Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui David Burliuk de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
David Burliuk: cererea într-o privire
Cea mai vizionată pictură a lui David Burliuk pe AllPaintingsStore.com în ultimul an este Eilshemius in his Studio: 1.000 vizualizări, reprezentând 6% din totalul vizualizărilor artistului. Următorul în cerere: Peasant and horse și Orchestra. David Burliuk a generat în total 15.200 vizite, dintre care 1.300 pe pagina artistului și 13.900 pe picturi individuale. Cererea s-a diminuat: vizitele au scăzut cu 87%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026, cu 12.300 vizite. Clienții navighează pe dispozitive de navigare (95%), telefoane mobile (5%) și tablete (1%). Clienții tind spre Echilibru luminos (Luminanță): 26% din vizite, față de 18% din catalogul artistului.
Cele 10 picturi ale lui David Burliuk pe care cumpărătorii le deschid cel mai des
Un clasament al cererii în funcție de vizitele reale din ultimele douăsprezece luni pe AllPaintingsStore.com: cele 10 picturi ale lui David Burliuk au fost cele mai vizitate, în ordine descrescătoare.
-
1
Eilshemius in his Studio, 1935
1.000 vizualizări · 6,1%
-
2
Peasant and horse, 1910
500 vizualizări · 3,0%
-
3
Orchestra, 1957
500 vizualizări · 3,0%
-
4
New York
500 vizualizări · 3,0%
-
5
A horse-lightning, 1907
300 vizualizări · 1,8%
-
6
Majorca, Spain
300 vizualizări · 1,8%
-
7
Still life with roses and fruits, 1933
200 vizualizări · 1,2%
-
8
View of the Water (Rural landscape with a lake), 1947
200 vizualizări · 1,2%
-
9
Fifty-thousand-years-old woman on Mars, 1922
200 vizualizări · 1,2%
-
10
Composition with sickle, 1917
200 vizualizări · 1,2%
Ce nivel de interes are David Burliuk în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi datele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 300 |
| Iul 2026 | 500 | 11.800 |
| Aug 2026 | 500 | 1.800 |
| Sep 2026 | 300 | 0 |
Câte vizualizări au picturile lui David Burliuk?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi aleg cumpărătorii lui David Burliuk?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi datele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 6,0% | 6,7% |
| Umbră difuză | 20,0% | 25,4% |
| Lumină moderată | 54,0% | 39,4% |
| Echilibru luminos | 18,0% | 26,1% |
| Luminos | 2,0% | 2,4% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 8,0% | 4,2% |
| Culori discrete | 46,0% | 40,6% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 30,0% | 34,5% |
| Culori clar saturate | 14,0% | 19,4% |
| Culoare intensă | 2,0% | 1,2% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 45,7% | 41,6% |
| Nuanțe pământii | 31,4% | 36,5% |
| Nuanțe închise | 20,0% | 21,9% |
| Natură | 2,9% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 12,0% | 6,7% |
| Echilibrat | 66,0% | 67,3% |
| Vibrant | 22,0% | 26,1% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 6,0% | 7,3% |
| Nuanțe blânde | 16,0% | 20,0% |
| Echilibrat | 28,0% | 11,5% |
| Contrast accentuat | 26,0% | 32,1% |
| Contrast maxim | 24,0% | 29,1% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 60,0% | 49,7% |
| Paletă de culori delicate mixate | 14,0% | 20,0% |
| Armonie echilibrată | 8,0% | 11,5% |
| Unitate cromatică puternică | 16,0% | 15,2% |
| Paletă unitară | 2,0% | 3,6% |
Ce picturi ale lui David Burliuk sunt solicitate, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi datele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Farm at Bear Mountain | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| On the Road | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tea Time | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shells and Plant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of poet-futurist W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Rainbow | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| In Gloucester | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In Hampton Bays | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Flowers in Blue Pitcher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosesc cumpărătorii pentru a vizualiza lucrările lui David Burliuk?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi datele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 14.400 | 94,7% |
| telefoane mobile | 700 | 4,6% |
| tablete | 100 | 0,7% |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui David Burliuk?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi datele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 300 | 100,0% |
Care sunt vizitele zilnice la David Burliuk și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi datele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 500 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 100 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 400 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 100 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 400 |
| Mar 13 Oct | 200 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 400 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 400 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 500 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 200 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 100 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 100 |
David Burliuk: întrebări frecvente
Care sunt cele mai căutate picturi ale lui David Burliuk?
- Eilshemius in his Studio conduce cu 1.000 vizualizări (6% din totalul vizualizărilor lui David Burliuk). Clasamentul de mai sus prezintă top 10.
Ce nivel de interes există pentru David Burliuk?
- 15.200 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.300 pe pagina artistului și 13.900 pe picturile individuale.
Pe ce dispozitive navighează cumpărătorii operele lui David Burliuk?
- Clienții navighează de pe dispozitive de navigare (95%), telefoane mobile (5%) și tablete (1%); dispozitive de navigare generează 95% din vizite.
Ce tip de pictură a lui David Burliuk preferă cumpărătorii?
- Echilibru luminos (Luminanță): 26% din vizitele pentru 18% din catalog.