Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maximilien Luce de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Maximilien Luce: cifrele care contează
Steelworks este pictura cea mai vizionată a lui Maximilien Luce: 3.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 25% din totalul vizualizărilor artistului. Urmează A Paris Street in May 1871 (also known as The Commune) și Fleurs dans un vase. În total 12.500 vizite: 1.500 la pagina artistului și 11.000 la picturi. În creștere cu 175% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 cu 10.500 vizite. Distribuție pe dispozitive: dispozitive de navigare (90%), telefoane mobile (9%) și tablete (2%). Dramatic (Atmosferă) este stilul preferat: 69% din vizite, 33% din catalog.
Top 10 picturi ale lui Maximilien Luce după numărul de vizite
Clasificat în funcție de vizitele pe AllPaintingsStore.com din ultimele douăsprezece luni, nu după scorul catalogului. Locul 1 este pictura lui Maximilien Luce pe care oamenii o deschid cel mai des.
Care este traficul lunar al paginii Maximilien Luce?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează tabelul
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
400
Iul 2026
1.200
9.300
Aug 2026
0
400
Sep 2026
200
900
Care este traficul lunar pentru picturile lui Maximilien Luce?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cumpărătorii dintre picturile lui Maximilien Luce?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează tabelul
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
33,3%
68,8%
Serenitate
33,3%
12,5%
Liniște
0,0%
10,4%
Nostalgic
33,3%
6,2%
Romantic
0,0%
2,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Impunător
33,3%
68,8%
Tranchil
33,3%
8,3%
Melancolic
0,0%
8,3%
Sobru
33,3%
4,2%
Liniștit
0,0%
4,2%
Contemplativă
0,0%
4,2%
Plin de bucurie
0,0%
2,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
0,0%
Umbră difuză
14,0%
17,5%
Lumină moderată
44,0%
51,7%
Echilibru luminos
30,0%
29,2%
Luminos
8,0%
1,7%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
36,0%
19,2%
Culori discrete
44,0%
56,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
21,7%
Culori clar saturate
2,0%
2,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
81,1%
63,9%
Nuanțe pământii
16,2%
31,9%
Nuanțe închise
2,7%
2,8%
Culori pastelate
0,0%
1,4%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
26,0%
10,0%
Echilibrat
66,0%
81,7%
Vibrant
8,0%
8,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
4,2%
Nuanțe blânde
22,0%
15,0%
Echilibrat
22,0%
8,3%
Contrast accentuat
14,0%
14,2%
Contrast maxim
38,0%
58,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
46,0%
60,8%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
20,0%
Armonie echilibrată
12,0%
10,8%
Unitate cromatică puternică
20,0%
6,7%
Paletă unitară
8,0%
1,7%
Cum evoluează cele mai populare picturi ale lui Maximilien Luce lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează tabelul
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Pile Drivers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Region of Paris, View of Mo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
View of the Observatory Qua…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Brickyard
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
A Paris Street in May 1871…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Seine at Herblay
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Steelworks
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3.000
0
0
Quay at Camaret, Finistère
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Slag Heap
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Navvies
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane sau computere: de pe ce dispozitiv a navigat Maximilien Luce?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează tabelul
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
11.200
89,6%
telefoane mobile
1.100
8,8%
tablete
200
1,6%
Care este distribuția pe limbi a audienței lui Maximilien Luce?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează tabelul
Limbă
Vizite
Distribuie
Ungară
100
100,0%
Care sunt vizitele zilnice la Maximilien Luce și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează tabelul
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
0
Joi 24 Sep
400
Vin 25 Sep
200
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
400
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct (previzualizare)
100
Joi 15 Oct (previzualizare)
100
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
100
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
100
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
100
Cereri de informații despre Maximilien Luce
Care este pictură cea mai vizionată a lui Maximilien Luce?
Steelworks, cu 3.000 vizualizări sau 25% din totalul vizualizărilor. Lista completă ocupă locul 10.
Câte vizite primește Maximilien Luce pe AllPaintingsStore.com?
12.500 în ultimele douăsprezece luni (1.500 pe pagina artistului, 11.000 pe tablouri)
Maximilien Luce este vizualizat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele sunt distribuite pe dispozitive de navigare (90%), telefoane mobile (9%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduce cu 90%.
Există un stil al lui Maximilien Luce pe care vizitatorii îl preferă?
Da, Dramatic (Atmosferă): 69% din vizite față de 33% din catalog.