Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Richard Paton sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Richard Paton: merkitykselliset luvut
Bombardment of the Morro Castle, Havana, 1 July 1762 on Richard Paton -taiteilijan katsotuin maalaus: 300 katselukertaa kahdessa kuukaudessa, 25% taiteilijan kokonaiskatseluista. Sitä seuraavat View of Port Royal, Jamaica ja The Battle of The Saints, 12 April 1782. Yhteensä 1 800 vierailua: 700 taiteilijan sivulla ja 1 100 maalauksissa. Lasku 33% välillä Elo 2026 ja Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (800 käyntiä). Yhtenäinen väripaletti (Väriharmonia) on suosituin tyyli: 83% vierailuista, 28% luettelosta.
Katsotuimmat 6 Richard Paton -taidemaalausta katselukertojen perusteella
Sijoitettu AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tehtyjen käyntien, ei katalogipisteiden perusteella. Sija 1 on Richard Paton -taiteilijan maalaus, jota on katsottu eniten.
-
1
Bombardment of the Morro Castle, Havana, 1 July 1762
300 käyntiä · 25,0%
-
2
View of Port Royal, Jamaica, 1758
300 käyntiä · 25,0%
-
3
The Battle of The Saints, 12 April 1782
300 käyntiä · 25,0%
-
4
Relief of Gibraltar by Earl Howe, 11 October 1782, 1782
100 käyntiä · 8,3%
-
5
The Battle of Cape Passaro, 11 August 1718, 1767
100 käyntiä · 8,3%
-
6
The Battle of Barfleur, 19 May 1692
100 käyntiä · 8,3%
Mikä on Richard Paton-sivun kuukausittainen kävijämäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 300 | 500 |
| Elo 2026 | 300 | 300 |
| Syy 2026 | 100 | 300 |
Kuinka monta kävijää Richard Paton -taiteilijan maalauksilla on kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä ostajat valitsevat Richard Paton maalauksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taulukko
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 11,1% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 16,7% | 8,3% |
| Pehmeä valoisuus | 38,9% | 66,7% |
| Kirkas tasapaino | 27,8% | 0,0% |
| Valoisa | 5,6% | 25,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 55,6% | 8,3% |
| Hienovaraiset värit | 16,7% | 33,3% |
| Tasapainoisen pehmeä | 22,2% | 50,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 5,6% | 8,3% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 66,7% | 63,6% |
| Maanläheinen | 26,7% | 27,3% |
| Tumma | 6,7% | 9,1% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 44,4% | 8,3% |
| Tasapainoinen | 44,4% | 58,3% |
| Voimakas | 11,1% | 33,3% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 5,6% | 0,0% |
| Pehmeä | 5,6% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 22,2% | 25,0% |
| Voimakas | 22,2% | 25,0% |
| Lausunto | 44,4% | 50,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 27,8% | 8,3% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 16,7% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 11,1% | 8,3% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 16,7% | 0,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 27,8% | 83,3% |
Miten Richard Paton -taiteilijan suosituimmat teokset menestyvät kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taulukko
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Defence of Gibraltar on… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Burning of the Turkish… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Destruction of Two Sall… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Battle of Cape Passaro,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| The Moonlight Battle off Ca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Battle of the Dogger Ba… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bombardment of the Morro Ca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| The Battle of Barfleur, 19… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Relief of Gibraltar by Earl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The British Attack on Gorée… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mikä on Richard Paton -yleisön kielijakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta päivittäistä käyntiä Richard Paton -sivulla on, ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 100 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 100 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
Richard Paton-kyselyt
Mikä on Richard Patonin katsotuin maalaus?
- Bombardment of the Morro Castle, Havana, 1 July 1762, jolla on 300 vierailua tai 25% katseluista. Täydellinen lista sijoittuu sijalle 6.
Kuinka monta käyntiä Richard Paton saa sivustolla AllPaintingsStore.com?
- 1 800 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana (700 taiteilijan sivulla, 1 100 maalauksissa).
Onko jokin Richard Paton tyyli, jota vierailijat suosivat?
- Kyllä, Yhtenäinen väripaletti (Väriharmonia): 83% vierailuista suhteessa 28% luettelosta.