Rahat takaisin -takuu · 100 päivää Ilmainen toimitus ympäri maailman
449 514teokset 30 612taiteilijat 4 658museot 32kielet

Takashi Murakami Mitä ostajat katsovat

1962

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Takashi Murakami sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Takashi Murakami: ostajien näkymä

Ostajat avaavat Flower ball -teoksen useammin kuin mikään muu Takashi Murakami -taiteilijan maalaus: 1 300 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 19% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Killer pink ja Rainbow Flower 4 O'Clock. Takashi Murakami sai yhteensä 6 700 käyntiä: 3 900 taiteilijasivulla ja 2 800 maalauksissa. Kasvu on positiivista: Syy 2026 aikana käyntimäärät olivat 29% suuremmat kuin Elo 2026 aikana. Paras kuukausi oli Hei 2026: 2 800 vierailua. Vierailut laitteittain: tietokoneet (55%), puhelimet (42%) ja tabletit (3%). Mieltymys on selvä: Leikkisä (Tunteen sävy) saa 92% käynneistä, mutta se on vain 38% luettelosta.

Takashi Murakami: 10 teosta, jotka ostajat katsovat ensin

Takashi Murakami -taiteilijan 10 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.

  1. Flower ball 1 Flower ball 1 300 käyntiä · 18,6%
  2. Killer pink 2 Killer pink 600 käyntiä · 8,6%
  3. Rainbow Flower 4 O'Clock 3 Rainbow Flower 4 O'Clock 500 käyntiä · 7,1%
  4. 727 - (272) 4 727 - (272) 500 käyntiä · 7,1%
  5. The world of sphere 5 The world of sphere 400 käyntiä · 5,7%
  6. Normalized 6 Normalized 400 käyntiä · 5,7%
  7. Tan tan bo puking 7 Tan tan bo puking 300 käyntiä · 4,3%
  8. Mr Dob 8 Mr Dob 300 käyntiä · 4,3%
  9. The 500 arhats 9 The 500 arhats 300 käyntiä · 4,3%
  10. Stew (Blue) 10 Stew (Blue), 1995 200 käyntiä · 2,9%

Miten Takashi Murakami -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Avaa tilastot
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 202600
Hei 20268002 000
Elo 20261 200500
Syy 20261 900300

Miten Takashi Murakami -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä Takashi Murakami -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Avaa tilastot
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Killer pink00000000000100
Art for Baby000000000000
Flower ball0000000002001000
Flowers blooming in this wo…000000000000
Eye Love Monogram00000000010000
Homage to francis bacon000000000000
Tan tan bo000000000000
The world of sphere0000000001001000
DOB (klien's Pot Series)00000000020000
Normalized0000000001000100

Mikä on Takashi Murakami -yleisön laitekohtainen jakauma?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Avaa tilastot
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet3 70055,2%
puhelimet2 80041,8%
tabletit2003,0%

Millä kielillä Takashi Murakami -taiteilijan ostajat selaavat?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Avaa tilastot
KieliKäynnitJaa
englanti30014,3%
espanja30014,3%
slovakia30014,3%
bulgaria2009,5%
turkki2009,5%
Chinese2009,5%
arabia1004,8%
ranska1004,8%
japani1004,8%
hollanti1004,8%

Kuinka monta käyntiä Takashi Murakami saa päivässä ja mitä seuraavaksi?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Avaa tilastot
PäiväKäynnit
to 24 Syy600
pe 25 Syy0
la 26 Syy100
su 27 Syy0
ma 28 Syy200
ti 29 Syy100
ke 30 Syy300
to 1 Lok800
pe 2 Lok100
la 3 Lok0
su 4 Lok200
ma 5 Lok400
ti 6 Lok100
ke 7 Lok200
to 8 Lok100
pe 9 Lok0
la 10 Lok700
su 11 Lok100
ma 12 Lok1 200
ti 13 Lok900
ke 14 Lok0
to 15 Lok (ennuste)900
pe 16 Lok (ennuste)100
la 17 Lok (ennuste)500
su 18 Lok (ennuste)200
ma 19 Lok (ennuste)1 100
ti 20 Lok (ennuste)700
ke 21 Lok (ennuste)300
to 22 Lok (ennuste)1 100
pe 23 Lok (ennuste)100
la 24 Lok (ennuste)600
su 25 Lok (ennuste)200
ma 26 Lok (ennuste)1 300
ti 27 Lok (ennuste)800
ke 28 Lok (ennuste)400
to 29 Lok (ennuste)1 200
pe 30 Lok (ennuste)100
la 31 Lok (ennuste)600
su 1 Mar (ennuste)200
ma 2 Mar (ennuste)1 400
ti 3 Mar (ennuste)900
ke 4 Mar (ennuste)400

Tietoa taiteilijasta Takashi Murakami palvelussa AllPaintingsStore.com

Mikä Takashi Murakami -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?

Flower ball: 1 300 katselukertaa, 19% katseluista. 10 maalausta on sijoitettu ylemmäs.

Mikä on Takashi Murakami -yleisön koko?

6 700 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 3 900 taiteilijan sivulla ja 2 800 maalauksissa.

Mitä laitteita Takashi Murakami -taiteilijan vierailijat käyttävät?

Käyntejä on jaettu tietokoneet (55%), puhelimet (42%) ja tabletit (3%) laitteeseen; suosituin on tietokoneet osuudella 55%.

Minkä tyyliset Takashi Murakami -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?

Leikkisä (Tunteen sävy) -maalaukset: 92% vierailuista, 38% luettelosta.