Papirformat

Veiledning for studentkunst

Pearn street,

Navn Klasse Dato

Adrianus Eversen, Pearn street,. Fri for opphavsrett. Se dette lerretet under bevegelig lys: tegningen, den sanne fargen under fernissen, det rene pigmentet

Fakta om verket

Kunstner
Adrianus Eversen allpaintingsstore.com/no/artists/adrianus-eversen/
Kunstnerens levetid
1818 – 1897

I sammenheng med

Pearn street, — Adrianus Eversen

Når kan dette ha blitt malt?

  1. 1810
  2. 1820
  3. 1830
  4. 1840
  5. 1850
  6. 1860
  7. 1870
  8. 1880
  9. 1890

Rad over: årene. Rad under: kunstnerens alder ved starten og slutten av hvert tidsrom — 0 ved fødsel, 79 ved død.

Skyggelagt: livsløpet til Adrianus Eversen (1818–1897) hvert daterte maleri, tiår for tiår

Dette opptaket har ikke et nøyaktig årstall registrert — basert på kunstnerens levetid og verkets stil, hvilket tiår vil du gjette på?

Lignende verk

Velg ett av verkene ovenfor: nevn to ting det har til felles med dette, og én ting som er annerledes.

Flere verk som kan stå ved siden av dette: allpaintingsstore.com/no/art/similar/adrianus-eversen-pearn-street-9HTLC3-en/

Fargepalett

Målt ut fra bilde

    Hovedfarge

    Clay #976549

    Lagret palett

    • #976549
    • #0B0804
    • #483526
    • #DF9964

    Disse fargene i kunstnerens komplette palett Finn andre malerier etter farge

    Palett
    Earthy Den dominerende fargefamilien i bildet.
    Navn på hovedfarge
    Clay
    Metning
    Balanced Hvor mettede og varierte fargene er, fra en enkelt dempet nyanse til mange klare toner.
    Kontrast
    Statement Hvor mye fargene varierer i lyshet og metning over hele bildet.
    Harmoni
    Strong Color Unity Hvor godt fargene fungerer sammen, fra kontrastfylt til fullstendig harmonisk.
    Lysstyrke
    Deep_shadow Hvor lyst eller mørkt bildet fremstår totalt sett, fra dype skygger til lyse høylys.
    Metning
    Subtle Color Hvor rene og sterke fargene er, fra nesten grått til helt livlige.

    Hvor i verden blir dette maleriet sett?

    • under 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% og mer
    Dette maleriet alene har for få registrerte besøkende til å kartlegge, så platen viser alle verk av Adrianus Eversen i løpet av de siste tolv månedene — 3 land totalt. Hvor disse tallene kommer fra

    De ti ledende landene

    1. 1 China 40.0%
    2. 2 Hong Kong 40.0%
    3. 3 Storbritannia 20.0%

    Finn de tre mørkeste landene på kartet. Ligger museet som oppbevarer dette maleriet i noen av dem? Skriv ned én grunn til at folk langt unna kan ønske å se det.

    De 4 mest viste verkene av Adrianus Eversen

    1. 1 Everson adrianus view of a dutch street 40.0%
    2. 2 A Dutch Street Scene 40.0%
    3. 3 A Street Scene 20.0%
    4. — Pearn street, dette maleriet 0.0%

    Sammen utgjør disse verkene 100.0% av all oppmerksomheten som denne kunstnerens malerier har mottatt i løpet av de siste tolv månedene. Katalogen inneholder 18 verk av denne kunstneren, hvorav 3 ble sett på minst én gang. Dette maleriet har ennå ikke blitt vist i denne perioden — det avslutter listen uten en rangering. Det samme gjelder, måned for måned

    Søylene måler oppmerksomhet, ikke kvalitet. Velg verket øverst og dette: nevn én ting som kan gjøre et maleri berømt utover hvor godt det er malt.

    Kunstner og museum

    Kunstner

    Adrianus Eversen

    Født i Amsterdam, Netherlands

    A Chronicler of Dutch Life: The World of Adrianus Eversen

    Adrianus Eversen, born in Amsterdam in 1818 and passing away in 1897, occupies a fascinating niche within the pantheon of 19th-century Dutch painters. He wasn’t striving for grand historical narratives or revolutionary stylistic shifts; instead, he dedicated his artistic life to capturing the quiet essence of his homeland – the bustling cityscapes, tranquil village scenes, and the gentle play of light that defined Dutch existence during a period of significant change. Eversen's work offers us a window into a world often overlooked in favor of more dramatic historical events, yet one brimming with its own unique charm and character. His paintings aren’t simply depictions of places; they are evocations of atmosphere, imbued with a sense of nostalgia and an appreciation for the everyday beauty surrounding him.

    Formative Years and Artistic Development

    Eversen's artistic journey began with formal training under Hendrik Gerrit ten Cate, a respected figure in Dutch painting circles. It was during this period that he encountered Cornelis Springer, a fellow student who would become both a contemporary and a point of comparison throughout his career. Both artists shared a foundation in depicting Dutch townscapes, but their approaches soon diverged. While Springer favored meticulous realism, striving for faithful representations of existing locations, Eversen demonstrated a willingness to embrace imagination. He began incorporating invented elements into his compositions, skillfully blending real architectural fragments with purely fanciful creations. This inclination towards artistic license allowed him to craft scenes that were not merely copies of reality but rather idealized visions of Dutch life. The influence of Ten Cate is evident in the careful attention to detail and compositional structure present in Eversen’s early works, while Springer's emphasis on capturing light and atmosphere undoubtedly shaped his evolving style.

    A Master of Light and Atmosphere

    What truly sets Eversen apart is his masterful handling of light. He possessed an exceptional ability to capture the nuances of sunlight as it illuminated streets, buildings, and figures, imbuing his scenes with a warmth and vibrancy that draws the viewer in. This wasn’t simply about technical skill; it was about understanding how light shapes our perception of space and evokes emotional responses. A sun-drenched street scene by Eversen isn't just a visual record of a place; it’s an experience, a feeling of being present in that moment. He often employed a warm color palette, even in winter scenes, preventing them from appearing bleak or desolate. This subtle manipulation of tone and hue contributes to the overall sense of tranquility and harmony that pervades his work. His paintings are filled with bustling markets, quiet streets, and wintry landscapes, all rendered with an exquisite attention to detail and a keen eye for atmospheric effect.

    Legacy and Historical Significance

    Although perhaps not as widely celebrated as some of his contemporaries, Adrianus Eversen left behind a substantial body of work that continues to resonate with viewers today. His paintings offer valuable insights into 19th-century Dutch life, providing a visual record of the country’s urban and rural landscapes, as well as the daily routines of its people. He was a proud member of Arti et Amicitiae, one of the most prestigious art societies in the Netherlands, which further cemented his position within the Dutch art world. His work stands as a testament to a generation of artists who sought to capture the beauty and character of their surroundings, preserving it for future generations. Furthermore, the artistic lineage continued through his descendant, Johannes Hendrik Eversen, ensuring that the family’s passion for painting endured. Eversen's contribution lies not in groundbreaking innovation but in his ability to distill the essence of Dutch life into captivating and enduring images – a legacy that continues to be appreciated by art lovers worldwide.

    Born: Amsterdam, Netherlands (1818)

    Died: 1897

    Style: Realism and Romanticism

    Influences: Hendrik Gerrit ten Cate, Cornelis Springer

    Her kan du lese mer

    Finn denne på nett

    QR-kode som lenker til nedlastingssiden for Pearn street,

    allpaintingsstore.com/no/art/download/adrianus-eversen-pearn-street-9HTLC3-en/

    Kildehenvisning for dette kunstverket

    MLA
    Eversen, Adrianus. Pearn street,. n.d., https://allpaintingsstore.com/no/art/adrianus-eversen-pearn-street-9HTLC3-en/
    APA
    Eversen, Adrianus (n.d.). Pearn street, [Painting]. https://allpaintingsstore.com/no/art/adrianus-eversen-pearn-street-9HTLC3-en/
    Chicago
    Adrianus Eversen. Pearn street,. n.d. https://allpaintingsstore.com/no/art/adrianus-eversen-pearn-street-9HTLC3-en/
    Harvard
    Eversen, Adrianus (n.d.) Pearn street,. Available at: https://allpaintingsstore.com/no/art/adrianus-eversen-pearn-street-9HTLC3-en/

    Se nærmere etter

    Pearn street, — Adrianus Eversen

    Se nærmere på detaljene

    Svar med egne ord. Det finnes ingen feil svar her – bare svar du kan forklare.

    1. Hva fanger blikket ditt først, og hvorfor?
    2. Hvilke farger eller former skaper stemningen – og hva er den stemningen?
    3. Vår katalog klassifiserer dette verket under: roads. Er du enig? Hva ville du lagt til, eller fjernet?
    4. Se tilbake på Amsterdam Street Scene, tidligere i denne guiden. Nevn to ting det har til felles med dette verket, og én ting som er annerledes.
    5. Hva kan kunstneren ha ønsket at du skulle føle?

    Ditt svar

    Skriv et kort avsnitt om dette kunstverket. Bruk informasjonen fra de tidligere delene av denne guiden og svarene dine ovenfor.

    Spørsmål og svar

    Hvem er kunstneren bak "Pearn street,"?

    Kunstneren bak "Pearn street," er Adrianus Eversen. Verket er katalogisert under Adrianus Eversen sitt navn.

    Hva er lysstyrken til "Pearn street," av Adrianus Eversen?

    Luminansen som er registrert for "Pearn street," av Adrianus Eversen er Dark.

    Kan jeg se "Pearn street," av Adrianus Eversen under ulike lysforhold?

    "Pearn street," kan undersøkes lag for lag på verkets Røntgen-side, en visning inspirert av en konservators lysbord med elleve optiske avlesninger av bildet.