Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Remedios Varo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Remedios Varo: cifrele care contează
The call este pictura cea mai vizionată a lui Remedios Varo: 3.500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 8% din totalul vizualizărilor artistului. Urmează Embroidering the Earth's mantle și Cats' Paradise. În total 56.400 vizite: 17.700 la pagina artistului și 38.700 la picturi. În creștere cu 93% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 cu 25.600 vizite. Limbi principale: Italiană (24%), Spaniolă (14%) și Suedeză (11%). Distribuție pe dispozitive: dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%). Nuanțe închise (Paletă de culori) este stilul preferat: 50% din vizite, 17% din catalog.
Top 10 picturi ale lui Remedios Varo după numărul de vizite
Clasificat în funcție de vizitele pe AllPaintingsStore.com din ultimele douăsprezece luni, nu după scorul catalogului. Locul 1 este pictura lui Remedios Varo pe care oamenii o deschid cel mai des.
-
1
The call
3.500 vizualizări · 7,9%
-
2
Embroidering the Earth's mantle
3.000 vizualizări · 6,8%
-
3
Cats' Paradise
1.800 vizualizări · 4,1%
-
4
Creation of birds
1.700 vizualizări · 3,8%
-
5
Dead leaves
1.600 vizualizări · 3,6%
-
6
Vegetarian vampire
1.300 vizualizări · 2,9%
-
7
The farewell
1.200 vizualizări · 2,7%
-
8
Harmony
1.200 vizualizări · 2,7%
-
9
The other clock 3
1.100 vizualizări · 2,5%
-
10
Premonition
1.100 vizualizări · 2,5%
Care este traficul lunar al paginii Remedios Varo?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează tabelul
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 200 | 400 |
| Iul 2026 | 6.300 | 19.300 |
| Aug 2026 | 2.600 | 7.700 |
| Sep 2026 | 8.600 | 11.300 |
Care este traficul lunar pentru picturile lui Remedios Varo?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cumpărătorii dintre picturile lui Remedios Varo?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează tabelul
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 12,0% | 32,0% |
| Umbră difuză | 18,0% | 35,1% |
| Lumină moderată | 16,0% | 14,4% |
| Echilibru luminos | 20,0% | 6,3% |
| Luminos | 34,0% | 12,2% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 54,0% | 26,1% |
| Culori discrete | 8,0% | 8,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 14,0% | 25,4% |
| Culori clar saturate | 18,0% | 34,7% |
| Culoare intensă | 6,0% | 5,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe închise | 17,0% | 49,9% |
| Nuanțe pământii | 23,4% | 27,9% |
| Culori neutre | 34,0% | 12,5% |
| Monocrom | 14,9% | 6,1% |
| Culori pastelate | 10,6% | 3,6% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 60,0% | 29,3% |
| Echilibrat | 16,0% | 36,5% |
| Vibrant | 24,0% | 34,2% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 22,0% | 13,3% |
| Nuanțe blânde | 24,0% | 35,4% |
| Echilibrat | 8,0% | 17,1% |
| Contrast accentuat | 14,0% | 21,4% |
| Contrast maxim | 32,0% | 12,8% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 4,0% | 3,8% |
| Paletă de culori delicate mixate | 2,0% | 4,3% |
| Armonie echilibrată | 0,0% | 9,5% |
| Unitate cromatică puternică | 32,0% | 34,0% |
| Paletă unitară | 62,0% | 48,4% |
Cum evoluează cele mai populare picturi ale lui Remedios Varo lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează tabelul
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Embroidering the Earth's ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 500 | 400 | 1.200 |
| Icon 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 300 |
| The farewell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 200 | 500 |
| Vegetarian vampire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 800 |
| Find | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 0 | 400 |
| Harmony | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 0 | 200 |
| Breaking the vicious circle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 300 |
| Star catcher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 300 |
| Mimicry | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| The call | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 900 | 1.400 |
Telefoane sau computere: de pe ce dispozitiv a navigat Remedios Varo?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează tabelul
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 31.600 | 56,0% |
| telefoane mobile | 22.300 | 39,5% |
| tablete | 2.500 | 4,4% |
Care este distribuția pe limbi a audienței lui Remedios Varo?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează tabelul
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Italiană | 2.800 | 23,9% |
| Spaniolă | 1.600 | 13,7% |
| Suedeză | 1.300 | 11,1% |
| Engleză | 1.200 | 10,3% |
| Portugheză | 1.200 | 10,3% |
| Rusă | 800 | 6,8% |
| Germană | 400 | 3,4% |
| Cehă | 300 | 2,6% |
| Ungară | 300 | 2,6% |
| Lituaniană | 300 | 2,6% |
Care sunt vizitele zilnice la Remedios Varo și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează tabelul
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 24 Sep | 1.100 |
| Vin 25 Sep | 1.700 |
| Sâm 26 Sep | 1.600 |
| Dum 27 Sep | 1.400 |
| Lun 28 Sep | 700 |
| Mar 29 Sep | 800 |
| Mie 30 Sep | 600 |
| Joi 1 Oct | 800 |
| Vin 2 Oct | 1.400 |
| Sâm 3 Oct | 900 |
| Dum 4 Oct | 2.700 |
| Lun 5 Oct | 2.200 |
| Mar 6 Oct | 700 |
| Mie 7 Oct | 2.500 |
| Joi 8 Oct | 1.300 |
| Vin 9 Oct | 1.300 |
| Sâm 10 Oct | 500 |
| Dum 11 Oct | 900 |
| Lun 12 Oct | 1.300 |
| Mar 13 Oct | 900 |
| Mie 14 Oct | 500 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 800 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 1.100 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 700 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 1.200 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 600 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 900 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 700 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 700 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 1.100 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 900 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 500 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 800 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 700 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 900 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 600 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 1.000 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 900 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 500 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 800 |
Cereri de informații despre Remedios Varo
Care este pictură cea mai vizionată a lui Remedios Varo?
- The call, cu 3.500 vizualizări sau 8% din totalul vizualizărilor. Lista completă ocupă locul 10.
Câte vizite primește Remedios Varo pe AllPaintingsStore.com?
- 56.400 în ultimele douăsprezece luni (17.700 pe pagina artistului, 38.700 pe tablouri)
Remedios Varo este vizualizat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
- Vizitele sunt distribuite pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduce cu 56%.
Ce limbi sunt utilizate pentru navigarea paginii lui Remedios Varo?
- Italiană (24%), Spaniolă (14%) și Suedeză (11%). Italiană conduce cu 24%.
Există un stil al lui Remedios Varo pe care vizitatorii îl preferă?
- Da, Nuanțe închise (Paletă de culori): 50% din vizite față de 17% din catalog.