Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Pieter Wouwerman de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Pieter Wouwerman: perspectiva cumpărătorilor
Clienții deschid Vânătoare de căprioare mai des decât orice altă pictură a lui Pieter Wouwerman: 500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 46% din total. Urmează Cavalry Men by a Suttler's Tent și Encampment beside an Ale House. Pieter Wouwerman a primit 1.100 vizualizări: 100 pe pagina artistului și 1.000 pentru picturi. Cea mai bună lună a fost Iul 2026: 1.000 vizite. Preferința este clară: Umbră difuză (Luminanță) atrage 100% din vizite, deși reprezintă doar 50% din catalog.
Pieter Wouwerman: primele 5 picturi pe care cumpărătorii le vizualizează
Cele 5 picturi ale lui Pieter Wouwerman cu cele mai multe vizite pe AllPaintingsStore.com în ultimele douăsprezece luni, în ordine descrescătoare a numărului de vizite.
-
1
Vânătoare de căprioare
500 vizualizări · 45,5%
-
2
Cavalry Men by a Suttler's Tent
300 vizualizări · 27,3%
-
3
Encampment beside an Ale House
100 vizualizări · 9,1%
-
4
Dune landscape with figures
100 vizualizări · 9,1%
-
5
Hunting Party at a Fountain, Pieter Wouwerman, 1660 - 1682, 1682
100 vizualizări · 9,1%
Cum se modifică vizitele pe pagina lui Pieter Wouwerman în funcție de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Deschide cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 0 |
| Iul 2026 | 0 | 1.000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Cum evoluează vizualizările picturilor lui Pieter Wouwerman pe lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce picturi ale lui Pieter Wouwerman corespund preferințelor cumpărătorilor?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Deschide cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 8,3% | 0,0% |
| Umbră difuză | 50,0% | 100,0% |
| Lumină moderată | 33,3% | 0,0% |
| Echilibru luminos | 0,0% | 0,0% |
| Luminos | 8,3% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 58,3% | 18,2% |
| Culori discrete | 33,3% | 81,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 8,3% | 0,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 83,3% | 100,0% |
| Echilibrat | 16,7% | 0,0% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 8,3% | 9,1% |
| Nuanțe blânde | 16,7% | 0,0% |
| Echilibrat | 0,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 33,3% | 36,4% |
| Contrast maxim | 41,7% | 54,5% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 33,3% | 45,5% |
| Paletă de culori delicate mixate | 16,7% | 9,1% |
| Armonie echilibrată | 8,3% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 33,3% | 45,5% |
| Paletă unitară | 8,3% | 0,0% |
Ce picturi ale lui Pieter Wouwerman au atras interesul, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Deschide cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vânătoare de căprioare | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 |
| Cavalry Men by a Suttler's… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Encampment beside an Ale Ho… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The stable | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hunting Party at a Fountain… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The storming of Coevorden,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with resting trav… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The watering place | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Country Scene with a Man on… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Setting Off On A Falcon Hunt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Pieter Wouwerman?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizite zilnice primește Pieter Wouwerman și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Deschide cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
Despre Pieter Wouwerman pe AllPaintingsStore.com
Care este pictura lui Pieter Wouwerman care are cele mai multe vizualizări?
- Vânătoare de căprioare: 500 vizualizări, 46% din totalul vizualizărilor. 5 picturi sunt clasate mai sus.
Care este dimensiunea audienței lui Pieter Wouwerman?
- 1.100 vizite în ultimele douăsprezece luni, 100 pe pagina artistului și 1.000 pe picturi.
Ce stil de pictură al lui Pieter Wouwerman atrage cumpărătorii?
- Picturi Umbră difuză (Luminanță): 100% din vizite, 50% din catalog.