Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Charles Sprague Pearce de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Charles Sprague Pearce: perspectiva cumpărătorilor
Clienții deschid The Masquerade Ball mai des decât orice altă pictură a lui Charles Sprague Pearce: 500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 18% din total. Urmează Heartbreak (also known as Peines de Coeur) și C S The Death of the First Born. Charles Sprague Pearce a primit 2.900 vizualizări: 400 pe pagina artistului și 2.500 pentru picturi. Momentul de impuls s-a încetinit: cu 33% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 1.900 vizite. Preferința este clară: Umbră difuză (Luminanță) atrage 39% din vizite, deși reprezintă doar 18% din catalog.
Charles Sprague Pearce: primele 10 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează
Cele 10 picturi ale lui Charles Sprague Pearce cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.
-
1
The Masquerade Ball
500 vizualizări · 17,9%
-
2
Heartbreak (also known as Peines de Coeur), 1884
200 vizualizări · 7,1%
-
3
C S The Death of the First Born
200 vizualizări · 7,1%
-
4
Young Brittany Girl
200 vizualizări · 7,1%
-
5
The Letter
200 vizualizări · 7,1%
-
6
Lady with a Fan, (painting), 1883
100 vizualizări · 3,6%
-
7
Lamentations Over the Death of the First Born of Egypt, (painting), 1877
100 vizualizări · 3,6%
-
8
Girl by a Path (also known as Solitude), 1889
100 vizualizări · 3,6%
-
9
Mother and Child, 1880
100 vizualizări · 3,6%
-
10
Paul Wayland Bartlett, 1890
100 vizualizări · 3,6%
Cum se modifică vizitele pe pagina lui Charles Sprague Pearce în funcție de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Deschide cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 400 | 1.500 |
| Aug 2026 | 0 | 600 |
| Sep 2026 | 0 | 400 |
Cum evoluează vizualizările picturilor lui Charles Sprague Pearce pe lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce picturi ale lui Charles Sprague Pearce corespund preferințelor cumpărătorilor?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Deschide cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 26,0% | 25,0% |
| Umbră difuză | 18,0% | 39,3% |
| Lumină moderată | 26,0% | 21,4% |
| Echilibru luminos | 30,0% | 14,3% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 30,0% | 17,9% |
| Culori discrete | 40,0% | 35,7% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 24,0% | 28,6% |
| Culori clar saturate | 6,0% | 17,9% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 50,0% | 57,1% |
| Culori neutre | 41,7% | 19,1% |
| Nuanțe închise | 8,3% | 23,8% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 36,0% | 25,0% |
| Echilibrat | 54,0% | 57,1% |
| Vibrant | 10,0% | 17,9% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 16,0% | 14,3% |
| Echilibrat | 22,0% | 21,4% |
| Contrast accentuat | 20,0% | 35,7% |
| Contrast maxim | 38,0% | 28,6% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 4,0% | 7,1% |
| Paletă de culori delicate mixate | 20,0% | 14,3% |
| Armonie echilibrată | 10,0% | 10,7% |
| Unitate cromatică puternică | 46,0% | 32,1% |
| Paletă unitară | 20,0% | 35,7% |
Ce picturi ale lui Charles Sprague Pearce au atras interesul, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Deschide cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Heartbreak (also known as P… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Lady with a Fan, (painting) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mother and Child | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| L'Italienne (also known as… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moments of Thoughtfulness | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Decapitation of St. John th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| C S The Death of the First… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| The Masquerade Ball | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 |
| The Shawl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mourzouk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Charles Sprague Pearce?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Deschide cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 100 | 100,0% |
Câte vizite zilnice primește Charles Sprague Pearce și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Deschide cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 100 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 100 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 100 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
Despre Charles Sprague Pearce pe AllPaintingsStore.com
Care este pictura lui Charles Sprague Pearce care are cele mai multe vizualizări?
- The Masquerade Ball: 500 vizualizări, 18% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Care este dimensiunea audienței lui Charles Sprague Pearce?
- 2.900 vizite în ultimele douăsprezece luni, 400 pe pagina artistului și 2.500 pe picturi.
Ce stil de pictură al lui Charles Sprague Pearce atrage cumpărătorii?
- Picturi Umbră difuză (Luminanță): 39% din vizite, 18% din catalog.