Jamstvo povrata novca u roku od 100 dana Besplatna dostava širom svijeta
637.378umjetnička djela 50.751umjetnici 4.658muzeji 32jezici

Charles Verlat

1824 - 1890

Kratki pregled

Svestrani život Charlesa Verlat

Rođen u Antwerpenu u Belgiji, Charles Verlat bio je višestrani umjetnik koji je ovladao tehnikama kao što su slikarstvo, akvarel, bakropis i crtež. Njegovo umjetničko putovanje započelo je pod vodstvom Johannesa Antoniusa van der Vena, a kasnije na Akademiji u Antwerpenu, gdje je studirao kod tokohova kao što su Gustave Wappers i Josephus Laurentius Dyckmans. Verlatova rani rad bio je inspiriran belgijskom romantičarskom školom, s fokusom na značajne događaje iz belgijske povijesti. Kako je njegova karijera napredovala, preselio je u Pariz, studirajući u ateljeima koje su vodili Ary Scheffer i Jean-Hippolyte Flandrin. Njegova stilska evolucija vodila ga je od romantizma prema realizmu Gustave Courbeta, a kasnije, tijekom razdoblja provedenog u Kairu i Jerusalemu, njegova paleta postala je suptilnija dok je vjerno doživljivao pejzaže i ljude Palestine.

Umjetničke teme i naslijeđe

Verlat je bio široko priznat zbog svoje raznolike tematske raznolikosti. Bio je istaknuti animalier, sposoban prikazati životinje s živopisnim realizmom, što se najbolje vidi u djelima poput Obrane stada. Njegov repertoar također je uključivao:

Osim svog studijskog rada, Verlat je služio kao profesor i direktor Akademije u Antwerpenu. Njegov taj mandat obilježio je značajan susret s Vincentom van Goghom, koji je studirao na Akademiji 1886. godine. Unatoč profesionalnim uspjesima i raznim priznanjima, uključujući titulu viteza francuskog Lijepe legije časti, Verlat se suočio s značajnim financijskim izazovima zbog visokih troškova organizacije velikih izložbi i panorama.

Pitanja i odgovori

Mogu li proučiti način na koji Charles Verlat koristi boju u svim svojim djelima?

Upotrebu boje u djelima umjetnika Charles Verlat koja su navedena na ovaj web-mjesto moguće je proučiti na umjetnikovoj stranici Genom palete.

U kojem su gradu i državi rođen/a Charles Verlat?

Charles Verlat rođen/a je u gradu Antwerpen, u Belgija.

Gdje mogu vidjeti djela umjetnika Charles Verlat prikazana kronološkim redom?

Djela umjetnika Charles Verlat možete pregledati kronološkim redoslijedom na stranici Kronologija umjetnina umjetnika.

Kviz o umjetnosti

Svako pitanje ima samo jedan točan odgovor.

Pitanje 1:
U kojem je gradu Charles Verlat rođen?
Pitanje 2:
Koji je slavni slikar bio student u Antwerpenskoj akademiji tijekom Verlatovog mandata kao direktora?
Pitanje 3:
Na koji je umjetnički pravac Verlat došao pod utjecaj kasnije u svojoj karijeri?
Pitanje 4:
Je li Verlat 1855. godine na Svjetskoj izložbi (Exposition Universelle) u Parizu osvojio zlatnu medalju za koju sliku?
Pitanje 5:
Kamo je Verlat otputovao 1875. godine kako bi proučavao stvarni život ljudi za svoje religiozne slike?