Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Nathan Oliveira sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Nathan Oliveira: ostajien näkymä
Ostajat avaavat Running Dog -teoksen useammin kuin mikään muu Nathan Oliveira -taiteilijan maalaus: 200 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 12% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat White Faced Owl II ja Site with Blue and White. Nathan Oliveira sai yhteensä 2 200 käyntiä: 800 taiteilijasivulla ja 1 400 maalauksissa. Kasvu hidastui: Syy 2026 oli 100% vähemmän käyntejä kuin Elo 2026. Paras kuukausi oli Elo 2026: 1 500 vierailua. Mieltymys on selvä: Tumma (Väripaletti) saa 47% käynneistä, mutta se on vain 25% luettelosta.
Nathan Oliveira: 10 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Nathan Oliveira -taiteilijan 10 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
Running Dog, 1961
200 käyntiä · 12,5%
-
2
White Faced Owl II, 1964
200 käyntiä · 12,5%
-
3
Site with Blue and White, 1978
200 käyntiä · 12,5%
-
4
Man with a Hat, Cane and Glove, 1961
100 käyntiä · 6,2%
-
5
Nineteen Twenty Nine, 1961
100 käyntiä · 6,2%
-
6
Professor Hassel Smith Takes To Trottin, 1961
100 käyntiä · 6,2%
-
7
Untitled (New Mexican Site), from the portfolio Revisited, 1995
100 käyntiä · 6,2%
-
8
Conversation, 1961
100 käyntiä · 6,2%
-
9
Seated Man with Dog, 1957
100 käyntiä · 6,2%
-
10
Untitled (Ryan 21), from the portfolio Revisited, 1995
100 käyntiä · 6,2%
Miten Nathan Oliveira -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 0 | 600 |
| Elo 2026 | 800 | 700 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Miten Nathan Oliveira -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Nathan Oliveira -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 46,9% | 37,5% |
| Pehmeä varjo | 15,6% | 18,8% |
| Pehmeä valoisuus | 25,0% | 25,0% |
| Kirkas tasapaino | 3,1% | 6,2% |
| Valoisa | 9,4% | 12,5% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 59,4% | 25,0% |
| Hienovaraiset värit | 15,6% | 31,2% |
| Tasapainoisen pehmeä | 9,4% | 12,5% |
| Selkeä värikylläisyys | 15,6% | 31,2% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 45,8% | 26,7% |
| Tumma | 25,0% | 46,7% |
| Neutraalit sävyt | 20,8% | 26,7% |
| Monokromaattinen | 8,3% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 56,2% | 37,5% |
| Tasapainoinen | 31,2% | 43,8% |
| Voimakas | 12,5% | 18,8% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 28,1% | 6,2% |
| Pehmeä | 21,9% | 31,2% |
| Tasapainoinen | 12,5% | 31,2% |
| Voimakas | 12,5% | 6,2% |
| Lausunto | 25,0% | 25,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 12,5% | 12,5% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 9,4% | 12,5% |
| Tasapainoinen harmonia | 12,5% | 6,2% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 37,5% | 37,5% |
| Yhtenäinen väripaletti | 28,1% | 31,2% |
Mitkä Nathan Oliveira -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rabbit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Man with a Hat, Cane and Gl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Nineteen Twenty Nine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Untitled (Interior Site rus… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe VII, from t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe VI, from th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe V, from the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe IV, from th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edgar Allan Poe II, from th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Edgar Allan Poe I, from the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Nathan Oliveira -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä Nathan Oliveira saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ti 22 Syy | 0 |
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 200 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 100 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok (ennuste) | 300 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 100 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 400 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 200 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 400 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 200 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta Nathan Oliveira palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Nathan Oliveira -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- Running Dog: 200 katselukertaa, 12% katseluista. 10 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Nathan Oliveira -yleisön koko?
- 2 200 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 800 taiteilijan sivulla ja 1 400 maalauksissa.
Minkä tyyliset Nathan Oliveira -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Tumma (Väripaletti) -maalaukset: 47% vierailuista, 25% luettelosta.