Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Janis Rozentāls de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Janis Rozentāls: perspectiva cumpărătorilor
Clienții deschid Nāve mai des decât orice altă pictură a lui Janis Rozentāls: 800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 22% din total. Urmează Princess with a Monkey și Ģimene Siguldā. Janis Rozentāls a primit 4.400 vizualizări: 1.000 pe pagina artistului și 3.400 pentru picturi. Momentul este favorabil: cu 350% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 2.200 vizite. Vizite pe dispozitive: dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (27%) și tablete (7%). Preferința este clară: Culori discrete (Saturație culoare) atrage 64% din vizite, deși reprezintă doar 39% din catalog.
Janis Rozentāls: primele 10 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează
Cele 10 picturi ale lui Janis Rozentāls cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.
-
1
Nāve, 1897
800 vizualizări · 22,2%
-
2
Princess with a Monkey, 1913
600 vizualizări · 16,7%
-
3
Ģimene Siguldā, 1913
600 vizualizări · 16,7%
-
4
„Laidiet tos bērniņus pie manis”, Mets Jaunās sv. Ģertūdes baznīcas altārgleznai, 1910
300 vizualizări · 8,3%
-
5
Veļas mazgātājas, 1904
200 vizualizări · 5,6%
-
6
Saulesmeitas, 1912
200 vizualizări · 5,6%
-
7
No kapsētas, 1895
200 vizualizări · 5,6%
-
8
Mērijas Grosvaldes portrets, 1902
200 vizualizări · 5,6%
-
9
Uz terases (Veranda Kapri), 1912
100 vizualizări · 2,8%
-
10
Vīrietis ar papirosu (B. Borherts), 1901
100 vizualizări · 2,8%
Cum se modifică vizitele pe pagina lui Janis Rozentāls în funcție de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Deschide cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 500 | 1.700 |
| Aug 2026 | 200 | 200 |
| Sep 2026 | 300 | 1.500 |
Cum evoluează vizualizările picturilor lui Janis Rozentāls pe lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce picturi ale lui Janis Rozentāls corespund preferințelor cumpărătorilor?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Deschide cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 35,5% | 30,6% |
| Umbră difuză | 25,8% | 44,4% |
| Lumină moderată | 35,5% | 25,0% |
| Echilibru luminos | 3,2% | 0,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 25,8% | 8,3% |
| Culori discrete | 38,7% | 63,9% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 25,8% | 25,0% |
| Culori clar saturate | 9,7% | 2,8% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 70,6% | 85,0% |
| Nuanțe închise | 17,6% | 5,0% |
| Culori neutre | 11,8% | 10,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 32,3% | 11,1% |
| Echilibrat | 61,3% | 86,1% |
| Vibrant | 6,5% | 2,8% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 6,5% | 2,8% |
| Nuanțe blânde | 29,0% | 16,7% |
| Echilibrat | 19,4% | 25,0% |
| Contrast accentuat | 38,7% | 55,6% |
| Contrast maxim | 6,5% | 0,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 9,7% | 5,6% |
| Paletă de culori delicate mixate | 6,5% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 12,9% | 11,1% |
| Unitate cromatică puternică | 54,8% | 58,3% |
| Paletă unitară | 16,1% | 25,0% |
Ce picturi ale lui Janis Rozentāls au atras interesul, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Deschide cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Princess with a Monkey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 400 |
| Veļas mazgātājas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Ģimene Siguldā | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 200 |
| Teika | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| P.Federa portrets | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nāve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 600 |
| Untitled (AQTTEM) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vīrietis ar papirosu (B. Bo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Firstenes Šarlotes Līvenas… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Barona R. fon Engelharta po… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Care este distribuția pe dispozitive a audienței lui Janis Rozentāls?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Deschide cifrele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 2.900 | 65,9% |
| telefoane mobile | 1.200 | 27,3% |
| tablete | 300 | 6,8% |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Janis Rozentāls?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Deschide cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 200 | 66,7% |
| Rusă | 100 | 33,3% |
Câte vizite zilnice primește Janis Rozentāls și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Deschide cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 100 |
| Joi 24 Sep | 100 |
| Vin 25 Sep | 400 |
| Sâm 26 Sep | 100 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 200 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 100 |
| Joi 8 Oct | 100 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
Despre Janis Rozentāls pe AllPaintingsStore.com
Care este pictura lui Janis Rozentāls care are cele mai multe vizualizări?
- Nāve: 800 vizualizări, 22% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Care este dimensiunea audienței lui Janis Rozentāls?
- 4.400 vizite în ultimele douăsprezece luni, 1.000 pe pagina artistului și 3.400 pe picturi.
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Janis Rozentāls?
- Distribuția vizitelor este dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (27%) și tablete (7%); dispozitive de navigare ocupă prima poziție cu 66%.
Ce stil de pictură al lui Janis Rozentāls atrage cumpărătorii?
- Picturi Culori discrete (Saturație culoare): 64% din vizite, 39% din catalog.