Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Bartolomé Esteban Murillo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Clienții deschid Immaculate Conception of Soult mai des decât orice altă pictură a lui Bartolomé Esteban Murillo: 1.800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 5% din total. Urmează the immaculate conception și The Assumption of the Virgin. Bartolomé Esteban Murillo a primit 34.100 vizualizări: 3.600 pe pagina artistului și 30.500 pentru picturi. Momentul este favorabil: cu 2% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 22.800 vizite. Navighează în Spaniolă (30%), Franceză (30%) și Engleză (10%). Vizite pe dispozitive: dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (21%) și tablete (1%). Preferința este clară: Sacru (Ton emoțional) atrage 64% din vizite, deși reprezintă doar 30% din catalog.
Bartolomé Esteban Murillo: primele 10 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează
Cele 10 picturi ale lui Bartolomé Esteban Murillo cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.
Cum se modifică vizitele pe pagina lui Bartolomé Esteban Murillo în funcție de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Deschide cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
700
Iul 2026
1.100
21.700
Aug 2026
100
5.100
Sep 2026
2.300
3.000
Cum evoluează vizualizările picturilor lui Bartolomé Esteban Murillo pe lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce picturi ale lui Bartolomé Esteban Murillo corespund preferințelor cumpărătorilor?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Deschide cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Eteric
40,0%
42,7%
Dramatic
10,0%
20,3%
Serenitate
10,0%
11,5%
Liniște
20,0%
6,2%
Elegant
10,0%
5,7%
Inspirațional
0,0%
5,2%
Romantic
10,0%
3,6%
Mistic
0,0%
2,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
30,0%
64,1%
Contemplativă
0,0%
9,4%
Tranchil
20,0%
7,8%
Dramatic
0,0%
3,6%
Liniștit
10,0%
2,6%
Eteric
10,0%
2,6%
Nostalgic
10,0%
2,6%
Melancolic
0,0%
2,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
62,0%
47,5%
Umbră difuză
20,0%
33,7%
Lumină moderată
12,0%
15,8%
Echilibru luminos
6,0%
2,9%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
27,6%
Culori discrete
28,0%
34,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
28,0%
28,1%
Culori clar saturate
4,0%
10,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
88,4%
83,9%
Nuanțe închise
4,7%
12,5%
Culori neutre
7,0%
3,2%
Monocrom
0,0%
0,3%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
48,0%
38,7%
Echilibrat
52,0%
53,4%
Vibrant
0,0%
7,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
14,0%
3,2%
Nuanțe blânde
18,0%
13,5%
Echilibrat
18,0%
9,1%
Contrast accentuat
24,0%
22,6%
Contrast maxim
26,0%
51,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
6,7%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
5,0%
Armonie echilibrată
24,0%
12,9%
Unitate cromatică puternică
48,0%
57,5%
Paletă unitară
14,0%
17,9%
Ce picturi ale lui Bartolomé Esteban Murillo au atras interesul, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Deschide cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Întoarcerea fiului pierdut
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
100
Immaculate Conception of So…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
300
The Holy Family with the Li…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Four Figures on a Step
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
100
Baptism of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
0
The Immaculate Conception (…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
A Knight of Alcántara or Ca…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Virgin and Child in Glory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Adoration of the Magi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Le jeune mendiant
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței lui Bartolomé Esteban Murillo?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Deschide cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
26.500
77,7%
telefoane mobile
7.100
20,8%
tablete
500
1,5%
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Bartolomé Esteban Murillo?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Deschide cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
900
30,0%
Franceză
900
30,0%
Engleză
300
10,0%
Ungară
200
6,7%
Italiană
200
6,7%
Slovacă
200
6,7%
Portugheză
100
3,3%
Rusă
100
3,3%
Suedeză
100
3,3%
Câte vizite zilnice primește Bartolomé Esteban Murillo și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Deschide cifrele
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
100
Vin 25 Sep
200
Sâm 26 Sep
400
Dum 27 Sep
300
Lun 28 Sep
900
Mar 29 Sep
300
Mie 30 Sep
400
Joi 1 Oct
900
Vin 2 Oct
100
Sâm 3 Oct
400
Dum 4 Oct
300
Lun 5 Oct
400
Mar 6 Oct
900
Mie 7 Oct
600
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
700
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
800
Mie 14 Oct
300
Joi 15 Oct (previzualizare)
400
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
300
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
500
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
300
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
300
Lun 26 Oct (previzualizare)
300
Mar 27 Oct (previzualizare)
500
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
300
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
300
Lun 2 Noi (previzualizare)
300
Mar 3 Noi (previzualizare)
500
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Despre Bartolomé Esteban Murillo pe AllPaintingsStore.com
Care este pictura lui Bartolomé Esteban Murillo care are cele mai multe vizualizări?
Immaculate Conception of Soult: 1.800 vizualizări, 5% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Care este dimensiunea audienței lui Bartolomé Esteban Murillo?
34.100 vizite în ultimele douăsprezece luni, 3.600 pe pagina artistului și 30.500 pe picturi.
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Bartolomé Esteban Murillo?
Distribuția vizitelor este dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (21%) și tablete (1%); dispozitive de navigare ocupă prima poziție cu 78%.
În ce limbi citesc cumpărătorii despre Bartolomé Esteban Murillo?
În Spaniolă (30%), Franceză (30%) și Engleză (10%). Spaniolă: 30%.
Ce stil de pictură al lui Bartolomé Esteban Murillo atrage cumpărătorii?
Picturi Sacru (Ton emoțional): 64% din vizite, 30% din catalog.