Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Cimabue de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Cimabue: cifrele care contează
Crucifix este pictura cea mai vizionată a lui Cimabue: 7.900 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 30% din totalul vizualizărilor artistului. Urmează Sfântul Francisc de Assisi (detaliu) și The Madonna in Majesty (Maestà). În total 54.300 vizite: 33.300 la pagina artistului și 21.000 la picturi. În creștere cu 4% între Sep 2026 și Oct 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 cu 15.700 vizite. Limbi principale: Italiană (21%), Engleză (17%) și Spaniolă (13%). Țările principale: Italia (23%), Coreea de Sud (8%) și Germania (5%). Distribuție pe dispozitive: dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (30%) și tablete (6%). Echilibrat (Intensitatea culorii) este stilul preferat: 76% din vizite, 40% din catalog.
Top 10 picturi ale lui Cimabue după numărul de vizite
Clasificat în funcție de vizitele pe AllPaintingsStore.com din ultimele douăsprezece luni, nu după scorul catalogului. Locul 1 este pictura lui Cimabue pe care oamenii o deschid cel mai des.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează tabelul
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
400
Iul 2026
7.000
8.700
Aug 2026
7.400
1.900
Sep 2026
11.200
3.000
Oct 2026
7.700
7.000
Care este traficul lunar pentru picturile lui Cimabue?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cumpărătorii dintre picturile lui Cimabue?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează tabelul
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
21,4%
49,6%
Liniște
7,1%
30,0%
Dramatic
21,4%
11,9%
Elegant
21,4%
6,9%
Eteric
11,9%
1,1%
Mistic
9,5%
0,0%
Romantic
4,8%
0,4%
Clasic
2,4%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
50,0%
41,9%
Contemplativă
7,1%
30,0%
Liniștit
11,9%
10,0%
Melancolic
11,9%
10,0%
Tranchil
9,5%
4,2%
Romantic
4,8%
1,9%
Sobru
2,4%
1,9%
Tensiune și neliniște
2,4%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
8,0%
31,3%
Umbră difuză
26,0%
23,4%
Lumină moderată
38,0%
9,8%
Echilibru luminos
24,0%
5,3%
Luminos
4,0%
30,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
4,0%
0,4%
Culori discrete
10,0%
32,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
36,0%
47,2%
Culori clar saturate
48,0%
18,1%
Culoare intensă
2,0%
1,9%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
46,0%
45,7%
Culori neutre
16,0%
34,0%
Nuanțe închise
30,0%
20,4%
Culori pastelate
8,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
4,0%
0,0%
Echilibrat
40,0%
76,2%
Vibrant
56,0%
23,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
30,0%
5,7%
Nuanțe blânde
26,0%
38,1%
Echilibrat
10,0%
2,6%
Contrast accentuat
10,0%
7,5%
Contrast maxim
24,0%
46,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
0,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
2,0%
3,8%
Armonie echilibrată
8,0%
1,9%
Unitate cromatică puternică
50,0%
80,0%
Paletă unitară
40,0%
14,3%
Cum evoluează cele mai populare picturi ale lui Cimabue lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează tabelul
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Madonna and Child Enthroned…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Umilinirea lui Hristos
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Crucifix
0
0
0
0
0
0
0
0
2.600
300
1.000
2.800
Sfântul Francisc de Assisi…
0
0
0
0
0
0
0
100
300
1.300
900
2.400
Madonna în Majestate (detal…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
200
Magna Domina (în Cornul Mar…
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
100
Crucifix
0
0
0
0
0
0
0
100
100
100
0
100
Crucifix
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
100
400
Apocalyptical Christ (detai…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Enthroned Madonna with Ange…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane sau computere: de pe ce dispozitiv a navigat Cimabue?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează tabelul
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
34.800
64,1%
telefoane mobile
16.100
29,7%
tablete
3.400
6,3%
Care este distribuția pe limbi a audienței lui Cimabue?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează tabelul
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
1.600
21,3%
Engleză
1.300
17,3%
Spaniolă
1.000
13,3%
Rusă
700
9,3%
Germană
600
8,0%
Koreană
600
8,0%
Portugheză
500
6,7%
Greacă
300
4,0%
Cehă
200
2,7%
Franceză
200
2,7%
Care sunt vizitele zilnice la Cimabue și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează tabelul
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
400
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
400
Mar 20 Oct
600
Mie 21 Oct
400
Joi 22 Oct
500
Vin 23 Oct
300
Sâm 24 Oct
600
Dum 25 Oct
200
Lun 26 Oct
800
Mar 27 Oct
200
Mie 28 Oct
600
Joi 29 Oct
600
Vin 30 Oct
200
Sâm 31 Oct
800
Dum 1 Noi
2.500
Lun 2 Noi
600
Mar 3 Noi
900
Mie 4 Noi
700
Joi 5 Noi
800
Vin 6 Noi
700
Sâm 7 Noi (previzualizare)
1.200
Dum 8 Noi (previzualizare)
2.000
Lun 9 Noi (previzualizare)
1.200
Mar 10 Noi (previzualizare)
1.100
Mie 11 Noi (previzualizare)
1.100
Joi 12 Noi (previzualizare)
1.300
Vin 13 Noi (previzualizare)
800
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.400
Dum 15 Noi (previzualizare)
2.300
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.400
Mar 17 Noi (previzualizare)
1.300
Mie 18 Noi (previzualizare)
1.300
Joi 19 Noi (previzualizare)
1.500
Vin 20 Noi (previzualizare)
1.000
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.600
Dum 22 Noi (previzualizare)
2.600
Lun 23 Noi (previzualizare)
1.600
Mar 24 Noi (previzualizare)
1.500
Mie 25 Noi (previzualizare)
1.500
Joi 26 Noi (previzualizare)
1.700
Vin 27 Noi (previzualizare)
1.100
Cereri de informații despre Cimabue
Care este pictură cea mai vizionată a lui Cimabue?
Crucifix, cu 7.900 vizualizări sau 30% din totalul vizualizărilor. Lista completă ocupă locul 10.
Câte vizite primește Cimabue pe AllPaintingsStore.com?
54.300 în ultimele douăsprezece luni (33.300 pe pagina artistului, 21.000 pe tablouri)
Cimabue este vizualizat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele sunt distribuite pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (30%) și tablete (6%); dispozitive de navigare conduce cu 64%.
Ce limbi sunt utilizate pentru navigarea paginii lui Cimabue?
Italiană (21%), Engleză (17%) și Spaniolă (13%). Italiană conduce cu 21%.
Există un stil al lui Cimabue pe care vizitatorii îl preferă?
Da, Echilibrat (Intensitatea culorii): 76% din vizite față de 40% din catalog.