Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Raja Ravi Varma de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Raja Ravi Varma: cererea într-o privire
Cea mai vizionată pictură a lui Raja Ravi Varma pe AllPaintingsStore.com în ultimul an este Nair Lady With A Mirror: 600 vizualizări, reprezentând 5% din totalul vizualizărilor artistului. Următorul în cerere: Music Hath Charms (Kadambari) și Ravana Carrying Off Sita and Opposed by Jatayu. Raja Ravi Varma a generat în total 14.200 vizite, dintre care 2.700 pe pagina artistului și 11.500 pe picturi individuale. Cererea este în creștere: vizualizările au crescut cu 25% de la Aug 2026 la Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026, cu 10.700 vizite. Clienții navighează pe dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (8%) și tablete (1%). Clienții tind spre Nuanțe pământii (Paletă de culori): 51% din vizite, față de 30% din catalogul artistului.
Cele 10 picturi ale lui Raja Ravi Varma pe care cumpărătorii le deschid cel mai des
Un clasament al cererii în funcție de vizitele reale din ultimele douăsprezece luni pe AllPaintingsStore.com: cele 10 picturi ale lui Raja Ravi Varma au fost cele mai vizitate, în ordine descrescătoare.
Ce nivel de interes are Raja Ravi Varma în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi datele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
700
Iul 2026
2.000
8.700
Aug 2026
100
1.100
Sep 2026
500
1.000
Câte vizualizări au picturile lui Raja Ravi Varma?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi aleg cumpărătorii lui Raja Ravi Varma?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi datele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
32,0%
25,5%
Clasic
24,0%
21,3%
Romantic
0,0%
16,0%
Eteric
12,0%
10,6%
Serenitate
8,0%
9,6%
Nostalgic
12,0%
6,4%
Dramatic
4,0%
6,4%
Liniște
8,0%
4,3%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
37,5%
27,5%
Romantic
20,8%
28,6%
Melancolic
12,5%
13,2%
Liniștit
0,0%
11,0%
Tranchil
8,3%
8,8%
Impunător
8,3%
4,4%
Dramatic
0,0%
3,3%
Energic
4,2%
1,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
20,0%
27,6%
Umbră difuză
26,0%
37,0%
Lumină moderată
16,0%
14,2%
Echilibru luminos
4,0%
3,1%
Luminos
34,0%
18,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
18,0%
18,9%
Culori discrete
28,0%
19,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
40,0%
40,2%
Culori clar saturate
14,0%
20,5%
Culoare intensă
0,0%
0,8%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
30,4%
50,9%
Nuanțe închise
26,1%
24,1%
Monocrom
19,6%
9,5%
Culori neutre
13,0%
10,3%
Culori pastelate
10,9%
5,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
20,0%
18,9%
Echilibrat
40,0%
55,9%
Vibrant
40,0%
25,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
48,0%
33,9%
Nuanțe blânde
30,0%
19,7%
Echilibrat
12,0%
24,4%
Contrast accentuat
4,0%
15,0%
Contrast maxim
6,0%
7,1%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
3,9%
Paletă de culori delicate mixate
2,0%
14,2%
Armonie echilibrată
8,0%
6,3%
Unitate cromatică puternică
44,0%
52,8%
Paletă unitară
40,0%
22,8%
Ce picturi ale lui Raja Ravi Varma sunt solicitate, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi datele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Bombay Singer (Bombay Songs…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
0
The Maharani of Travancore
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Radha in the Moonlight
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Maharani Chimnabai II
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Keechaka and Sairandhri
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Damayanti And Hamsam
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Tamil Lady Playing the Sw…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Lady Making A Garland
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Reclining Nair Lady
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
His Highness Chamarajendra…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc cumpărătorii pentru a vizualiza lucrările lui Raja Ravi Varma?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi datele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
12.900
90,8%
telefoane mobile
1.200
8,5%
tablete
100
0,7%
În ce limbi navighează cumpărătorii lui Raja Ravi Varma?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi datele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
600
40,0%
Franceză
300
20,0%
Spaniolă
200
13,3%
Japoneză
200
13,3%
Hindi
100
6,7%
Rusă
100
6,7%
Care sunt vizitele zilnice la Raja Ravi Varma și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi datele
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
100
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
600
Mar 29 Sep
300
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
300
Dum 4 Oct
700
Lun 5 Oct
400
Mar 6 Oct
400
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
200
Vin 9 Oct
300
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct
1.400
Lun 12 Oct
2.200
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct (previzualizare)
200
Vin 16 Oct (previzualizare)
400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
400
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.600
Lun 19 Oct (previzualizare)
2.400
Mar 20 Oct (previzualizare)
600
Mie 21 Oct (previzualizare)
200
Joi 22 Oct (previzualizare)
300
Vin 23 Oct (previzualizare)
500
Sâm 24 Oct (previzualizare)
500
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.900
Lun 26 Oct (previzualizare)
2.900
Mar 27 Oct (previzualizare)
700
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
300
Vin 30 Oct (previzualizare)
500
Sâm 31 Oct (previzualizare)
500
Dum 1 Noi (previzualizare)
2.200
Lun 2 Noi (previzualizare)
3.300
Mar 3 Noi (previzualizare)
800
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Raja Ravi Varma: întrebări frecvente
Care sunt cele mai căutate picturi ale lui Raja Ravi Varma?
Nair Lady With A Mirror conduce cu 600 vizualizări (5% din totalul vizualizărilor lui Raja Ravi Varma). Clasamentul de mai sus prezintă top 10.
Ce nivel de interes există pentru Raja Ravi Varma?
14.200 vizite în ultimele douăsprezece luni: 2.700 pe pagina artistului și 11.500 pe picturile individuale.
Pe ce dispozitive navighează cumpărătorii operele lui Raja Ravi Varma?
Clienții navighează de pe dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (8%) și tablete (1%); dispozitive de navigare generează 91% din vizite.
Ce tip de pictură a lui Raja Ravi Varma preferă cumpărătorii?
Nuanțe pământii (Paletă de culori): 51% din vizitele pentru 30% din catalog.