Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Rockwell Kent sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Rockwell Kent: ostajien näkymä
Ostajat avaavat The Trapper -teoksen useammin kuin mikään muu Rockwell Kent -taiteilijan maalaus: 1 500 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 36% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Flame ja Blackhead, Monhegan Island, Maine. Rockwell Kent sai yhteensä 3 700 käyntiä: 300 taiteilijasivulla ja 3 400 maalauksissa. Kasvu on positiivista: Syy 2026 aikana käyntimäärät olivat 150% suuremmat kuin Elo 2026 aikana. Paras kuukausi oli Hei 2026: 2 900 vierailua. Vierailut laitteittain: tietokoneet (62%) ja puhelimet (38%). Mieltymys on selvä: Tasapainoisen pehmeä (Värikylläisyys) saa 43% käynneistä, mutta se on vain 10% luettelosta.
Rockwell Kent: 10 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Rockwell Kent -taiteilijan 10 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
The Trapper, 1921
1 500 käyntiä · 35,7%
-
2
Flame
500 käyntiä · 11,9%
-
3
Blackhead, Monhegan Island, Maine
200 käyntiä · 4,8%
-
4
Wilderness
200 käyntiä · 4,8%
-
5
Late Afternoon, 1962
100 käyntiä · 2,4%
-
6
Fishermen
100 käyntiä · 2,4%
-
7
Snow Fields
100 käyntiä · 2,4%
-
8
Bear Glacier - Alaska
100 käyntiä · 2,4%
-
9
Adirondack Farm, Summer
100 käyntiä · 2,4%
-
10
Child
100 käyntiä · 2,4%
Miten Rockwell Kent -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 200 | 2 700 |
| Elo 2026 | 100 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 500 |
Miten Rockwell Kent -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Rockwell Kent -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 4,0% | 2,4% |
| Pehmeä varjo | 18,0% | 9,5% |
| Pehmeä valoisuus | 38,0% | 33,3% |
| Kirkas tasapaino | 22,0% | 52,4% |
| Valoisa | 18,0% | 2,4% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 72,0% | 47,6% |
| Hienovaraiset värit | 16,0% | 4,8% |
| Tasapainoisen pehmeä | 10,0% | 42,9% |
| Selkeä värikylläisyys | 2,0% | 4,8% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 62,9% | 80,7% |
| Maanläheinen | 28,6% | 16,1% |
| Pastellisävyt | 5,7% | 0,0% |
| Tumma | 0,0% | 3,2% |
| Monokromaattinen | 2,9% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 58,0% | 42,9% |
| Tasapainoinen | 38,0% | 54,8% |
| Voimakas | 4,0% | 2,4% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 10,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 8,0% | 4,8% |
| Tasapainoinen | 10,0% | 9,5% |
| Voimakas | 24,0% | 42,9% |
| Lausunto | 48,0% | 42,9% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 20,0% | 23,8% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 6,0% | 11,9% |
| Tasapainoinen harmonia | 10,0% | 40,5% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 16,0% | 9,5% |
| Yhtenäinen väripaletti | 48,0% | 14,3% |
Mitkä Rockwell Kent -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Late Afternoon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Trapper | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 200 | 0 | 0 |
| Blackhead, Monhegan Island,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Toilers Of The Sea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dublin Pond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ancient Elm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Prometheus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Men And Mountains | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishermen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Wilderness | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
Mikä on Rockwell Kent -yleisön laitekohtainen jakauma?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Avaa tilastot
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 2 300 | 62,2% |
| puhelimet | 1 400 | 37,8% |
Millä kielillä Rockwell Kent -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Avaa tilastot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| ranska | 200 | 100,0% |
Kuinka monta käyntiä Rockwell Kent saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 500 |
| ti 29 Syy | 100 |
| ke 30 Syy | 200 |
| to 1 Lok | 100 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 100 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 100 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta Rockwell Kent palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Rockwell Kent -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- The Trapper: 1 500 katselukertaa, 36% katseluista. 10 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Rockwell Kent -yleisön koko?
- 3 700 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 300 taiteilijan sivulla ja 3 400 maalauksissa.
Mitä laitteita Rockwell Kent -taiteilijan vierailijat käyttävät?
- Käyntejä on jaettu tietokoneet (62%) ja puhelimet (38%) laitteeseen; suosituin on tietokoneet osuudella 62%.
Minkä tyyliset Rockwell Kent -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Tasapainoisen pehmeä (Värikylläisyys) -maalaukset: 43% vierailuista, 10% luettelosta.