Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Remedios Varo sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Remedios Varo: merkitykselliset luvut
The call on Remedios Varo -taiteilijan katsotuin maalaus: 3 500 katselukertaa kahdessa kuukaudessa, 8% taiteilijan kokonaiskatseluista. Sitä seuraavat Embroidering the Earth's mantle ja Cats' Paradise. Yhteensä 56 400 vierailua: 17 700 taiteilijan sivulla ja 38 700 maalauksissa. Nousua 93% välillä Elo 2026 ja Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (25 600 käyntiä). Pääkielet: italia (21%), ruotsi (15%) ja espanja (13%). Päämaat: Meksiko (19%), Ruotsi (19%) ja Italia (16%). Laitetyyppien jakauma: tietokoneet (56%), puhelimet (40%) ja tabletit (4%) Tumma (Väripaletti) on suosituin tyyli: 50% vierailuista, 30% luettelosta.
Katsotuimmat 10 Remedios Varo -taidemaalausta katselukertojen perusteella
Sijoitettu AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tehtyjen käyntien, ei katalogipisteiden perusteella. Sija 1 on Remedios Varo -taiteilijan maalaus, jota on katsottu eniten.
-
1
The call
3 500 käyntiä · 7,9%
-
2
Embroidering the Earth's mantle
3 000 käyntiä · 6,8%
-
3
Cats' Paradise
1 800 käyntiä · 4,1%
-
4
Creation of birds
1 700 käyntiä · 3,8%
-
5
Dead leaves
1 600 käyntiä · 3,6%
-
6
Vegetarian vampire
1 300 käyntiä · 2,9%
-
7
The farewell
1 200 käyntiä · 2,7%
-
8
Harmony
1 200 käyntiä · 2,7%
-
9
The other clock 3
1 100 käyntiä · 2,5%
-
10
Premonition
1 100 käyntiä · 2,5%
Mikä on Remedios Varo-sivun kuukausittainen kävijämäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 200 | 400 |
| Hei 2026 | 6 300 | 19 300 |
| Elo 2026 | 2 600 | 7 700 |
| Syy 2026 | 8 600 | 11 300 |
Kuinka monta kävijää Remedios Varo -taiteilijan maalauksilla on kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä ostajat valitsevat Remedios Varo maalauksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taulukko
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 30,0% | 32,0% |
| Pehmeä varjo | 28,0% | 35,1% |
| Pehmeä valoisuus | 6,0% | 14,4% |
| Kirkas tasapaino | 12,0% | 6,3% |
| Valoisa | 24,0% | 12,2% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 42,0% | 26,1% |
| Hienovaraiset värit | 14,0% | 8,8% |
| Tasapainoisen pehmeä | 16,0% | 25,4% |
| Selkeä värikylläisyys | 24,0% | 34,7% |
| Voimakas väri | 4,0% | 5,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 29,5% | 49,9% |
| Maanläheinen | 27,3% | 27,9% |
| Neutraalit sävyt | 15,9% | 12,5% |
| Monokromaattinen | 9,1% | 6,1% |
| Pastellisävyt | 18,2% | 3,6% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 46,0% | 29,3% |
| Tasapainoinen | 34,0% | 36,5% |
| Voimakas | 20,0% | 34,2% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 18,0% | 13,3% |
| Pehmeä | 26,0% | 35,4% |
| Tasapainoinen | 16,0% | 17,1% |
| Voimakas | 18,0% | 21,4% |
| Lausunto | 22,0% | 12,8% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 4,0% | 3,8% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 6,0% | 4,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 0,0% | 9,5% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 40,0% | 34,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 50,0% | 48,4% |
Miten Remedios Varo -taiteilijan suosituimmat teokset menestyvät kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taulukko
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Embroidering the Earth's ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 500 | 400 | 1 200 |
| Icon 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 300 |
| The farewell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 200 | 500 |
| Vegetarian vampire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 800 |
| Find | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 0 | 400 |
| Harmony | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 0 | 200 |
| Breaking the vicious circle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 300 |
| Star catcher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 300 |
| Mimicry | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| The call | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 900 | 1 400 |
Puhelimet tai tietokoneet: missä Remedios Varo on selannut?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä taulukko
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 31 600 | 56,0% |
| puhelimet | 22 300 | 39,5% |
| tabletit | 2 500 | 4,4% |
Mikä on Remedios Varo -yleisön kielijakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä taulukko
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| italia | 2 400 | 20,7% |
| ruotsi | 1 700 | 14,7% |
| espanja | 1 500 | 12,9% |
| englanti | 1 300 | 11,2% |
| portugali | 1 300 | 11,2% |
| venäjä | 600 | 5,2% |
| saksa | 400 | 3,4% |
| tšekki | 300 | 2,6% |
| unkari | 300 | 2,6% |
| liettua | 300 | 2,6% |
Kuinka monta päivittäistä käyntiä Remedios Varo -sivulla on, ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 1 700 |
| la 26 Syy | 1 600 |
| su 27 Syy | 1 400 |
| ma 28 Syy | 700 |
| ti 29 Syy | 800 |
| ke 30 Syy | 600 |
| to 1 Lok | 800 |
| pe 2 Lok | 1 400 |
| la 3 Lok | 900 |
| su 4 Lok | 2 700 |
| ma 5 Lok | 2 200 |
| ti 6 Lok | 700 |
| ke 7 Lok | 2 500 |
| to 8 Lok | 1 300 |
| pe 9 Lok | 1 300 |
| la 10 Lok | 500 |
| su 11 Lok | 900 |
| ma 12 Lok | 1 300 |
| ti 13 Lok | 900 |
| ke 14 Lok | 500 |
| to 15 Lok | 900 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 1 000 |
| la 17 Lok (ennuste) | 700 |
| su 18 Lok (ennuste) | 1 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 900 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 500 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 800 |
| to 22 Lok (ennuste) | 700 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 900 |
| la 24 Lok (ennuste) | 600 |
| su 25 Lok (ennuste) | 1 000 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 900 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 500 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 700 |
| to 29 Lok (ennuste) | 600 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 800 |
| la 31 Lok (ennuste) | 600 |
| su 1 Mar (ennuste) | 1 000 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 800 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 500 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 700 |
| to 5 Mar (ennuste) | 600 |
Remedios Varo-kyselyt
Mikä on Remedios Varoin katsotuin maalaus?
- The call, jolla on 3 500 vierailua tai 8% katseluista. Täydellinen lista sijoittuu sijalle 10.
Kuinka monta käyntiä Remedios Varo saa sivustolla AllPaintingsStore.com?
- 56 400 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana (17 700 taiteilijan sivulla, 38 700 maalauksissa).
Selaavatko Remedios Varo -teoksia enemmän puhelimilla vai tietokoneilla?
- Käynnit jakautuvat seuraavasti: tietokoneet (56%), puhelimet (40%) ja tabletit (4%); kärjessä on tietokoneet osuudella 56%.
Millä kielillä Remedios Varo on selattu?
- italia (21%), ruotsi (15%) ja espanja (13%). Suosituin kieli on italia osuudella 21%.
Onko jokin Remedios Varo tyyli, jota vierailijat suosivat?
- Kyllä, Tumma (Väripaletti): 50% vierailuista suhteessa 30% luettelosta.