa, 9% katseluista. 10 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Carl Newman -yleisön koko?
- 4 400 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 1 100 taiteilijan sivulla ja 3 300 maalauksissa.
Mitä laitteita Carl Newman -taiteilijan vierailijat käyttävät?
- Käyntejä on jaettu tietokoneet (100%) laitteeseen; suosituin on tietokoneet osuudella 100%.
Minkä tyyliset Carl Newman -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Valoisa (Valoisuus) -maalaukset: 71% vierailuista, 44% luettelosta.