Rahat takaisin -takuu · 100 päivää Ilmainen toimitus ympäri maailman
646 784teokset 53 423taiteilijat 5 406museot 32kielet

Giorgio De Chirico Suosittuja maalauksia ja kävijätietoja

1888 – 1978

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Giorgio De Chirico sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Giorgio De Chirico: merkitykselliset luvut

Kadotettu Poika on Giorgio De Chirico -taiteilijan katsotuin maalaus: 2 400 katselukertaa kahdessa kuukaudessa, 4% taiteilijan kokonaiskatseluista. Sitä seuraavat Lapsemieli ja Rakkauden Laulu. Yhteensä 45 400 vierailua: 17 900 taiteilijan sivulla ja 27 500 maalauksissa. Lasku 17% välillä Elo 2026 ja Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (29 800 käyntiä). Pääkielet: englanti (30%), ranska (24%) ja espanja (8%). Päämaat: Ranska (20%), Yhdistynyt kuningaskunta (8%) ja Ruotsi (8%). Laitetyyppien jakauma: tietokoneet (74%), puhelimet (22%) ja tabletit (4%) Melankolinen (Tunteen sävy) on suosituin tyyli: 42% vierailuista, 22% luettelosta.

Katsotuimmat 10 Giorgio De Chirico -taidemaalausta katselukertojen perusteella

Sijoitettu AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tehtyjen käyntien, ei katalogipisteiden perusteella. Sija 1 on Giorgio De Chirico -taiteilijan maalaus, jota on katsottu eniten.

  1. Kadotettu Poika 1 Kadotettu Poika, 1922 2 400 käyntiä · 4,5%
  2. Lapsemieli 2 Lapsemieli, 1917 2 200 käyntiä · 4,2%
  3. Rakkauden Laulu 3 Rakkauden Laulu, 1914 2 200 käyntiä · 4,2%
  4. Hector ja Andromache 4 Hector ja Andromache, 1917 1 500 käyntiä · 2,8%
  5. Suuren metafysiikan mestari 5 Suuren metafysiikan mestari, 1917 1 400 käyntiä · 2,7%
  6. Epävarmuus runoilijalle 6 Epävarmuus runoilijalle, 1913 1 300 käyntiä · 2,5%
  7. Suuri metafyysinen sisätila 7 Suuri metafyysinen sisätila, 1917 1 300 käyntiä · 2,5%
  8. The Uncertainty of the Poet 8 The Uncertainty of the Poet 1 000 käyntiä · 1,9%
  9. Insinöörin koti-ikävä 9 Insinöörin koti-ikävä 1 000 käyntiä · 1,9%
  10. The Enigma of the Arrival and the Afternoon 10 The Enigma of the Arrival and the Afternoon, 1912 1 000 käyntiä · 1,9%

Mikä on Giorgio De Chirico-sivun kuukausittainen kävijämäärä?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Näytä taulukko
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100300
Hei 20266 70023 100
Elo 20265 4002 900
Syy 20265 7001 200

Kuinka monta kävijää Giorgio De Chirico -taiteilijan maalauksilla on kuukaudessa?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Miten Giorgio De Chirico -taiteilijan suosituimmat teokset menestyvät kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Näytä taulukko
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Lapsemieli0000000005001000
Kadotettu Poika0000000001 200100100
Rakkauden Laulu00000000040000
Hector ja Andromache0000000004001000
Suuren metafysiikan mestari0000000007000100
Epävarmuus runoilijalle000000001004001000
Suuri metafyysinen sisätila00000000030000
Juutalainen enkeli00000000010000
Insinöörin koti-ikävä00000000030000
The Silent Statue (La statu…000000000000

Puhelimet tai tietokoneet: missä Giorgio De Chirico on selannut?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Näytä taulukko
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet33 70074,2%
puhelimet9 80021,6%
tabletit1 9004,2%

Mikä on Giorgio De Chirico -yleisön kielijakauma?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Näytä taulukko
KieliKäynnitJaa
englanti3 10029,8%
ranska2 50024,0%
espanja8007,7%
italia6005,8%
ruotsi6005,8%
saksa5004,8%
hollanti5004,8%
portugali3002,9%
japani2001,9%
korea2001,9%

Kuinka monta päivittäistä käyntiä Giorgio De Chirico -sivulla on, ja mikä on ennuste?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Näytä taulukko
PäiväKäynnit
pe 2 Lok800
la 3 Lok1 200
su 4 Lok2 000
ma 5 Lok2 000
ti 6 Lok1 900
ke 7 Lok3 200
to 8 Lok1 700
pe 9 Lok600
la 10 Lok600
su 11 Lok2 700
ma 12 Lok2 100
ti 13 Lok2 300
ke 14 Lok2 100
to 15 Lok900
pe 16 Lok1 600
la 17 Lok900
su 18 Lok1 200
ma 19 Lok1 800
ti 20 Lok3 000
ke 21 Lok1 900
to 22 Lok1 900
pe 23 Lok (ennuste)1 000
la 24 Lok (ennuste)900
su 25 Lok (ennuste)2 000
ma 26 Lok (ennuste)2 000
ti 27 Lok (ennuste)2 400
ke 28 Lok (ennuste)2 400
to 29 Lok (ennuste)1 500
pe 30 Lok (ennuste)1 000
la 31 Lok (ennuste)900
su 1 Mar (ennuste)1 900
ma 2 Mar (ennuste)1 900
ti 3 Mar (ennuste)2 400
ke 4 Mar (ennuste)2 400
to 5 Mar (ennuste)1 500
pe 6 Mar (ennuste)1 000
la 7 Mar (ennuste)900
su 8 Mar (ennuste)1 900
ma 9 Mar (ennuste)1 900
ti 10 Mar (ennuste)2 300
ke 11 Mar (ennuste)2 300
to 12 Mar (ennuste)1 500

Giorgio De Chirico-kyselyt

Mikä on Giorgio De Chiricoin katsotuin maalaus?

Kadotettu Poika, jolla on 2 400 vierailua tai 4% katseluista. Täydellinen lista sijoittuu sijalle 10.

Kuinka monta käyntiä Giorgio De Chirico saa sivustolla AllPaintingsStore.com?

45 400 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana (17 900 taiteilijan sivulla, 27 500 maalauksissa).

Selaavatko Giorgio De Chirico -teoksia enemmän puhelimilla vai tietokoneilla?

Käynnit jakautuvat seuraavasti: tietokoneet (74%), puhelimet (22%) ja tabletit (4%); kärjessä on tietokoneet osuudella 74%.

Millä kielillä Giorgio De Chirico on selattu?

englanti (30%), ranska (24%) ja espanja (8%). Suosituin kieli on englanti osuudella 30%.

Onko jokin Giorgio De Chirico tyyli, jota vierailijat suosivat?

Kyllä, Melankolinen (Tunteen sävy): 42% vierailuista suhteessa 22% luettelosta.