Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Samuel David Colkett sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Samuel David Colkett: ostajien näkymä
Ostajat avaavat River Scene -teoksen useammin kuin mikään muu Samuel David Colkett -taiteilijan maalaus: 300 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 14% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Landscape with River ja The Trowse near Norwich. Samuel David Colkett sai yhteensä 2 100 käyntiä: 300 taiteilijasivulla ja 1 800 maalauksissa. Kasvu hidastui: Syy 2026 oli 100% vähemmän käyntejä kuin Elo 2026. Paras kuukausi oli Hei 2026: 1 900 vierailua. Mieltymys on selvä: Vaimea (Värikylläisyys) saa 50% käynneistä, mutta se on vain 31% luettelosta.
Samuel David Colkett: 10 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Samuel David Colkett -taiteilijan 10 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
-
1
River Scene, 1850
300 käyntiä · 13,6%
-
2
Landscape with River
300 käyntiä · 13,6%
-
3
The Trowse near Norwich, 1849
200 käyntiä · 9,1%
-
4
A Cottage by a Pond, with Figures Swimming and on the Bank, 1829
200 käyntiä · 9,1%
-
5
River Scene near Norwich, 1853
200 käyntiä · 9,1%
-
6
Landscape with a River and Mill, Sheep in Foreground
200 käyntiä · 9,1%
-
7
Landscape with a Cottage
200 käyntiä · 9,1%
-
8
A River Landscape with Figures on a Bridge
100 käyntiä · 4,5%
-
9
On the River Yare, Norfolk, 1852
100 käyntiä · 4,5%
-
10
Landscape, 1853
100 käyntiä · 4,5%
Miten Samuel David Colkett -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 300 | 1 600 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Miten Samuel David Colkett -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Samuel David Colkett -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 3,9% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 11,5% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 53,8% | 72,7% |
| Kirkas tasapaino | 30,8% | 27,3% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 30,8% | 50,0% |
| Hienovaraiset värit | 38,5% | 18,2% |
| Tasapainoisen pehmeä | 26,9% | 31,8% |
| Selkeä värikylläisyys | 3,9% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 30,8% | 40,9% |
| Tasapainoinen | 61,5% | 59,1% |
| Voimakas | 7,7% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 3,9% | 0,0% |
| Pehmeä | 3,9% | 4,5% |
| Tasapainoinen | 3,9% | 0,0% |
| Voimakas | 11,5% | 9,1% |
| Lausunto | 76,9% | 86,4% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 23,1% | 18,2% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 19,2% | 27,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 3,9% | 13,6% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 42,3% | 31,8% |
| Yhtenäinen väripaletti | 11,5% | 9,1% |
Mitkä Samuel David Colkett -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Cottage by a Pond, with F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| The Trowse near Norwich | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Landscape with a Church in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with a River and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Landscape with a Cottage | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| A River Landscape with Figu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with Cows in a Po… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lane Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Farmhouse with Pond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River Scene near Cambridge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Samuel David Colkett -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Avaa tilastot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| bulgaria | 100 | 100,0% |
Kuinka monta käyntiä Samuel David Colkett saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa taiteilijasta Samuel David Colkett palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Samuel David Colkett -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
- River Scene: 300 katselukertaa, 14% katseluista. 10 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Samuel David Colkett -yleisön koko?
- 2 100 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 300 taiteilijan sivulla ja 1 800 maalauksissa.
Minkä tyyliset Samuel David Colkett -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
- Vaimea (Värikylläisyys) -maalaukset: 50% vierailuista, 31% luettelosta.