Édouard ManetStatistici privind cererea și vizitatorii
1832
–
1883
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Édouard Manet de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Édouard Manet: cererea într-o privire
Cea mai vizionată pictură a lui Édouard Manet pe AllPaintingsStore.com în ultimul an este Olympia: 43.200 vizualizări, reprezentând 16% din totalul vizualizărilor artistului. Următorul în cerere: Un Bar la Folies-Bergère și Le Déjeuner sur l'herbe. Édouard Manet a generat în total 295.000 vizite, dintre care 49.200 pe pagina artistului și 245.800 pe picturi individuale. Cererea este în creștere: vizualizările au crescut cu 30% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026, cu 160.200 vizite. Cumpărătorii navighează în Engleză (22%), Germană (14%) și Poloneză (12%). Interesul provine în principal din Germania (25%), Suedia (11%) și Franţa (9%). Clienții navighează pe dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (31%) și tablete (3%). Clienții tind spre Dramatic (Atmosferă): 32% din vizite, față de 12% din catalogul artistului.
Cele 10 picturi ale lui Édouard Manet pe care cumpărătorii le deschid cel mai des
Un clasament al cererii în funcție de vizitele reale din ultimele douăsprezece luni pe AllPaintingsStore.com: cele 10 picturi ale lui Édouard Manet au fost cele mai vizitate, în ordine descrescătoare.
Ce nivel de interes are Édouard Manet în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi datele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
500
5.200
Iul 2026
13.000
147.200
Aug 2026
15.400
40.700
Sep 2026
20.300
52.700
Câte vizualizări au picturile lui Édouard Manet?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi aleg cumpărătorii lui Édouard Manet?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi datele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
12,2%
31,7%
Elegant
32,6%
25,4%
Nostalgic
4,1%
17,1%
Serenitate
28,6%
13,2%
Liniște
16,3%
8,6%
Romantic
4,1%
1,6%
Clasic
2,0%
1,4%
Terțoase
0,0%
0,3%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
40,0%
25,8%
Melancolic
26,0%
21,5%
Dramatic
0,0%
17,2%
Liniștit
14,0%
9,9%
Misterios
0,0%
7,2%
Tranchil
8,0%
6,3%
Romantic
10,0%
5,4%
Sobru
0,0%
2,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
18,4%
Umbră difuză
28,0%
34,5%
Lumină moderată
36,0%
36,7%
Echilibru luminos
12,0%
7,6%
Luminos
6,0%
2,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
52,5%
Culori discrete
32,0%
27,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
19,2%
Culori clar saturate
4,0%
1,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
50,0%
52,0%
Culori neutre
36,1%
44,6%
Nuanțe închise
8,3%
2,2%
Monocrom
5,6%
1,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
34,0%
35,8%
Echilibrat
60,0%
61,3%
Vibrant
6,0%
2,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
3,8%
Nuanțe blânde
12,0%
8,2%
Echilibrat
10,0%
8,4%
Contrast accentuat
12,0%
20,1%
Contrast maxim
56,0%
59,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
20,9%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
13,7%
Armonie echilibrată
22,0%
15,3%
Unitate cromatică puternică
34,0%
42,7%
Paletă unitară
22,0%
7,4%
Ce picturi ale lui Édouard Manet sunt solicitate, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi datele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Olympia
0
0
0
0
0
0
0
0
100
12.900
14.000
12.600
Le Déjeuner sur l'herbe
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4.900
3.300
5.500
Un Bar la Folies-Bergère
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5.500
4.200
8.200
Calea Ferată
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
700
1.700
Nana
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.800
800
1.500
Déjeuner sur l'herbe
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.200
300
500
Rue Mosnier cu Steaguri
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.300
800
700
Un bar aux Folies Bergère
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
1.200
800
Muzică în grădina Tuileries
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.400
700
1.500
Primăvara (Studiu după Jean…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
300
1.100
Ce dispozitive folosesc cumpărătorii pentru a vizualiza lucrările lui Édouard Manet?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi datele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
193.900
65,7%
telefoane mobile
91.200
30,9%
tablete
9.900
3,4%
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Édouard Manet?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi datele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
7.500
22,1%
Germană
4.700
13,9%
Poloneză
4.000
11,8%
Rusă
3.100
9,1%
Italiană
2.600
7,7%
Suedeză
2.100
6,2%
Spaniolă
2.000
5,9%
Franceză
1.800
5,3%
Bulgară
1.300
3,8%
Cehă
700
2,1%
Care sunt vizitele zilnice la Édouard Manet și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi datele
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
4.200
Joi 24 Sep
4.100
Vin 25 Sep
2.600
Sâm 26 Sep
4.000
Dum 27 Sep
3.800
Lun 28 Sep
3.700
Mar 29 Sep
4.600
Mie 30 Sep
5.300
Joi 1 Oct
5.800
Vin 2 Oct
2.300
Sâm 3 Oct
2.600
Dum 4 Oct
4.600
Lun 5 Oct
4.100
Mar 6 Oct
7.100
Mie 7 Oct
3.900
Joi 8 Oct
5.300
Vin 9 Oct
3.600
Sâm 10 Oct
4.100
Dum 11 Oct
8.500
Lun 12 Oct
5.800
Mar 13 Oct
7.000
Mie 14 Oct (previzualizare)
5.900
Joi 15 Oct (previzualizare)
6.700
Vin 16 Oct (previzualizare)
3.800
Sâm 17 Oct (previzualizare)
4.700
Dum 18 Oct (previzualizare)
7.500
Lun 19 Oct (previzualizare)
6.000
Mar 20 Oct (previzualizare)
8.300
Mie 21 Oct (previzualizare)
6.500
Joi 22 Oct (previzualizare)
7.400
Vin 23 Oct (previzualizare)
4.100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
5.200
Dum 25 Oct (previzualizare)
8.200
Lun 26 Oct (previzualizare)
6.600
Mar 27 Oct (previzualizare)
9.100
Mie 28 Oct (previzualizare)
7.000
Joi 29 Oct (previzualizare)
7.900
Vin 30 Oct (previzualizare)
4.400
Sâm 31 Oct (previzualizare)
5.600
Dum 1 Noi (previzualizare)
8.800
Lun 2 Noi (previzualizare)
7.100
Mar 3 Noi (previzualizare)
9.700
Édouard Manet: întrebări frecvente
Care sunt cele mai căutate picturi ale lui Édouard Manet?
Olympia conduce cu 43.200 vizualizări (16% din totalul vizualizărilor lui Édouard Manet). Clasamentul de mai sus prezintă top 10.
Ce nivel de interes există pentru Édouard Manet?
295.000 vizite în ultimele douăsprezece luni: 49.200 pe pagina artistului și 245.800 pe picturile individuale.
Pe ce dispozitive navighează cumpărătorii operele lui Édouard Manet?
Clienții navighează de pe dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (31%) și tablete (3%); dispozitive de navigare generează 66% din vizite.
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Édouard Manet?
Engleză (22%), Germană (14%) și Poloneză (12%). Engleză este prima cu 22%.
Ce tip de pictură a lui Édouard Manet preferă cumpărătorii?
Dramatic (Atmosferă): 32% din vizitele pentru 12% din catalog.