Papierformaat

Gids voor studentenkunst

Dedham Vale

Naam Klas Datum

John Constable, Dedham Vale. Publiek domein

De feiten

Kunstenaar
John Constable allpaintingsstore.com/nl/artists/john-constable_nl/
Geboortedatum en -overlijden kunstenaar
1776 – 1837
Techniek
Oil On Canvas
Beweging
Romantic Landscape Painting Art that puts feeling, wildness and the power of nature above calm order and rules.
Artistic style
Emotional landscape painting
Influences
Claude Lorrain
Notable elements or techniques
Atmospheric perspective; Loose brushstrokes
Subject or theme
English countryside; Rural tranquility

In context

Dedham Vale — John Constable

Wanneer zou dit geschilderd kunnen zijn?

  1. 1770
  2. 1780
  3. 1790
  4. 1800
  5. 1810
  6. 1820
  7. 1830

Shaded: het leven van John Constable (1776–1837)

Voor deze opname is geen exacte datum bekend — uitgaande van de levensloop van de artiest en de stijl van het werk, in welk decennium zou u dit plaatsen?

Vergelijkbare werken

  • De Hay Wain, 1821 allpaintingsstore.com/nl/art/john-constable-de-hay-wain-7YYNHP-nl/
  • Salisbury Kathedraal allpaintingsstore.com/nl/art/john-constable-salisbury-kathedraal-8XYC6T-nl/
  • Het Feld, 1826 allpaintingsstore.com/nl/art/john-constable-het-feld-7YYNHK-nl/

Kies een van de bovenstaande werken: noem twee overeenkomsten met dit werk en één verschil.

Meer werken om naast dit werk te plaatsen: allpaintingsstore.com/nl/art/similar/john-constable-dedham-vale-7YYNFH-en/

Kleurenpalet

Gemeten op basis van de afbeelding

    Hoofdkleur

    Putty #cdc0a7

    Gecatalogiseerd palet

    • #CDC0A7
    • #4C3931
    • #93928A
    • #23191A
    Palet
    Earthy De dominante kleurfamilie in de afbeelding.
    Naam hoofdkleur
    Putty
    Intensiteit
    Monochromatic De mate van verzadiging en variatie in de kleuren, variërend van een enkele ingetogen tint tot vele heldere kleuren.
    Contrast
    Statement De mate waarin de kleuren in helderheid en verzadiging variëren over het gehele kunstwerk.
    Harmonie
    Softly Mixed Palette De mate waarin de kleuren samensmelten, van contrasterend tot volledig harmonieus.
    Helderheid
    Shadow Hoe licht of donker het beeld in zijn geheel oogt, van diepe schaduw tot helder hoogtepunt.
    Verzadiging
    Muted Hoe puur en krachtig de kleuren zijn, van bijna grijs tot volledig levendig.

    Over dit kunstwerk

    Dedham Vale — John Constable

    Artist and Title

    John Constable, a renowned British landscape painter, created the captivating masterpiece titled 'Dedham Vale'. This oil on canvas painting is an exquisite example of Romanticism, which emphasizes emotion, individualism, and the beauty of nature.

    Media

    Constable used traditional oil paints on a canvas surface to bring 'Dedham Vale' to life. This medium allowed him to create rich textures, vibrant colors, and intricate details that capture the essence of the landscape.

    Style

    Romanticism is the prevailing style in this painting, which emerged during the late 18th and early 19th centuries as a reaction to the Industrial Revolution. Romantic artists focused on capturing the sublime beauty of nature, often incorporating dramatic lighting, vivid colors, and expressive brushstrokes.

    Detailed Analysis

    'Dedham Vale' showcases Constable's exceptional ability to evoke emotion through his art. The painting features a serene landscape with a church nestled in the valley, surrounded by lush trees and a calm river. Soft clouds drift across the sky, while dappled sunlight illuminates the scene. Constable's masterful use of color and light creates an atmosphere of tranquility and peace. The warm hues of the sunlit areas contrast with the cool blues and greens of the shadows, adding depth and dimension to the painting. His loose brushstrokes capture the movement of the clouds and the gentle flow of the river, imbuing the scene with a sense of life and energy. The composition is carefully balanced, drawing the viewer's eye through the valley and up to the sky. The church serves as a focal point, connecting the earthly landscape with the divine heavens above. This symbolism reflects Constable's appreciation for nature's spiritual significance.

    Discover More Masterpieces

    At AllPaintingsStore.com, you can explore a vast collection of hand-made oil painting reproductions, including works by John Constable and other Romantic artists. Our expert artisans meticulously recreate each masterpiece to ensure the highest level of quality and authenticity.

    Explore our art styles section to learn more about various art movements and find the perfect piece for your collection.

    Discover our John Constable reproductions, including 'Dedham Vale' and other iconic works, expertly crafted by our skilled artists.

    John Constable's 'Dedham Vale' is a remarkable example of Romanticism that invites viewers to appreciate the beauty and spiritual significance of nature. By incorporating this masterpiece into your collection, you can experience the emotional impact of art and deepen your appreciation for the rich history of artistic expression.

    Kunstenaar en museum

    Kunstenaar

    John Constable

    Geboren in East Bergholt, Verenigd Koninkrijk

    A Life Rooted in the English Landscape

    John Constable, geboren in 1776 in het idyllische Suffolk dorp East Bergholt, was niet zomaar een schilder van landschappen; hij was een dichter van het land, de subtiele stemmingen en blijvende schoonheid ervan op doek met onverwachte emotionele diepte vertalend. Zijn vader, een welvarende graanhandelaar die zowel Dedham Vale als molens langs de River Stour bezat, bood niet alleen financiële zekerheid maar ook het onderwerp dat Constables artistieke leven zou definiëren. Deze vroege onderdompeling in de plattelandswereld – de rustige ritme van landbouwleven, het steeds veranderende licht op velden en water, de intieme details van de natuur – werd onlosmakelijk in zijn gevoeligheid gegrift. Hoewel aanvankelijk bestemd om zijn vader in de handel te volgen, leidde een groeiende passie voor kunst, gekoesterd door lokale patrons zoals George Beaumont die hem introduceerde tot het werk van Claude Lorrain, hem uiteindelijk op een andere weg. Constables artistieke reis was niet onmiddellijk; het was een geleidelijk ontvouwen, gevormd door zorgvuldige observatie en een voortdurende wens om niet alleen wat hij zag, maar ook hoe het voelde om aanwezig te zijn in de landschap.

    Breaking with Convention: A New Vision of Nature

    Constables artistieke ontwikkeling werd gekenmerkt door een bewuste afwijzing van heersende academische conventies. Voldoende met de geïdealiseerde en vaak theatrale landschappen die door de Royal Academy werden verfijnd, zocht hij in plaats daarvan een eerlijke weergave van de natuur, doordrenkt van persoonlijke gevoelens. Hij was niet geïnteresseerd in grote historische narratieven of mythologische scènes; zijn focus bleef onwrikbaar op het bekende landschap rondom hem. Deze toewijding aan het weergeven van alledaagse onderwerpen – hooigrachten, boerderijen, dorpsleven – werd aanvankelijk afgewezen door critici die zijn werk te gewoon en ontoereikend vonden. Toch bleef Constable volharden, gedreven door de overtuiging dat schoonheid in het alledaagse lag. Hij legde een techniek van plein air schilderen aan, waarbij hij naar buiten ging om licht en weer direct te observeren en vast te leggen. Deze directe betrokkenheid met de natuur stelde hem in staat zijn doeken met immediateheid en vitaliteit te vullen, iets wat nog nooit eerder in het Britse landschap kunst was voorgekomen. Zijn penseelwerk werd steeds losser en expressiever, waarbij hij dikke lagen verf gebruikte – impasto – om textuur te creëren en een gevoel van beweging en sfeer over te brengen. Hij registreerde niet alleen wat hij zag; hij vertaalde zijn emotionele reactie op de landschap in visuele vorm.

    Iconic Works and Lasting Influence

    Constables meest beroemde werken staan als getuigenis van zijn unieke visie. The Hay Wain (1821), misschien zijn bekendste schilderij, toont een kenmerkende plattelands scène aan de River Stour, die de rust en harmonie van het landbouwleven vastlegt. Hadleigh Castle (1829) laat zien zijn dramatische gebruik van licht en atmosferische effecten, waardoor een vervallen ruïne wordt omgetoverd tot een krachtig symbool van de tijdgevoel. De serie schilderijen die Salisbury Cathedral from the Meadows (1831) weergeven, demonstreert zijn vermogen om verschillende stemmingen en tijden van de dag te oproepen, waarbij de kathedraal als integraal onderdeel van het natuurlijke landschap wordt gepresenteerd. Netley Abbey (1824), met zijn evocatieve weergave van architectonische grandeur in de aanraking van wilde schoonheid, illustreert zijn vaardigheid om menselijke creatie te combineren met de wildernis van het landschap. Ondanks aanvankelijk moeilijke erkenning in Engeland, bereikte Constable aanzienlijke bekendheid in Frankrijk, waar zijn innovatieve technieken en emotionele diepte resoneren met kunstenaars die op zoek waren naar een meer realistische benadering van landschapsschilderkunst. Hij heeft de Barbizon School beïnvloed, een groep Franse schilders die zijn toewijding aan plein air schilderen en directe observatie van de natuur deelden.

    Personal Life & Final Years

    Constables persoonlijke leven werd gekenmerkt door zowel vreugde als verdriet. Hij trouwde in 1816 met Maria Bicknell, en ze kregen zeven kinderen, zij het dat er van hen niet veel overleefden. Zijn huwelijk bood hem emotionele steun maar ook financiële druk. Hij werd in 1829 lid van de Royal Academy, maar bleef tegenslag ondervinden van kritiek vanuit sommige kringen, met name met betrekking tot zijn onconventionele technieken. Zijn latere jaren werden overschaduwd door Maria's achteruitgang en haar uiteindelijke dood in 1828, een gebeurtenis die hem diep trof. Ondanks deze moeilijkheden bleef Constable toegewijd aan zijn kunst, waarbij hij schilderde tot zijn eigen overlijden op 31 maart 1837. Hij heeft een rijke artistieke nalatenschap achtergelaten – een getuigenis van zijn onwrikbare toewijding om de schoonheid en emotionele resonantie van het Engelse landschap vast te leggen. Zijn schilderijen blijven krachtige evocaties van een vervlogen tijd, die kijkers uitnodigen om het landschap door zijn uniek gevoelige ogen te ervaren.

    Influences

    Constable’s artistic development was profoundly influenced by several key figures and movements. He deeply admired the Dutch masters of the Golden Age, particularly Jacob van Ruysdael, for their ability to capture light and atmosphere with remarkable precision. Claude Lorrain, a French landscape painter who worked in Rome, also exerted a significant influence on Constable’s style, inspiring him to depict natural settings with a sense of drama and grandeur. The Romantic movement, which emphasized emotion, imagination, and the sublime beauty of nature, provided a broader context for Constable's artistic endeavors. He was particularly drawn to the ideas of William Wordsworth, who advocated for a more direct and personal approach to art, rejecting what he called “poetic diction.”

    Key Achievements

    Pioneer of Plein Air Painting:* Constable was one of the first British artists to regularly paint outdoors, directly observing nature and capturing its fleeting effects. Elevation of Ordinary Subjects: He elevated everyday rural scenes – hay wains, farm buildings, village life – to the level of fine art. *Revolutionizing Landscape Painting: His innovative use of light, color, and brushwork transformed the genre of landscape painting in Britain. *Influence on the Barbizon School:* Constable’s techniques and approach inspired a generation of French landscape painters.

    Lees meer op

    Online beschikbaar

    QR-code die linkt naar de downloadpagina van Dedham Vale

    allpaintingsstore.com/nl/art/download/john-constable-dedham-vale-7YYNFH-en/

    Bronvermelding voor dit kunstwerk

    MLA
    Constable, John. Dedham Vale. n.d., https://allpaintingsstore.com/nl/art/john-constable-dedham-vale-7YYNFH-en/
    APA
    Constable, John (n.d.). Dedham Vale [Painting]. https://allpaintingsstore.com/nl/art/john-constable-dedham-vale-7YYNFH-en/
    Chicago
    John Constable. Dedham Vale. n.d. https://allpaintingsstore.com/nl/art/john-constable-dedham-vale-7YYNFH-en/
    Harvard
    Constable, John (n.d.) Dedham Vale. Available at: https://allpaintingsstore.com/nl/art/john-constable-dedham-vale-7YYNFH-en/

    Kijk goed naar

    Dedham Vale — John Constable

    Kijk goed naar

    Beantwoord in je eigen woorden. Er zijn hier geen foute antwoorden — alleen antwoorden die je kunt toelichten.

    1. Wat valt u als eerste op, en waarom?
    2. Welke kleuren of vormen bepalen de sfeer — en wat is die sfeer?
    3. In onze catalogus is dit werk geclassificeerd onder: landscape painting, suffolk vale, rural england. Bent u het hiermee eens? Wat zou u toevoegen of weglaten?
    4. Kijk nog eens naar De Hay Wain (1821), eerder in deze gids. Noem twee overeenkomsten met dit werk en één verschil.
    5. Romantic Landscape Painting: Art that puts feeling, wildness and the power of nature above calm order and rules. Waar is dat in dit werk te zien?

    Uw reactie

    Schrijf een korte paragraaf over dit kunstwerk. Gebruik hiervoor de feiten uit de eerdere delen van deze gids en uw bovenstaande antwoorden.

    Kunstquiz

    Dedham Vale — John Constable

    Hoe goed kent u dit kunstwerk?

    Selecteer één antwoord voor elk van de 5 onderstaande vragen. Elk heeft precies één juist antwoord.

    1. 1. What artistic movement is ‘Dedham Vale’ primarily associated with?

      • A Impressionism
      • B Cubism
      • C Romanticism
    2. 2. Which medium did John Constable use to create 'Dedham Vale'?

      • A Watercolor
      • B Acrylics
      • C Oil paint
    3. 3. The painting depicts a scene featuring what prominent element?

      • A Urban cityscape
      • B Abstract geometric shapes
      • C Church nestled in a valley
    4. 4. What is Constable’s technique described as when capturing the movement of clouds and river?

      • A Pointillism
      • B Foreshortening
      • C Loose brushstrokes
    5. 5. How does Constable utilize color to convey mood in ‘Dedham Vale’?

      • A Dominant use of monochromatic hues
      • B Sharp contrasts between warm and cool colors
      • C Blending shades for subtle tonal variations

    Mijn score: ____ van de 5

    Antwoordsleutel — voor de docent

    Dit begint op een nieuwe pagina, waardoor het eenvoudig uit de kopieën weggelaten kan worden.

    1C · 2C · 3C · 4C · 5B