Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Adriaen van Ostade de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Adriaen van Ostade: cifrele care contează
Peasant at a Window este pictura cea mai vizionată a lui Adriaen van Ostade: 600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 6% din totalul vizualizărilor artistului. Urmează The Schoolmaster și Drinking Figures And Crying Children. În total 11.400 vizite: 1.400 la pagina artistului și 10.000 la picturi. În scădere cu 50% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 cu 9.600 vizite. Distribuție pe dispozitive: dispozitive de navigare (96%), telefoane mobile (3%) și tablete (2%). Nostalgic (Atmosferă) este stilul preferat: 38% din vizite, 0% din catalog.
Top 10 picturi ale lui Adriaen van Ostade după numărul de vizite
Clasificat în funcție de vizitele pe AllPaintingsStore.com din ultimele douăsprezece luni, nu după scorul catalogului. Locul 1 este pictura lui Adriaen van Ostade pe care oamenii o deschid cel mai des.
Care este traficul lunar al paginii Adriaen van Ostade?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează tabelul
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
500
Iul 2026
1.300
8.300
Aug 2026
0
800
Sep 2026
0
400
Care este traficul lunar pentru picturile lui Adriaen van Ostade?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cumpărătorii dintre picturile lui Adriaen van Ostade?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează tabelul
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
50,0%
45,8%
Nostalgic
0,0%
37,5%
Clasic
0,0%
8,3%
Terțoase
50,0%
0,0%
Dramatic
0,0%
4,2%
Jucăuș
0,0%
4,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
25,0%
47,8%
Plin de bucurie
25,0%
26,1%
Melancolic
50,0%
8,7%
Reconfortant
0,0%
13,0%
Tensiune și neliniște
0,0%
4,3%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
60,0%
65,7%
Umbră difuză
10,0%
13,9%
Lumină moderată
18,0%
9,3%
Echilibru luminos
6,0%
8,3%
Luminos
6,0%
2,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
60,0%
41,7%
Culori discrete
28,0%
39,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
10,0%
15,7%
Culori clar saturate
2,0%
2,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
71,7%
75,8%
Culori neutre
17,4%
18,2%
Nuanțe închise
6,5%
5,1%
Monocrom
2,2%
1,0%
Culori pastelate
2,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
68,0%
61,1%
Echilibrat
30,0%
36,1%
Vibrant
2,0%
2,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
26,0%
33,3%
Nuanțe blânde
30,0%
18,5%
Echilibrat
10,0%
12,0%
Contrast accentuat
8,0%
10,2%
Contrast maxim
26,0%
25,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
0,9%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
3,7%
Armonie echilibrată
6,0%
5,6%
Unitate cromatică puternică
42,0%
53,7%
Paletă unitară
44,0%
36,1%
Cum evoluează cele mai populare picturi ale lui Adriaen van Ostade lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează tabelul
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Portrait of a Boy
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Scholar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Peasant at a Window
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
0
In a Tavern
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Merrymakers in an Inn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Interior of a Tavern
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Peasants in an Inn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Children Playing in a Barn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Room in an Inn with Peasant…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Interior of an Inn with Thr…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Telefoane sau computere: de pe ce dispozitiv a navigat Adriaen van Ostade?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează tabelul
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
10.900
95,6%
telefoane mobile
300
2,6%
tablete
200
1,8%
Care este distribuția pe limbi a audienței lui Adriaen van Ostade?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează tabelul
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
100
100,0%
Care sunt vizitele zilnice la Adriaen van Ostade și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează tabelul
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
0
Joi 24 Sep
100
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct (previzualizare)
200
Joi 15 Oct (previzualizare)
200
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
300
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
200
Joi 22 Oct (previzualizare)
200
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
300
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
300
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
400
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Cereri de informații despre Adriaen van Ostade
Care este pictură cea mai vizionată a lui Adriaen van Ostade?
Peasant at a Window, cu 600 vizualizări sau 6% din totalul vizualizărilor. Lista completă ocupă locul 10.
Câte vizite primește Adriaen van Ostade pe AllPaintingsStore.com?
11.400 în ultimele douăsprezece luni (1.400 pe pagina artistului, 10.000 pe tablouri)
Adriaen van Ostade este vizualizat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele sunt distribuite pe dispozitive de navigare (96%), telefoane mobile (3%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduce cu 96%.
Există un stil al lui Adriaen van Ostade pe care vizitatorii îl preferă?
Da, Nostalgic (Atmosferă): 38% din vizite față de 0% din catalog.