Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Hans Hofmann sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Hans Hofmann: kysyntä yhdellä silmäyksellä
AllPaintingsStore.com-palvelussa kahdennesvuoden aikana eniten katsottu Hans Hofmann -taiteilijan maalaus on Lust and Delight: 200 katselukertaa, mikä on 29% taiteilijan kaikista katselukerroista. Seuraavaksi kysytyt: To J.F.K. A Thousand Roots Did Die with Thee ja Flowering Swamp. Hans Hofmann keräsi yhteensä 900 käyntiä, joista 500 taiteilijan sivulla ja 400 yksittäisissä teoksissa. Huippukuukausi: Hei 2026, 900 vierailua. Ostajat suosivat Tasapainoinen (Värin voimakkuus): 71% käynneistä, kun taas taiteilijan valikoimasta 37%.
Ostajat avaavat eniten 6 maalausta taiteilijalta Hans Hofmann
Kysyntäjärjestys AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden todellisten käyntien perusteella: eniten katsotut 6 Hans Hofmann -taideteosta, eniten vierailtuina ensimmäisenä.
-
1
Lust and Delight, 1965
200 käyntiä · 28,6%
-
2
To J.F.K. A Thousand Roots Did Die with Thee, 1963
100 käyntiä · 14,3%
-
3
Flowering Swamp, 1957
100 käyntiä · 14,3%
-
4
Trophy Verso Untitled, 1951
100 käyntiä · 14,3%
-
5
Aquatic Garden, 1960
100 käyntiä · 14,3%
-
6
Untitled (D2X2GN), 1965
100 käyntiä · 14,3%
Kuinka paljon kiinnostusta Hans Hofmann saa kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näet tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 500 | 400 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Kuinka usein Hans Hofmann -taiteilijan maalauksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyylisiä maalauksia Hans Hofmann -taiteilijan ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näet tiedot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 6,7% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 33,3% | 28,6% |
| Pehmeä valoisuus | 23,3% | 28,6% |
| Kirkas tasapaino | 26,7% | 14,3% |
| Valoisa | 10,0% | 28,6% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 3,3% | 14,3% |
| Hienovaraiset värit | 13,3% | 28,6% |
| Tasapainoisen pehmeä | 23,3% | 28,6% |
| Selkeä värikylläisyys | 53,3% | 28,6% |
| Voimakas väri | 6,7% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 40,7% | 50,0% |
| Neutraalit sävyt | 22,2% | 50,0% |
| Maanläheinen | 29,6% | 0,0% |
| Metallinhohto | 3,7% | 0,0% |
| Pastellisävyt | 3,7% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 3,3% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 36,7% | 71,4% |
| Voimakas | 60,0% | 28,6% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 6,7% | 0,0% |
| Pehmeä | 50,0% | 57,1% |
| Tasapainoinen | 16,7% | 14,3% |
| Voimakas | 6,7% | 0,0% |
| Lausunto | 20,0% | 28,6% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 40,0% | 28,6% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 26,7% | 42,9% |
| Tasapainoinen harmonia | 6,7% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 23,3% | 28,6% |
| Yhtenäinen väripaletti | 3,3% | 0,0% |
Mitkä Hans Hofmann -taiteilijan maalaukset ovat kysytyimpiä kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näet tiedot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Trophy Verso Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| To J.F.K. A Thousand Roots… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Shapes in Black | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Profound Longing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Oceanic | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Veluti in Speculum | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Renate's Nantucket | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mecca | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Radiance | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Autumn Blaze | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Hans Hofmann -taiteilijan teoksia selaavat ostajat liikkuvat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näet tiedot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| bulgaria | 100 | 25,0% |
| englanti | 100 | 25,0% |
| ranska | 100 | 25,0% |
| italia | 100 | 25,0% |
Kuinka monta päivittäistä käyntiä Hans Hofmann -sivulla on, ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näet tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 100 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 100 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 100 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 100 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 200 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 100 |
| la 17 Lok (ennuste) | 100 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 200 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 100 |
| la 24 Lok (ennuste) | 100 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 200 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 100 |
| la 31 Lok (ennuste) | 100 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 300 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 100 |
Hans Hofmann: usein kysytyt kysymykset
Mitkä Hans Hofmann -taiteilijan maalaukset ovat kysytyimpiä?
- Lust and Delight on suosituin 200 vierailulla (29% Hans Hofmann -teosten kokonaiskatseluista). Yllä oleva sijoituslista näyttää 6 parasta teosta.
Kuinka paljon kiinnostusta Hans Hofmann herättää?
- 900 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 500 taiteilijan sivulla ja 400 yksittäisissä maalauksissa.
Minkä tyyppisiä Hans Hofmann -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
- Tasapainoinen (Värin voimakkuus): 71% käynneistä 37% luettelosta.