Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Cowan Dobson sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Cowan Dobson: ostajien näkymä
Ostajat avaavat The Model -teoksen useammin kuin mikään muu Cowan Dobson -taiteilijan maalaus: 400 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 27% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Hugh Gavin, Provost of Stirling (1923–1926) ja Mrs Cowan Dobson. Cowan Dobson sai yhteensä 2 800 käyntiä: 1 400 taiteilijasivulla ja 1 400 maalauksissa. Kasvu hidastui: Syy 2026 oli 100% vähemmän käyntejä kuin Elo 2026. Paras kuukausi oli Elo 2026: 2 000 vierailua. Mieltymys on selvä: Ristiriitainen väripaletti (Väriharmonia) saa 60% käynneistä, mutta se on vain 32% luettelosta.
Cowan Dobson: 9 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Cowan Dobson -taiteilijan 9 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
The Model
400 käyntiä · 26,7%
-
2
Hugh Gavin, Provost of Stirling (1923–1926), 1928
200 käyntiä · 13,3%
-
3
Mrs Cowan Dobson, 1931
200 käyntiä · 13,3%
-
4
Summer Flowers
200 käyntiä · 13,3%
-
5
Anthony Frederick Weatherby Beauchamp Proctor (1894–1921), VC, DSO, MC and Bar, DFC, Royal Flying Corps, 1920
100 käyntiä · 6,7%
-
6
Sir John Milne Barbour (1868–1951), Bt, 1925
100 käyntiä · 6,7%
-
7
George E. Henderson, 1927
100 käyntiä · 6,7%
-
8
Flight Lieutenant Andrew Weatherby Beauchamp Proctor (1894–1921), VC, DSO, MC, DFC, Royal Air Force, 1920
100 käyntiä · 6,7%
-
9
Lady Helene Paris Chapman, née MacGowan, 1934
100 käyntiä · 6,7%
Miten Cowan Dobson -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 400 | 400 |
| Elo 2026 | 1 000 | 1 000 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Miten Cowan Dobson -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Cowan Dobson -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 85,7% | 100,0% |
| Pehmeä varjo | 7,1% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 7,1% | 0,0% |
| Kirkas tasapaino | 0,0% | 0,0% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 57,1% | 80,0% |
| Hienovaraiset värit | 32,1% | 20,0% |
| Tasapainoisen pehmeä | 10,7% | 0,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 90,0% | 100,0% |
| Monokromaattinen | 5,0% | 0,0% |
| Neutraalit sävyt | 5,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 78,6% | 100,0% |
| Tasapainoinen | 17,9% | 0,0% |
| Voimakas | 3,6% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 25,0% | 33,3% |
| Pehmeä | 28,6% | 46,7% |
| Tasapainoinen | 10,7% | 6,7% |
| Voimakas | 25,0% | 13,3% |
| Lausunto | 10,7% | 0,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 32,1% | 60,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 14,3% | 26,7% |
| Tasapainoinen harmonia | 3,6% | 6,7% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 39,3% | 6,7% |
| Yhtenäinen väripaletti | 10,7% | 0,0% |
Mitkä Cowan Dobson -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| George E. Henderson | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Right Honourable Sir Ha… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| David B. Morris, Town Clerk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| John Raffon, JP, Provost of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Model | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 |
| Hugh Gavin, Provost of Stir… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Summer Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| John Duff, Provost of Stirl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sir John Milne Barbour (186… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mr C. J. Band (1886–1961),… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Cowan Dobson -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä Cowan Dobson saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 100 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 100 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 200 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 200 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta Cowan Dobson palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Cowan Dobson -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- The Model: 400 katselukertaa, 27% katseluista. 9 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Cowan Dobson -yleisön koko?
- 2 800 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 1 400 taiteilijan sivulla ja 1 400 maalauksissa.
Minkä tyyliset Cowan Dobson -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Ristiriitainen väripaletti (Väriharmonia) -maalaukset: 60% vierailuista, 32% luettelosta.