Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Franz Xaver Messerschmidt de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Franz Xaver Messerschmidt: cererea într-o privire
Cea mai vizionată pictură a lui Franz Xaver Messerschmidt pe AllPaintingsStore.com în ultimul an este Character Head: The Lecher: 300 vizualizări, reprezentând 21% din totalul vizualizărilor artistului. Următorul în cerere: Character Head: Childish Weeping și Self-Portrait with Wig. Franz Xaver Messerschmidt a generat în total 3.900 vizite, dintre care 3.100 pe pagina artistului și 800 pe picturi individuale. Cererea este în creștere: vizualizările au crescut cu 183% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna de vârf: Sep 2026, cu 1.700 vizite. Clienții navighează pe telefoane mobile (56%), dispozitive de navigare (41%) și tablete (3%). Clienții tind spre Umbră difuză (Luminanță): 57% din vizite, față de 33% din catalogul artistului.
Cele 8 picturi ale lui Franz Xaver Messerschmidt pe care cumpărătorii le deschid cel mai des
Un clasament al cererii în funcție de vizitele reale din ultimele douăsprezece luni pe AllPaintingsStore.com: cele 8 picturi ale lui Franz Xaver Messerschmidt au fost cele mai vizitate, în ordine descrescătoare.
-
1
Character Head: The Lecher, 1770
300 vizualizări · 21,4%
-
2
Character Head: Childish Weeping, 1783
300 vizualizări · 21,4%
-
3
Self-Portrait with Wig, 1780
200 vizualizări · 14,3%
-
4
Character Head: The Hanged, 1770
200 vizualizări · 14,3%
-
5
Self-Portrait: Laughing, 1780
100 vizualizări · 7,1%
-
6
Portrait of a Man
100 vizualizări · 7,1%
-
7
The Yawner, 1775
100 vizualizări · 7,1%
-
8
The Arch-Evil
100 vizualizări · 7,1%
Ce nivel de interes are Franz Xaver Messerschmidt în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi datele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 0 |
| Iul 2026 | 1.000 | 500 |
| Aug 2026 | 300 | 300 |
| Sep 2026 | 1.700 | 0 |
Câte vizualizări au picturile lui Franz Xaver Messerschmidt?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi aleg cumpărătorii lui Franz Xaver Messerschmidt?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi datele
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Melancolic | 53,8% | 41,7% |
| Sobru | 23,1% | 25,0% |
| Dramatic | 15,4% | 25,0% |
| Impunător | 7,7% | 8,3% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 20,8% | 14,3% |
| Umbră difuză | 33,3% | 57,1% |
| Lumină moderată | 4,2% | 0,0% |
| Echilibru luminos | 29,2% | 0,0% |
| Luminos | 12,5% | 28,6% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 91,7% | 78,6% |
| Culori discrete | 8,3% | 21,4% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 0,0% | 0,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 87,5% | 78,6% |
| Echilibrat | 12,5% | 21,4% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 0,0% | 0,0% |
| Echilibrat | 0,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 12,5% | 7,1% |
| Contrast maxim | 87,5% | 92,9% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 25,0% | 21,4% |
| Paletă de culori delicate mixate | 8,3% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 16,7% | 35,7% |
| Unitate cromatică puternică | 20,8% | 21,4% |
| Paletă unitară | 29,2% | 21,4% |
Ce picturi ale lui Franz Xaver Messerschmidt sunt solicitate, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi datele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Self-Portrait with Wig | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait with Wig | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait: Laughing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Character Head: The Beaked | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait: Laughing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Character Head: Childish We… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Character Head: The Yawner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Character Head: The Hanged | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Character Head: The Lecher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 | 0 |
| Character Head: Childish We… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosesc cumpărătorii pentru a vizualiza lucrările lui Franz Xaver Messerschmidt?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi datele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| telefoane mobile | 2.200 | 56,4% |
| dispozitive de navigare | 1.600 | 41,0% |
| tablete | 100 | 2,6% |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Franz Xaver Messerschmidt?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi datele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Italiană | 1.000 | 47,6% |
| Spaniolă | 500 | 23,8% |
| Engleză | 400 | 19,0% |
| Germană | 100 | 4,8% |
| Română | 100 | 4,8% |
Care sunt vizitele zilnice la Franz Xaver Messerschmidt și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi datele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 100 |
| Dum 27 Sep | 300 |
| Lun 28 Sep | 100 |
| Mar 29 Sep | 100 |
| Mie 30 Sep | 100 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 100 |
| Sâm 3 Oct | 100 |
| Dum 4 Oct | 100 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 100 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 200 |
| Lun 12 Oct | 300 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 100 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 200 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 200 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 200 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 200 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 100 |
Franz Xaver Messerschmidt: întrebări frecvente
Care sunt cele mai căutate picturi ale lui Franz Xaver Messerschmidt?
- Character Head: The Lecher conduce cu 300 vizualizări (21% din totalul vizualizărilor lui Franz Xaver Messerschmidt). Clasamentul de mai sus prezintă top 8.
Ce nivel de interes există pentru Franz Xaver Messerschmidt?
- 3.900 vizite în ultimele douăsprezece luni: 3.100 pe pagina artistului și 800 pe picturile individuale.
Pe ce dispozitive navighează cumpărătorii operele lui Franz Xaver Messerschmidt?
- Clienții navighează de pe telefoane mobile (56%), dispozitive de navigare (41%) și tablete (3%); telefoane mobile generează 56% din vizite.
Ce tip de pictură a lui Franz Xaver Messerschmidt preferă cumpărătorii?
- Umbră difuză (Luminanță): 57% din vizitele pentru 33% din catalog.