Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Francesco Primaticcio sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Francesco Primaticcio: ostajien näkymä
Ostajat avaavat Ulysses and Penelope -teoksen useammin kuin mikään muu Francesco Primaticcio -taiteilijan maalaus: 400 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 24% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Kuninkaallinen Portaikko ja The Masquerade of Persepolis. Francesco Primaticcio sai yhteensä 2 400 käyntiä: 1 000 taiteilijasivulla ja 1 400 maalauksissa. Paras kuukausi oli Hei 2026: 1 900 vierailua. Mieltymys on selvä: Yhtenäinen väripaletti (Väriharmonia) saa 82% käynneistä, mutta se on vain 53% luettelosta.
Francesco Primaticcio: 7 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Francesco Primaticcio -taiteilijan 7 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
Ulysses and Penelope, 1545
400 käyntiä · 23,5%
-
2
Kuninkaallinen Portaikko, 1530
300 käyntiä · 17,6%
-
3
The Masquerade of Persepolis, 1541
300 käyntiä · 17,6%
-
4
Ulysses Voittamassa Nuolittelukilpailun Penelopeen Läsnä, 1559
200 käyntiä · 11,8%
-
5
Dance of the Hours and three putti with cornucopiae, 1549
200 käyntiä · 11,8%
-
6
Kreposti, 1552
200 käyntiä · 11,8%
-
7
Frieze, 1531
100 käyntiä · 5,9%
Miten Francesco Primaticcio -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 700 | 1 200 |
| Elo 2026 | 100 | 100 |
| Syy 2026 | 100 | 100 |
Miten Francesco Primaticcio -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Francesco Primaticcio -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Romanttinen | 25,0% | 41,7% |
| Rauhallinen | 25,0% | 33,3% |
| Nostalginen | 12,5% | 25,0% |
| Dramaattinen | 12,5% | 0,0% |
| Melankolinen | 12,5% | 0,0% |
| Vaikuttava | 12,5% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 6,7% | 23,5% |
| Pehmeä varjo | 40,0% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 20,0% | 29,4% |
| Kirkas tasapaino | 33,3% | 47,1% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 33,3% | 29,4% |
| Hienovaraiset värit | 20,0% | 47,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 40,0% | 23,5% |
| Selkeä värikylläisyys | 6,7% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 53,8% | 71,4% |
| Maanläheinen | 38,5% | 28,6% |
| Tumma | 7,7% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 33,3% | 52,9% |
| Tasapainoinen | 46,7% | 23,5% |
| Voimakas | 20,0% | 23,5% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 26,7% | 35,3% |
| Pehmeä | 20,0% | 23,5% |
| Tasapainoinen | 20,0% | 23,5% |
| Voimakas | 20,0% | 17,6% |
| Lausunto | 13,3% | 0,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,7% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 6,7% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 0,0% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 33,3% | 17,6% |
| Yhtenäinen väripaletti | 53,3% | 82,3% |
Mitkä Francesco Primaticcio -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Holy Family with Sts El… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Rape of Helene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Masquerade of Persepolis | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Ulysses and Penelope | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Ulysses Voittamassa Nuolitt… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Kuninkaallinen Portaikko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Dance of the Hours and thre… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| The Nile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kreposti | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Royal Staircase (detail) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Francesco Primaticcio -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä Francesco Primaticcio saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 300 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 100 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 200 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta Francesco Primaticcio palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Francesco Primaticcio -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- Ulysses and Penelope: 400 katselukertaa, 24% katseluista. 7 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Francesco Primaticcio -yleisön koko?
- 2 400 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 1 000 taiteilijan sivulla ja 1 400 maalauksissa.
Minkä tyyliset Francesco Primaticcio -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Yhtenäinen väripaletti (Väriharmonia) -maalaukset: 82% vierailuista, 53% luettelosta.