Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Charles Sprague Pearce sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Charles Sprague Pearce: ostajien näkymä
Ostajat avaavat The Masquerade Ball -teoksen useammin kuin mikään muu Charles Sprague Pearce -taiteilijan maalaus: 500 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 18% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Heartbreak (also known as Peines de Coeur) ja C S The Death of the First Born. Charles Sprague Pearce sai yhteensä 2 900 käyntiä: 400 taiteilijasivulla ja 2 500 maalauksissa. Kasvu hidastui: Syy 2026 oli 33% vähemmän käyntejä kuin Elo 2026. Paras kuukausi oli Hei 2026: 1 900 vierailua. Mieltymys on selvä: Pehmeä varjo (Valoisuus) saa 39% käynneistä, mutta se on vain 20% luettelosta.
Charles Sprague Pearce: 10 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Charles Sprague Pearce -taiteilijan 10 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
The Masquerade Ball
500 käyntiä · 17,9%
-
2
Heartbreak (also known as Peines de Coeur), 1884
200 käyntiä · 7,1%
-
3
C S The Death of the First Born
200 käyntiä · 7,1%
-
4
Young Brittany Girl
200 käyntiä · 7,1%
-
5
The Letter
200 käyntiä · 7,1%
-
6
Lady with a Fan, (painting), 1883
100 käyntiä · 3,6%
-
7
Lamentations Over the Death of the First Born of Egypt, (painting), 1877
100 käyntiä · 3,6%
-
8
Girl by a Path (also known as Solitude), 1889
100 käyntiä · 3,6%
-
9
Mother and Child, 1880
100 käyntiä · 3,6%
-
10
Paul Wayland Bartlett, 1890
100 käyntiä · 3,6%
Miten Charles Sprague Pearce -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 400 | 1 500 |
| Elo 2026 | 0 | 600 |
| Syy 2026 | 0 | 400 |
Miten Charles Sprague Pearce -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Charles Sprague Pearce -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 24,0% | 25,0% |
| Pehmeä varjo | 20,0% | 39,3% |
| Pehmeä valoisuus | 26,0% | 21,4% |
| Kirkas tasapaino | 30,0% | 14,3% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 32,0% | 17,9% |
| Hienovaraiset värit | 40,0% | 35,7% |
| Tasapainoisen pehmeä | 22,0% | 28,6% |
| Selkeä värikylläisyys | 6,0% | 17,9% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 54,3% | 57,1% |
| Neutraalit sävyt | 40,0% | 19,1% |
| Tumma | 5,7% | 23,8% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 34,0% | 25,0% |
| Tasapainoinen | 56,0% | 57,1% |
| Voimakas | 10,0% | 17,9% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 4,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 18,0% | 14,3% |
| Tasapainoinen | 20,0% | 21,4% |
| Voimakas | 20,0% | 35,7% |
| Lausunto | 38,0% | 28,6% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,0% | 7,1% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 20,0% | 14,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 8,0% | 10,7% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 46,0% | 32,1% |
| Yhtenäinen väripaletti | 20,0% | 35,7% |
Mitkä Charles Sprague Pearce -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Heartbreak (also known as P… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Rosina | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lady with a Fan, (painting) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mother and Child | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| L'Italienne (also known as… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moments of Thoughtfulness | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Decapitation of St. John th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Shawl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| C S The Death of the First… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| The Masquerade Ball | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 |
Millä kielillä Charles Sprague Pearce -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Avaa tilastot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 100 | 100,0% |
Kuinka monta käyntiä Charles Sprague Pearce saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 100 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 100 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta Charles Sprague Pearce palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Charles Sprague Pearce -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- The Masquerade Ball: 500 katselukertaa, 18% katseluista. 10 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Charles Sprague Pearce -yleisön koko?
- 2 900 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 400 taiteilijan sivulla ja 2 500 maalauksissa.
Minkä tyyliset Charles Sprague Pearce -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Pehmeä varjo (Valoisuus) -maalaukset: 39% vierailuista, 20% luettelosta.