Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Michel Dorigny sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Michel Dorigny: ostajien näkymä
Ostajat avaavat L'EUROPE -teoksen useammin kuin mikään muu Michel Dorigny -taiteilijan maalaus: 200 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 18% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Le Repos de la Sainte Famille ja Pan and Syrinx. Michel Dorigny sai yhteensä 1 700 käyntiä: 800 taiteilijasivulla ja 900 maalauksissa. Kasvu hidastui: Syy 2026 oli 80% vähemmän käyntejä kuin Elo 2026. Paras kuukausi oli Hei 2026: 1 100 vierailua. Mieltymys on selvä: Rauhallinen (Tunteen sävy) saa 71% käynneistä, mutta se on vain 45% luettelosta.
Michel Dorigny: 9 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Michel Dorigny -taiteilijan 9 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
L'EUROPE
200 käyntiä · 18,2%
-
2
Le Repos de la Sainte Famille
200 käyntiä · 18,2%
-
3
Pan and Syrinx, 1657
100 käyntiä · 9,1%
-
4
L'AMERIQUE
100 käyntiä · 9,1%
-
5
Head of an Angel
100 käyntiä · 9,1%
-
6
L'AFRIQUE
100 käyntiä · 9,1%
-
7
Bacchus (Dionysus)
100 käyntiä · 9,1%
-
8
LA FORCE ET LA PRUDENCE
100 käyntiä · 9,1%
-
9
LA TEMPERANCE
100 käyntiä · 9,1%
Miten Michel Dorigny -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 600 | 500 |
| Elo 2026 | 200 | 300 |
| Syy 2026 | 0 | 100 |
Miten Michel Dorigny -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Michel Dorigny -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Tunnelma | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Levollinen | 45,5% | 42,9% |
| Seesteinen | 36,4% | 57,1% |
| Dramaattinen | 18,2% | 0,0% |
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Rauhallinen | 45,5% | 71,4% |
| Seesteinen | 27,3% | 14,3% |
| Dramaattinen | 18,2% | 0,0% |
| Pohtiva | 9,1% | 14,3% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 32,3% | 27,3% |
| Pehmeä varjo | 16,1% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 35,5% | 45,5% |
| Kirkas tasapaino | 16,1% | 27,3% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 35,5% | 54,5% |
| Hienovaraiset värit | 38,7% | 36,4% |
| Tasapainoisen pehmeä | 25,8% | 9,1% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 41,9% | 54,5% |
| Tasapainoinen | 58,1% | 45,5% |
| Voimakas | 0,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 9,7% | 18,2% |
| Pehmeä | 12,9% | 18,2% |
| Tasapainoinen | 25,8% | 9,1% |
| Voimakas | 25,8% | 45,5% |
| Lausunto | 25,8% | 9,1% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 16,1% | 27,3% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 0,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 25,8% | 27,3% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 25,8% | 27,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 32,3% | 18,2% |
Mitkä Michel Dorigny -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pan and Syrinx | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| PAN ET SYRINX | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| GENIES TENANT LES ARMES D'A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| L'ASIE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| LE CHRIST EN CROIX | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| L'AMERIQUE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| L'EUROPE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| Apollo and the Muses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| L'AFRIQUE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Diana and Actaeon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Michel Dorigny -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä Michel Dorigny saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 100 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 100 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta Michel Dorigny palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Michel Dorigny -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- L'EUROPE: 200 katselukertaa, 18% katseluista. 9 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Michel Dorigny -yleisön koko?
- 1 700 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 800 taiteilijan sivulla ja 900 maalauksissa.
Minkä tyyliset Michel Dorigny -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Rauhallinen (Tunteen sävy) -maalaukset: 71% vierailuista, 45% luettelosta.