Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Charles Pears de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Charles Pears: perspectiva cumpărătorilor
Clienții deschid A Ship of the Queen Elizabeth Class mai des decât orice altă pictură a lui Charles Pears: 200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 12% din total. Urmează The Wandsworth Gas Company Collier 'Chessington' Moving Upstream on the Thames, near the Houses of Parliament, c.1948 și Great Western Railway Steamer 'St Helier' Evacuating Troops, Dunkirk, 1 June 1940. Charles Pears a primit 2.200 vizualizări: 500 pe pagina artistului și 1.700 pentru picturi. Momentul de impuls s-a încetinit: cu 67% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 1.800 vizite. Preferința este clară: Contrast accentuat (Contrast) atrage 18% din vizite, deși reprezintă doar 6% din catalog.
Charles Pears: primele 10 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează
Cele 10 picturi ale lui Charles Pears cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.
-
1
A Ship of the Queen Elizabeth Class
200 vizualizări · 11,8%
-
2
The Wandsworth Gas Company Collier 'Chessington' Moving Upstream on the Thames, near the Houses of Parliament, c.1948, 1948
100 vizualizări · 5,9%
-
3
Great Western Railway Steamer 'St Helier' Evacuating Troops, Dunkirk, 1 June 1940, 1940
100 vizualizări · 5,9%
-
4
Isle of Man Peel Castle (British Railways poster artwork), 1949
100 vizualizări · 5,9%
-
5
A Boarding Party of Royal Naval Reserve Men Going Aboard a Prize under Searchlight, 1918
100 vizualizări · 5,9%
-
6
Steam Pinnaces at Hawkes Pier, 1918
100 vizualizări · 5,9%
-
7
Surrender of U 111 to the Trawler 'Lady Shirley'
100 vizualizări · 5,9%
-
8
The Jervis Bay Action, 5 November 1940, 1940
100 vizualizări · 5,9%
-
9
Big and Little HMS 'Glorious' and a Motor Launch at the Island of Inchkeith under Snow, 1918
100 vizualizări · 5,9%
-
10
The Gate Ship at Granton Painted Scarlet to Indicate the Port Entrance through One of the Barriers across the Firth of Forth, 1918
100 vizualizări · 5,9%
Cum se modifică vizitele pe pagina lui Charles Pears în funcție de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Deschide cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 200 | 1.600 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
Cum evoluează vizualizările picturilor lui Charles Pears pe lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce picturi ale lui Charles Pears corespund preferințelor cumpărătorilor?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Deschide cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 10,0% | 11,8% |
| Umbră difuză | 16,0% | 17,6% |
| Lumină moderată | 34,0% | 35,3% |
| Echilibru luminos | 34,0% | 29,4% |
| Luminos | 6,0% | 5,9% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 48,0% | 52,9% |
| Culori discrete | 28,0% | 29,4% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 16,0% | 17,6% |
| Culori clar saturate | 8,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 58,3% | 60,0% |
| Nuanțe pământii | 22,2% | 30,0% |
| Nuanțe închise | 11,1% | 0,0% |
| Monocrom | 8,3% | 10,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 36,0% | 47,1% |
| Echilibrat | 54,0% | 47,1% |
| Vibrant | 10,0% | 5,9% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 44,0% | 35,3% |
| Nuanțe blânde | 36,0% | 47,1% |
| Echilibrat | 6,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 6,0% | 17,6% |
| Contrast maxim | 8,0% | 0,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 38,0% | 41,2% |
| Paletă de culori delicate mixate | 16,0% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 12,0% | 23,5% |
| Unitate cromatică puternică | 16,0% | 23,5% |
| Paletă unitară | 18,0% | 11,8% |
Ce picturi ale lui Charles Pears au atras interesul, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Deschide cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Wandsworth Gas Company… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Moonlight Barque | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An Officer of a Motor Launc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Battleship în Suez Canală,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Steam Pinnaces at Hawkes Pi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Sinking of the 'Scharnhorst… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Southern Railway Steamers a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| London (Great Western Railw… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sinking of Great Western Ra… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Pool of London during D… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Charles Pears?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Deschide cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Spaniolă | 400 | 100,0% |
Câte vizite zilnice primește Charles Pears și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Deschide cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 500 |
| Dum 4 Oct | 200 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 200 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 200 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 200 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 200 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
Despre Charles Pears pe AllPaintingsStore.com
Care este pictura lui Charles Pears care are cele mai multe vizualizări?
- A Ship of the Queen Elizabeth Class: 200 vizualizări, 12% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Care este dimensiunea audienței lui Charles Pears?
- 2.200 vizite în ultimele douăsprezece luni, 500 pe pagina artistului și 1.700 pe picturi.
Ce stil de pictură al lui Charles Pears atrage cumpărătorii?
- Picturi Contrast accentuat (Contrast): 18% din vizite, 6% din catalog.