Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Norman Wilkinson de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Norman Wilkinson: cererea într-o privire
Cea mai vizionată pictură a lui Norman Wilkinson pe AllPaintingsStore.com în ultimul an este The Little Ships at Dunkirk, June 1940: 200 vizualizări, reprezentând 4% din totalul vizualizărilor artistului. Următorul în cerere: London, Midland and Scottish Express Train Being Bombed near Bletchley, October 1940 (The LMS at War Series) și Japan Signs Her Own Death Warrant Attack on Pearl Harbour, 7 December 1941. Norman Wilkinson a generat în total 5.300 vizite, dintre care 1.100 pe pagina artistului și 4.200 pe picturi individuale. Luna de vârf: Iul 2026, cu 4.000 vizite. Clienții navighează pe dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (11%) și tablete (2%). Clienții tind spre Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 28% din vizite, față de 14% din catalogul artistului.
Cele 10 picturi ale lui Norman Wilkinson pe care cumpărătorii le deschid cel mai des
Un clasament al cererii în funcție de vizitele reale din ultimele douăsprezece luni pe AllPaintingsStore.com: cele 10 picturi ale lui Norman Wilkinson au fost cele mai vizitate, în ordine descrescătoare.
-
1
The Little Ships at Dunkirk, June 1940, 1940
200 vizualizări · 4,0%
-
2
London, Midland and Scottish Express Train Being Bombed near Bletchley, October 1940 (The LMS at War Series), 1940
200 vizualizări · 4,0%
-
3
Japan Signs Her Own Death Warrant Attack on Pearl Harbour, 7 December 1941
200 vizualizări · 4,0%
-
4
View of Docks with SS 'Duke of Argyll' at Quay (London, Midland and Scottish Railway poster artwork)
200 vizualizări · 4,0%
-
5
A Sunderland Flying Boat Rescuing the Crew of a Liberator
200 vizualizări · 4,0%
-
6
A Destroyer Sinking a Submarine
200 vizualizări · 4,0%
-
7
Barges off Greenwich
200 vizualizări · 4,0%
-
8
Portrush from White Rocks
200 vizualizări · 4,0%
-
9
HMS 'Cardiff'
200 vizualizări · 4,0%
-
10
Hawker Harts of 601 Squadron, 1936
200 vizualizări · 4,0%
Ce nivel de interes are Norman Wilkinson în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi datele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 100 |
| Iul 2026 | 500 | 3.500 |
| Aug 2026 | 200 | 400 |
| Sep 2026 | 400 | 200 |
Câte vizualizări au picturile lui Norman Wilkinson?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi aleg cumpărătorii lui Norman Wilkinson?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi datele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 6,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 18,0% | 18,0% |
| Lumină moderată | 44,0% | 48,0% |
| Echilibru luminos | 32,0% | 34,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 50,0% | 50,0% |
| Culori discrete | 30,0% | 16,0% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 14,0% | 28,0% |
| Culori clar saturate | 6,0% | 6,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 62,5% | 64,7% |
| Nuanțe pământii | 28,1% | 32,4% |
| Nuanțe închise | 9,4% | 2,9% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 36,0% | 36,0% |
| Echilibrat | 54,0% | 52,0% |
| Vibrant | 10,0% | 12,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 26,0% | 26,0% |
| Nuanțe blânde | 20,0% | 30,0% |
| Echilibrat | 10,0% | 6,0% |
| Contrast accentuat | 14,0% | 8,0% |
| Contrast maxim | 30,0% | 30,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 28,0% | 18,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 16,0% | 24,0% |
| Armonie echilibrată | 6,0% | 4,0% |
| Unitate cromatică puternică | 22,0% | 16,0% |
| Paletă unitară | 28,0% | 38,0% |
Ce picturi ale lui Norman Wilkinson sunt solicitate, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi datele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| War in Pictures An Aircraft… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shipbuilding | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Mourne Mountains, Sliev… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rock of Cashel (London, Mid… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Japan Signs Her Own Death W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Harvest Fields, Sperrins | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Air Raid on the Anchorage F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ireland for Holidays The Gi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Night Action off Cape Matap… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Train Crossing Monsal Dale… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosesc cumpărătorii pentru a vizualiza lucrările lui Norman Wilkinson?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi datele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 4.600 | 86,8% |
| telefoane mobile | 600 | 11,3% |
| tablete | 100 | 1,9% |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Norman Wilkinson?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi datele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Japoneză | 200 | 66,7% |
| Turcă | 100 | 33,3% |
Care sunt vizitele zilnice la Norman Wilkinson și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi datele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 100 |
| Joi 1 Oct | 100 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 100 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 100 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 400 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 100 |
| Lun 12 Oct | 200 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 200 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 300 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 300 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 100 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 400 |
Norman Wilkinson: întrebări frecvente
Care sunt cele mai căutate picturi ale lui Norman Wilkinson?
- The Little Ships at Dunkirk, June 1940 conduce cu 200 vizualizări (4% din totalul vizualizărilor lui Norman Wilkinson). Clasamentul de mai sus prezintă top 10.
Ce nivel de interes există pentru Norman Wilkinson?
- 5.300 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.100 pe pagina artistului și 4.200 pe picturile individuale.
Pe ce dispozitive navighează cumpărătorii operele lui Norman Wilkinson?
- Clienții navighează de pe dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (11%) și tablete (2%); dispozitive de navigare generează 87% din vizite.
Ce tip de pictură a lui Norman Wilkinson preferă cumpărătorii?
- Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 28% din vizitele pentru 14% din catalog.