Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Paul Signac sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Paul Signac: kysyntä yhdellä silmäyksellä
AllPaintingsStore.com-palvelussa kahdennesvuoden aikana eniten katsottu Paul Signac -taiteilijan maalaus on Pino Pino St. Tropezissa: 3 100 katselukertaa, mikä on 7% taiteilijan kaikista katselukerroista. Seuraavaksi kysytyt: Aamiainen (Ruokailutila) ja The Lighthouse, Saint-Tropez. Paul Signac keräsi yhteensä 47 700 käyntiä, joista 6 200 taiteilijan sivulla ja 41 500 yksittäisissä teoksissa. Kysyntä kasvaa: käynnit lisääntyivät 130% välillä Elo 2026–Syy 2026. Huippukuukausi: Hei 2026, 31 800 vierailua. Ostajat selaavat tuotteita kielillä saksa (21%), englanti (16%) ja espanja (12%). Ostajat selaavat tietokoneet (85%), puhelimet (13%) ja tabletit (2%). Ostajat suosivat Voimakas (Värin voimakkuus): 38% käynneistä, kun taas taiteilijan valikoimasta 20%.
Ostajat avaavat eniten 10 maalausta taiteilijalta Paul Signac
Kysyntäjärjestys AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden todellisten käyntien perusteella: eniten katsotut 10 Paul Signac -taideteosta, eniten vierailtuina ensimmäisenä.
Kuinka paljon kiinnostusta Paul Signac saa kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näet tiedot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
200
1 200
Hei 2026
2 400
29 400
Elo 2026
300
4 100
Syy 2026
3 300
6 800
Kuinka usein Paul Signac -taiteilijan maalauksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyylisiä maalauksia Paul Signac -taiteilijan ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näet tiedot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
88,9%
78,6%
Levollinen
0,0%
9,2%
Nostalginen
5,6%
8,9%
Elegantti
0,0%
2,1%
Klassinen
0,0%
0,4%
Dramaattinen
0,0%
0,4%
Maanläheinen
5,6%
0,0%
Inspiroiva
0,0%
0,4%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
77,8%
73,0%
Rauhallinen
16,7%
12,1%
Pohtiva
5,6%
12,5%
Nostalginen
0,0%
1,8%
Energisoiva
0,0%
0,4%
Melankolinen
0,0%
0,4%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
0,0%
0,0%
Pehmeä varjo
6,0%
2,2%
Pehmeä valoisuus
34,0%
30,7%
Kirkas tasapaino
36,0%
39,0%
Valoisa
24,0%
28,1%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
18,0%
14,3%
Hienovaraiset värit
40,0%
31,8%
Tasapainoisen pehmeä
30,0%
38,1%
Selkeä värikylläisyys
12,0%
15,8%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Neutraalit sävyt
65,9%
70,6%
Maanläheinen
22,7%
15,8%
Pastellisävyt
6,8%
8,5%
Tumma
4,5%
2,8%
Metallinhohto
0,0%
1,0%
Luonnonläheinen
0,0%
1,0%
Monokromaattinen
0,0%
0,2%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
6,0%
6,3%
Tasapainoinen
74,0%
55,8%
Voimakas
20,0%
37,9%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
20,0%
18,0%
Pehmeä
12,0%
26,8%
Tasapainoinen
18,0%
14,1%
Voimakas
26,0%
17,8%
Lausunto
24,0%
23,4%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
50,0%
51,3%
Pehmeästi sekoitettu paletti
14,0%
11,7%
Tasapainoinen harmonia
22,0%
14,3%
Vahva väriyhtenäisyys
10,0%
19,5%
Yhtenäinen väripaletti
4,0%
3,2%
Mitkä Paul Signac -taiteilijan maalaukset ovat kysytyimpiä kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näet tiedot
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Pino Pino St. Tropezissa
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1 600
200
700
Aamiainen (Ruokailutila)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
200
1 200
Boulevard de Clichy 1886
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Two Cypresses, Mistral, Opu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
500
The dining room, Opus 152
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Capo de Noli
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
300
0
Notre-Dame-de-la-Garde (La…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
300
Riverbank, Les Andelys
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Portrait of Felix Feneon, O…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Papal Palace, Avignon,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
200
Millä laitteilla ostajat selaavat Paul Signac?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näet tiedot
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
40 400
84,7%
puhelimet
6 400
13,4%
tabletit
900
1,9%
Millä kielillä Paul Signac -taiteilijan teoksia selaavat ostajat liikkuvat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näet tiedot
Kieli
Käynnit
Jaa
saksa
1 200
21,1%
englanti
900
15,8%
espanja
700
12,3%
hollanti
500
8,8%
puola
500
8,8%
italia
400
7,0%
Chinese
400
7,0%
tšekki
200
3,5%
japani
200
3,5%
venäjä
200
3,5%
Kuinka monta päivittäistä käyntiä Paul Signac -sivulla on, ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näet tiedot
Päivä
Käynnit
ke 23 Syy
1 300
to 24 Syy
1 300
pe 25 Syy
400
la 26 Syy
200
su 27 Syy
500
ma 28 Syy
1 100
ti 29 Syy
800
ke 30 Syy
600
to 1 Lok
900
pe 2 Lok
200
la 3 Lok
600
su 4 Lok
600
ma 5 Lok
1 100
ti 6 Lok
0
ke 7 Lok
1 700
to 8 Lok
2 000
pe 9 Lok
1 200
la 10 Lok
600
su 11 Lok
800
ma 12 Lok
500
ti 13 Lok
800
ke 14 Lok (ennuste)
1 800
to 15 Lok (ennuste)
2 100
pe 16 Lok (ennuste)
900
la 17 Lok (ennuste)
700
su 18 Lok (ennuste)
900
ma 19 Lok (ennuste)
1 300
ti 20 Lok (ennuste)
800
ke 21 Lok (ennuste)
1 900
to 22 Lok (ennuste)
2 200
pe 23 Lok (ennuste)
1 000
la 24 Lok (ennuste)
700
su 25 Lok (ennuste)
1 000
ma 26 Lok (ennuste)
1 400
ti 27 Lok (ennuste)
900
ke 28 Lok (ennuste)
2 000
to 29 Lok (ennuste)
2 400
pe 30 Lok (ennuste)
1 000
la 31 Lok (ennuste)
800
su 1 Mar (ennuste)
1 100
ma 2 Mar (ennuste)
1 500
ti 3 Mar (ennuste)
900
Paul Signac: usein kysytyt kysymykset
Mitkä Paul Signac -taiteilijan maalaukset ovat kysytyimpiä?
Pino Pino St. Tropezissa on suosituin 3 100 vierailulla (7% Paul Signac -teosten kokonaiskatseluista). Yllä oleva sijoituslista näyttää 10 parasta teosta.
Kuinka paljon kiinnostusta Paul Signac herättää?
47 700 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 6 200 taiteilijan sivulla ja 41 500 yksittäisissä maalauksissa.
Millä laitteilla ostajat selaavat Paul Signac?
Ostajat selaavat tietokoneet (85%), puhelimet (13%) ja tabletit (2%); tietokoneet muodostaa 85% käynneistä.
Mitä kieliä Paul Signac kävijät käyttävät?
saksa (21%), englanti (16%) ja espanja (12%). Suosituin kieli on saksa osuudella 21%.
Minkä tyyppisiä Paul Signac -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Voimakas (Värin voimakkuus): 38% käynneistä 20% luettelosta.