Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maurice Denis de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Maurice Denis: perspectiva cumpărătorilor
Clienții deschid Cele Trei Muse mai des decât orice altă pictură a lui Maurice Denis: 4.800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 33% din total. Urmează La Colonie de Vacances (Summer Camp), 1913 și Bathers at Port-Blanc. Maurice Denis a primit 16.200 vizualizări: 2.300 pe pagina artistului și 13.900 pentru picturi. Momentul este favorabil: cu 21% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 9.500 vizite. Vizite pe dispozitive: dispozitive de navigare (65%), telefoane mobile (32%) și tablete (2%). Preferința este clară: Misterios (Ton emoțional) atrage 58% din vizite, deși reprezintă doar 0% din catalog.
Maurice Denis: primele 10 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează
Cele 10 picturi ale lui Maurice Denis cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.
Cum se modifică vizitele pe pagina lui Maurice Denis în funcție de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Deschide cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
300
Iul 2026
1.400
8.100
Aug 2026
200
2.700
Sep 2026
700
2.800
Cum evoluează vizualizările picturilor lui Maurice Denis pe lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce picturi ale lui Maurice Denis corespund preferințelor cumpărătorilor?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Deschide cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Eteric
40,0%
66,3%
Liniște
20,0%
20,5%
Nostalgic
0,0%
7,2%
Jucăuș
20,0%
2,4%
Elegant
20,0%
0,0%
Mistic
0,0%
1,2%
Romantic
0,0%
1,2%
Serenitate
0,0%
1,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
0,0%
57,8%
Tranchil
20,0%
16,9%
Sacru
20,0%
10,8%
Liniștit
0,0%
7,2%
Jucăuș
20,0%
2,4%
Romantic
20,0%
2,4%
Contemplativă
20,0%
1,2%
Nostalgic
0,0%
1,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
1,4%
Umbră difuză
30,0%
44,4%
Lumină moderată
40,0%
25,0%
Echilibru luminos
18,0%
27,1%
Luminos
2,0%
2,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
4,9%
Culori discrete
26,0%
63,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
20,8%
Culori clar saturate
18,0%
10,4%
Culoare intensă
2,0%
0,7%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
47,4%
40,2%
Culori neutre
31,6%
43,9%
Nuanțe închise
13,2%
6,1%
Culori pastelate
5,3%
7,3%
Monocrom
0,0%
1,2%
Natură
0,0%
1,2%
Călduroase
2,6%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
24,0%
2,8%
Echilibrat
48,0%
81,9%
Vibrant
28,0%
15,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
16,0%
10,4%
Nuanțe blânde
24,0%
23,6%
Echilibrat
16,0%
7,6%
Contrast accentuat
16,0%
16,0%
Contrast maxim
28,0%
42,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
26,0%
12,5%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
16,0%
Armonie echilibrată
14,0%
44,4%
Unitate cromatică puternică
44,0%
24,3%
Paletă unitară
2,0%
2,8%
Ce picturi ale lui Maurice Denis au atras interesul, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Deschide cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Cele Trei Muse
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
1.600
2.000
Homage to Cézanne
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mother and Child at Le Poul…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Wave
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
La Colonie de Vacances (Sum…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
0
0
Bathers at Port-Blanc
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
400
0
The visitation, eremitaget
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
La Prințesă în Turn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Bretonne dans une barque
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
White Sun on the Corn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței lui Maurice Denis?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Deschide cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
10.600
65,4%
telefoane mobile
5.200
32,1%
tablete
400
2,5%
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Maurice Denis?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Deschide cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
300
21,4%
Franceză
300
21,4%
Koreană
300
21,4%
Arabă
100
7,1%
Spaniolă
100
7,1%
Japoneză
100
7,1%
Poloneză
100
7,1%
Rusă
100
7,1%
Câte vizite zilnice primește Maurice Denis și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Deschide cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
700
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
300
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
1.100
Sâm 10 Oct
300
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
300
Joi 15 Oct
500
Vin 16 Oct (previzualizare)
800
Sâm 17 Oct (previzualizare)
300
Dum 18 Oct (previzualizare)
800
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
400
Joi 22 Oct (previzualizare)
700
Vin 23 Oct (previzualizare)
900
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
900
Lun 26 Oct (previzualizare)
200
Mar 27 Oct (previzualizare)
400
Mie 28 Oct (previzualizare)
500
Joi 29 Oct (previzualizare)
800
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
500
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.100
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
500
Mie 4 Noi (previzualizare)
600
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.000
Despre Maurice Denis pe AllPaintingsStore.com
Care este pictura lui Maurice Denis care are cele mai multe vizualizări?
Cele Trei Muse: 4.800 vizualizări, 33% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Care este dimensiunea audienței lui Maurice Denis?
16.200 vizite în ultimele douăsprezece luni, 2.300 pe pagina artistului și 13.900 pe picturi.
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Maurice Denis?
Distribuția vizitelor este dispozitive de navigare (65%), telefoane mobile (32%) și tablete (2%); dispozitive de navigare ocupă prima poziție cu 65%.
Ce stil de pictură al lui Maurice Denis atrage cumpărătorii?
Picturi Misterios (Ton emoțional): 58% din vizite, 0% din catalog.