Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa J. Ottis Adams sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
J. Ottis Adams: ostajien näkymä
Ostajat avaavat Unterschleissheim -teoksen useammin kuin mikään muu J. Ottis Adams -taiteilijan maalaus: 1 100 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 6% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat The Wane of Winter ja Lake Leelanau. J. Ottis Adams sai yhteensä 17 200 käyntiä: 600 taiteilijasivulla ja 16 600 maalauksissa. Kasvu on positiivista: Syy 2026 aikana käyntimäärät olivat 25% suuremmat kuin Elo 2026 aikana. Paras kuukausi oli Hei 2026: 14 900 vierailua. Vierailut laitteittain: tietokoneet (100%). Mieltymys on selvä: Vaimea (Värikylläisyys) saa 37% käynneistä, mutta se on vain 16% luettelosta.
J. Ottis Adams: 10 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
J. Ottis Adams -taiteilijan 10 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
Unterschleissheim
1 100 käyntiä · 6,0%
-
2
The Wane of Winter, 1901
400 käyntiä · 2,2%
-
3
Lake Leelanau
400 käyntiä · 2,2%
-
4
Flower
400 käyntiä · 2,2%
-
5
The Glimmerglass of the Mississinewa, 1895
300 käyntiä · 1,6%
-
6
Morning on the Whitewater, 1901
300 käyntiä · 1,6%
-
7
Our Village, 1902
300 käyntiä · 1,6%
-
8
Iron Bridge
300 käyntiä · 1,6%
-
9
bearded man
300 käyntiä · 1,6%
-
10
Grain Wagons in Field
300 käyntiä · 1,6%
Miten J. Ottis Adams -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 500 |
| Hei 2026 | 500 | 14 400 |
| Elo 2026 | 0 | 800 |
| Syy 2026 | 100 | 900 |
Miten J. Ottis Adams -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä J. Ottis Adams -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 2,0% | 0,5% |
| Pehmeä varjo | 8,0% | 9,3% |
| Pehmeä valoisuus | 24,0% | 14,2% |
| Kirkas tasapaino | 28,0% | 31,7% |
| Valoisa | 38,0% | 44,3% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 16,0% | 36,6% |
| Hienovaraiset värit | 40,0% | 33,9% |
| Tasapainoisen pehmeä | 32,0% | 22,4% |
| Selkeä värikylläisyys | 12,0% | 7,1% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 54,2% | 52,0% |
| Monokromaattinen | 14,6% | 19,2% |
| Maanläheinen | 18,8% | 14,1% |
| Tumma | 10,4% | 8,5% |
| Pastellisävyt | 2,1% | 6,2% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 6,0% | 3,3% |
| Tasapainoinen | 58,0% | 68,8% |
| Voimakas | 36,0% | 27,9% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 56,0% | 59,6% |
| Pehmeä | 28,0% | 27,3% |
| Tasapainoinen | 6,0% | 4,9% |
| Voimakas | 6,0% | 7,1% |
| Lausunto | 4,0% | 1,1% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 2,0% | 2,2% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 2,0% | 2,2% |
| Tasapainoinen harmonia | 2,0% | 0,5% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 14,0% | 7,1% |
| Yhtenäinen väripaletti | 80,0% | 88,0% |
Mitkä J. Ottis Adams -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hanging Moss, St. Petersburg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Thornberry's Pasture Brookl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Half-Length Figure Study | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wash Day, Bavaria | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Iredescence of a Shallow St… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Gleaners at Rest (also know… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Study Head (Old Woman) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Katrina | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Ebb of Day (also known… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
Mikä on J. Ottis Adams -yleisön laitekohtainen jakauma?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Avaa tilastot
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 17 200 | 100,0% |
Millä kielillä J. Ottis Adams -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä J. Ottis Adams saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 100 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta J. Ottis Adams palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä J. Ottis Adams -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- Unterschleissheim: 1 100 katselukertaa, 6% katseluista. 10 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on J. Ottis Adams -yleisön koko?
- 17 200 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 600 taiteilijan sivulla ja 16 600 maalauksissa.
Mitä laitteita J. Ottis Adams -taiteilijan vierailijat käyttävät?
- Käyntejä on jaettu tietokoneet (100%) laitteeseen; suosituin on tietokoneet osuudella 100%.
Minkä tyyliset J. Ottis Adams -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Vaimea (Värikylläisyys) -maalaukset: 37% vierailuista, 16% luettelosta.