Rahat takaisin -takuu · 100 päivää Ilmainen toimitus ympäri maailman
646 784teokset 53 423taiteilijat 5 406museot 32kielet

Carl Spitzweg Suosittuja maalauksia ja kävijätietoja

1808 – 1885

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Carl Spitzweg sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Carl Spitzweg: merkitykselliset luvut

Vähävarainen runoilija on Carl Spitzweg -taiteilijan katsotuin maalaus: 2 000 katselukertaa kahdessa kuukaudessa, 21% taiteilijan kokonaiskatseluista. Sitä seuraavat Vähäinen runoilija ja The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg. Yhteensä 9 600 vierailua: 1 100 taiteilijan sivulla ja 8 500 maalauksissa. Nousua 185% välillä Elo 2026 ja Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (4 400 käyntiä). Laitetyyppien jakauma: tietokoneet (68%), puhelimet (26%) ja tabletit (6%) Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia) on suosituin tyyli: 92% vierailuista, 44% luettelosta.

Katsotuimmat 10 Carl Spitzweg -taidemaalausta katselukertojen perusteella

Sijoitettu AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tehtyjen käyntien, ei katalogipisteiden perusteella. Sija 1 on Carl Spitzweg -taiteilijan maalaus, jota on katsottu eniten.

  1. Vähävarainen runoilija 1 Vähävarainen runoilija, 1839 2 000 käyntiä · 20,6%
  2. Vähäinen runoilija 2 Vähäinen runoilija, 1839 2 000 käyntiä · 20,6%
  3. The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg 3 The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg, 2026 1 700 käyntiä · 17,5%
  4. The Poor Poet 4 The Poor Poet, 1837 700 käyntiä · 7,2%
  5. The bookworm 5 The bookworm, 1850 600 käyntiä · 6,2%
  6. Kaktuksen rakastaja 6 Kaktuksen rakastaja, 1855 600 käyntiä · 6,2%
  7. Huoneisto II 7 Huoneisto II, 1855 400 käyntiä · 4,1%
  8. Serenade (Midnight Violin on the Ladder) 8 Serenade (Midnight Violin on the Ladder), 1850 300 käyntiä · 3,1%
  9. The Alchemist 9 The Alchemist, 1860 200 käyntiä · 2,1%
  10. Study for The Poor Poet 10 Study for The Poor Poet, 1837 200 käyntiä · 2,1%

Mikä on Carl Spitzweg-sivun kuukausittainen kävijämäärä?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Näytä taulukko
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100100
Hei 20266003 800
Elo 202601 300
Syy 20264003 300

Kuinka monta kävijää Carl Spitzweg -taiteilijan maalauksilla on kuukaudessa?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Miten Carl Spitzweg -taiteilijan suosituimmat teokset menestyvät kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Näytä taulukko
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Vähävarainen runoilija0000000001 100500400
The Poor Poet00000000100300100200
The Poor Poet000000000000
The Alchemist00000000020000
Huoneisto II0000000003000100
Vähäinen runoilija000000000300400600
The Angler00000000000100
Kaktuksen rakastaja0000000003000200
The bookworm000000000200200100
In the Alpine High Valley (…000000000000

Puhelimet tai tietokoneet: missä Carl Spitzweg on selannut?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Näytä taulukko
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet6 50067,7%
puhelimet2 50026,0%
tabletit6006,2%

Mikä on Carl Spitzweg -yleisön kielijakauma?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Näytä taulukko
KieliKäynnitJaa
japani60037,5%
ranska20012,5%
italia20012,5%
venäjä20012,5%
bulgaria1006,2%
korea1006,2%
ruotsi1006,2%
ukraina1006,2%

Kuinka monta päivittäistä käyntiä Carl Spitzweg -sivulla on, ja mikä on ennuste?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Näytä taulukko
PäiväKäynnit
ke 30 Syy100
to 1 Lok0
pe 2 Lok500
la 3 Lok300
su 4 Lok100
ma 5 Lok300
ti 6 Lok500
ke 7 Lok400
to 8 Lok200
pe 9 Lok100
la 10 Lok100
su 11 Lok200
ma 12 Lok0
ti 13 Lok0
ke 14 Lok300
to 15 Lok100
pe 16 Lok400
la 17 Lok200
su 18 Lok1 700
ma 19 Lok400
ti 20 Lok600
ke 21 Lok (ennuste)600
to 22 Lok (ennuste)200
pe 23 Lok (ennuste)700
la 24 Lok (ennuste)400
su 25 Lok (ennuste)1 400
ma 26 Lok (ennuste)500
ti 27 Lok (ennuste)800
ke 28 Lok (ennuste)600
to 29 Lok (ennuste)200
pe 30 Lok (ennuste)800
la 31 Lok (ennuste)500
su 1 Mar (ennuste)1 600
ma 2 Mar (ennuste)600
ti 3 Mar (ennuste)900
ke 4 Mar (ennuste)700
to 5 Mar (ennuste)300
pe 6 Mar (ennuste)900
la 7 Mar (ennuste)500
su 8 Mar (ennuste)1 800
ma 9 Mar (ennuste)600
ti 10 Mar (ennuste)1 000

Carl Spitzweg-kyselyt

Mikä on Carl Spitzwegin katsotuin maalaus?

Vähävarainen runoilija, jolla on 2 000 vierailua tai 21% katseluista. Täydellinen lista sijoittuu sijalle 10.

Kuinka monta käyntiä Carl Spitzweg saa sivustolla AllPaintingsStore.com?

9 600 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana (1 100 taiteilijan sivulla, 8 500 maalauksissa).

Selaavatko Carl Spitzweg -teoksia enemmän puhelimilla vai tietokoneilla?

Käynnit jakautuvat seuraavasti: tietokoneet (68%), puhelimet (26%) ja tabletit (6%); kärjessä on tietokoneet osuudella 68%.

Onko jokin Carl Spitzweg tyyli, jota vierailijat suosivat?

Kyllä, Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia): 92% vierailuista suhteessa 44% luettelosta.