Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Duncan Macgregor Whyte de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Duncan Macgregor Whyte: cererea într-o privire
Cea mai vizionată pictură a lui Duncan Macgregor Whyte pe AllPaintingsStore.com în ultimul an este The Artist's Son Bunty, The Shinty Boy: 300 vizualizări, reprezentând 25% din totalul vizualizărilor artistului. Următorul în cerere: Dugald McIsaac, Provost of Oban (1905–1908) și Professor Thorpe Davie. Duncan Macgregor Whyte a generat în total 1.800 vizite, dintre care 600 pe pagina artistului și 1.200 pe picturi individuale. Cererea s-a diminuat: vizitele au scăzut cu 50%, de la Sep 2026 la Oct 2026. Luna de vârf: Iul 2026, cu 500 vizite. Clienții tind spre Nostalgic (Atmosferă): 60% din vizite, față de 33% din catalogul artistului.
Cele 9 picturi ale lui Duncan Macgregor Whyte pe care cumpărătorii le deschid cel mai des
Un clasament al cererii în funcție de vizitele reale din ultimele douăsprezece luni pe AllPaintingsStore.com: cele 9 picturi ale lui Duncan Macgregor Whyte au fost cele mai vizitate, în ordine descrescătoare.
-
1
The Artist's Son Bunty, The Shinty Boy, 1922
300 vizualizări · 25,0%
-
2
Dugald McIsaac, Provost of Oban (1905–1908)
200 vizualizări · 16,7%
-
3
Professor Thorpe Davie, 1923
100 vizualizări · 8,3%
-
4
An Traigh Shiar, 1948
100 vizualizări · 8,3%
-
5
The Last Rays of Day, 1947
100 vizualizări · 8,3%
-
6
Stalla Hunisgeir, 1949
100 vizualizări · 8,3%
-
7
No.2, Cottars on 'The Land'
100 vizualizări · 8,3%
-
8
No.4, Crofters, Balephuil
100 vizualizări · 8,3%
-
9
Cattle on the Shore below Caenn a' Mhara
100 vizualizări · 8,3%
Ce nivel de interes are Duncan Macgregor Whyte în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi datele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 200 | 0 |
| Iul 2026 | 100 | 400 |
| Aug 2026 | 200 | 300 |
| Sep 2026 | 100 | 300 |
| Oct 2026 | 0 | 200 |
Câte vizualizări au picturile lui Duncan Macgregor Whyte?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi aleg cumpărătorii lui Duncan Macgregor Whyte?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi datele
| Atmosferă | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nostalgic | 33,3% | 60,0% |
| Clasic | 33,3% | 20,0% |
| Serenitate | 33,3% | 20,0% |
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nostalgic | 33,3% | 60,0% |
| Impunător | 33,3% | 20,0% |
| Tranchil | 33,3% | 20,0% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 31,2% | 50,0% |
| Umbră difuză | 6,2% | 8,3% |
| Lumină moderată | 12,5% | 16,7% |
| Echilibru luminos | 50,0% | 25,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 43,8% | 41,7% |
| Culori discrete | 50,0% | 58,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 6,2% | 0,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 56,2% | 66,7% |
| Echilibrat | 43,8% | 33,3% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 31,2% | 41,7% |
| Nuanțe blânde | 56,2% | 58,3% |
| Echilibrat | 6,2% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 6,2% | 0,0% |
| Contrast maxim | 0,0% | 0,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 25,0% | 25,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 18,8% | 25,0% |
| Armonie echilibrată | 18,8% | 8,3% |
| Unitate cromatică puternică | 37,5% | 41,7% |
| Paletă unitară | 0,0% | 0,0% |
Ce picturi ale lui Duncan Macgregor Whyte sunt solicitate, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi datele
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Last Rays of Day | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Artist's Son Bunty, The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 | 0 | 0 |
| Professor Thorpe Davie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| No.4, Crofters, Balephuil | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| No.2, Cottars on 'The Land' | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Tigh Chaluim (Callum's Hous… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Malcolm Macleod | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sgeir Bheag The Little Reef | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Stalla Hunisgeir | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Provost Hugh MacGowan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Duncan Macgregor Whyte?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care sunt vizitele zilnice la Duncan Macgregor Whyte și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi datele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 100 |
| Lun 19 Oct | 0 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 0 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 200 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 0 |
| Mie 4 Noi | 0 |
| Joi 5 Noi | 100 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 200 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 200 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 300 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 26 Noi (previzualizare) | 100 |
Duncan Macgregor Whyte: întrebări frecvente
Care sunt cele mai căutate picturi ale lui Duncan Macgregor Whyte?
- The Artist's Son Bunty, The Shinty Boy conduce cu 300 vizualizări (25% din totalul vizualizărilor lui Duncan Macgregor Whyte). Clasamentul de mai sus prezintă top 9.
Ce nivel de interes există pentru Duncan Macgregor Whyte?
- 1.800 vizite în ultimele douăsprezece luni: 600 pe pagina artistului și 1.200 pe picturile individuale.
Ce tip de pictură a lui Duncan Macgregor Whyte preferă cumpărătorii?
- Nostalgic (Atmosferă): 60% din vizitele pentru 33% din catalog.