Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Willem Van Mieris sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Willem Van Mieris: ostajien näkymä
Ostajat avaavat Landscape with Ruins, Nymphs Bathing -teoksen useammin kuin mikään muu Willem Van Mieris -taiteilijan maalaus: 400 käyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, mikä on 18% kokonaiskäynneistä. Seuraavina ovat Interior with a Cavalier and Lady ja LE MARCHAND DE GIBIER. Willem Van Mieris sai yhteensä 2 500 käyntiä: 600 taiteilijasivulla ja 1 900 maalauksissa. Kasvu hidastui: Syy 2026 oli 50% vähemmän käyntejä kuin Elo 2026. Paras kuukausi oli Hei 2026: 2 100 vierailua. Mieltymys on selvä: Voimakas (Kontrasti) saa 36% käynneistä, mutta se on vain 16% luettelosta.
Willem Van Mieris: 10 teosta, jotka ostajat katsovat ensin
Willem Van Mieris -taiteilijan 10 eniten käyntejä saanutta maalausta AllPaintingsStore.com-palvelussa viimeisen kahdenneksän kuukauden aikana, eniten käyntejä saaneet ensin.
Miten Willem Van Mieris -sivun käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Avaa tilastot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
100
Hei 2026
600
1 500
Elo 2026
0
200
Syy 2026
0
100
Miten Willem Van Mieris -taideteosten käynnit vaihtelevat kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Willem Van Mieris -taiteilijan maalauksia ostajat suosivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Avaa tilastot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Elegantti
86,7%
92,3%
Dramaattinen
6,7%
7,7%
Romanttinen
6,7%
0,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Rauhallinen
40,0%
15,4%
Romanttinen
20,0%
38,5%
Pohtiva
13,3%
30,8%
Melankolinen
13,3%
7,7%
Jännitteinen
6,7%
7,7%
Dramaattinen
6,7%
0,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
70,3%
50,0%
Pehmeä varjo
16,2%
22,7%
Pehmeä valoisuus
8,1%
22,7%
Kirkas tasapaino
5,4%
4,5%
Valoisa
0,0%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
40,5%
45,5%
Hienovaraiset värit
35,1%
45,5%
Tasapainoisen pehmeä
18,9%
4,5%
Selkeä värikylläisyys
5,4%
4,5%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
86,7%
86,7%
Tumma
6,7%
6,7%
Neutraalit sävyt
6,7%
6,7%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
48,6%
45,5%
Tasapainoinen
46,0%
50,0%
Voimakas
5,4%
4,5%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
16,2%
4,5%
Pehmeä
18,9%
18,2%
Tasapainoinen
24,3%
13,6%
Voimakas
16,2%
36,4%
Lausunto
24,3%
27,3%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
18,9%
27,3%
Pehmeästi sekoitettu paletti
5,4%
4,5%
Tasapainoinen harmonia
21,6%
18,2%
Vahva väriyhtenäisyys
46,0%
45,5%
Yhtenäinen väripaletti
8,1%
4,5%
Mitkä Willem Van Mieris -taiteilijan maalaukset herättävät kiinnostusta kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Avaa tilastot
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
LES BULLES DE SAVON
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Greengrocer
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
LA CUISINIERE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Expulsion of Hagar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The Escaped Bird
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Venus and Cupid
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Children's Games
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
LE MARCHAND DE GIBIER
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Bacchanalian Scene
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape with Ruins, Nymph…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
Millä kielillä Willem Van Mieris -taiteilijan ostajat selaavat?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä Willem Van Mieris saa päivässä ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Avaa tilastot
Päivä
Käynnit
ke 23 Syy
100
to 24 Syy
0
pe 25 Syy
100
la 26 Syy
0
su 27 Syy
0
ma 28 Syy
0
ti 29 Syy
0
ke 30 Syy
0
to 1 Lok
0
pe 2 Lok
0
la 3 Lok
200
su 4 Lok
100
ma 5 Lok
0
ti 6 Lok
0
ke 7 Lok
0
to 8 Lok
0
pe 9 Lok
0
la 10 Lok
0
su 11 Lok
0
ma 12 Lok
0
ti 13 Lok
100
ke 14 Lok (ennuste)
0
to 15 Lok (ennuste)
0
pe 16 Lok (ennuste)
0
la 17 Lok (ennuste)
0
su 18 Lok (ennuste)
0
ma 19 Lok (ennuste)
0
ti 20 Lok (ennuste)
0
ke 21 Lok (ennuste)
0
to 22 Lok (ennuste)
0
pe 23 Lok (ennuste)
0
la 24 Lok (ennuste)
0
su 25 Lok (ennuste)
0
ma 26 Lok (ennuste)
0
ti 27 Lok (ennuste)
0
ke 28 Lok (ennuste)
0
to 29 Lok (ennuste)
0
pe 30 Lok (ennuste)
0
la 31 Lok (ennuste)
0
su 1 Mar (ennuste)
0
ma 2 Mar (ennuste)
0
ti 3 Mar (ennuste)
0
Tietoa taiteilijasta Willem Van Mieris palvelussa AllPaintingsStore.com
Mikä Willem Van Mieris -taiteilijan maalauksista saa eniten käyntejä?
Landscape with Ruins, Nymphs Bathing: 400 katselukertaa, 18% katseluista. 10 maalausta on sijoitettu ylemmäs.
Mikä on Willem Van Mieris -yleisön koko?
2 500 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 600 taiteilijan sivulla ja 1 900 maalauksissa.
Minkä tyyliset Willem Van Mieris -taiteilijan maalaukset houkuttelevat ostajia?
Voimakas (Kontrasti) -maalaukset: 36% vierailuista, 16% luettelosta.