Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Carlo Cignani de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Carlo Cignani: perspectiva cumpărătorilor
Clienții deschid Der Triumph Amors. Ol Auf Leinwand mai des decât orice altă pictură a lui Carlo Cignani: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 17% din total. Urmează Jupiter și Moise Sauve Des Eaux, Tableau Attribue A Carlo Cignani. Carlo Cignani a primit 1.700 vizualizări: 500 pe pagina artistului și 1.200 pentru picturi. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 1.600 vizite. Preferința este clară: Romantic (Ton emoțional) atrage 100% din vizite, deși reprezintă doar 43% din catalog.
Carlo Cignani: primele 10 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează
Cele 10 picturi ale lui Carlo Cignani cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.
Cum se modifică vizitele pe pagina lui Carlo Cignani în funcție de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Deschide cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
500
1.100
Aug 2026
0
0
Sep 2026
0
100
Cum evoluează vizualizările picturilor lui Carlo Cignani pe lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce picturi ale lui Carlo Cignani corespund preferințelor cumpărătorilor?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Deschide cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
42,9%
50,0%
Romantic
28,6%
50,0%
Clasic
14,3%
0,0%
Dramatic
14,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Romantic
42,9%
100,0%
Liniștit
14,3%
0,0%
Dramatic
14,3%
0,0%
Contemplativă
14,3%
0,0%
Sobru
14,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
41,2%
38,9%
Umbră difuză
26,5%
33,3%
Lumină moderată
26,5%
27,8%
Echilibru luminos
2,9%
0,0%
Luminos
2,9%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
23,5%
27,8%
Culori discrete
29,4%
16,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
41,2%
44,4%
Culori clar saturate
5,9%
11,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
74,2%
72,2%
Nuanțe închise
9,7%
16,7%
Culori neutre
9,7%
5,6%
Monocrom
6,5%
5,6%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
38,2%
38,9%
Echilibrat
55,9%
50,0%
Vibrant
5,9%
11,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
26,5%
16,7%
Nuanțe blânde
26,5%
16,7%
Echilibrat
14,7%
11,1%
Contrast accentuat
14,7%
33,3%
Contrast maxim
17,6%
22,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,8%
11,1%
Paletă de culori delicate mixate
2,9%
5,6%
Armonie echilibrată
8,8%
27,8%
Unitate cromatică puternică
44,1%
33,3%
Paletă unitară
35,3%
22,2%
Ce picturi ale lui Carlo Cignani au atras interesul, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Deschide cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Venus with Cherubs
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Joseph and Potiphar's Wife
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Charity
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Shepherd and Shepherdess
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Marcello Malpig…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jupiter
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jupiter
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jupiter
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Penitent Magdalen
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Affresco Di Carlo Cignani N…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Carlo Cignani?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Deschide cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Cehă
100
100,0%
Câte vizite zilnice primește Carlo Cignani și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Deschide cifrele
Ziua
Vizite
Lun 21 Sep
0
Mar 22 Sep
0
Mie 23 Sep
0
Joi 24 Sep
100
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct (previzualizare)
0
Mar 13 Oct (previzualizare)
0
Mie 14 Oct (previzualizare)
0
Joi 15 Oct (previzualizare)
200
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
200
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
200
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Despre Carlo Cignani pe AllPaintingsStore.com
Care este pictura lui Carlo Cignani care are cele mai multe vizualizări?
Der Triumph Amors. Ol Auf Leinwand: 300 vizualizări, 17% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Care este dimensiunea audienței lui Carlo Cignani?
1.700 vizite în ultimele douăsprezece luni, 500 pe pagina artistului și 1.200 pe picturi.
Ce stil de pictură al lui Carlo Cignani atrage cumpărătorii?
Picturi Romantic (Ton emoțional): 100% din vizite, 43% din catalog.